dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Ciemna elewacja RAL7016 od strony południowej ?

    Czy ktoś z Was ma może elewację pomalowaną na bardzo ciemny kolor ? Chciałbym część domu pomalować na kolor antracytowy (RAL7016). Oczywiście nie cały dom a jedynie część domu , ale jakby nie patrzeć to będzie zapewne z kilkadziesiąt metrów do malowania.

    Jak widać na załączonym obrazku były by tak pomalowane ściany pomiędzy oknami , oraz wnętrza ram okiennych.
    Dodatkowo na taki sam kolor podcień domu.
    Kolor taki byłby jak ma dach , okna i rolety.

    Widziałem taki dom tak właśnie pomalowany i podoba nam się . Problem jedynie u nas że ta strona domu jest ustawiona na południe więc mocno się nagrzewa i nasłonecznienie jest prawie cały dzień.

    Wyczytałem że nie poleca sie dawania ciemnych elewacji , bo kolor ciemny "przyciąga" słońce i elewacja mocno się nagrzewa i grozi to pęknięciami tynku a nawet odspojeniem tynku/siatki a może i płyt styropianowych

    Pytanie czy to prawda ?

    Ma ktoś ciemną elewację i skierowaną też część domu na południe ???

    Co do farby to myślałem nad jakąś niedrogą akrylową z mieszalnika (Jedynka lub Dekoral).

    Chciałbym aby to tak wyglądało ..

    Nazwa:  aaa1.jpg
Wyświetleń: 2439
Rozmiar:  45,3 KB
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie prawda. tak sobie piszemy. i czemu tylko 7016 dawaj 9005
    zrob sobie zrob..
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie prawda. tak sobie piszemy. i czemu tylko 7016 dawaj 9005
    zrob sobie zrob..
    Fighter bez żartów

    Widziałem na facebooku taki dom jak mój właśnie tak pomalowany i mi się spodobało. Mam okna RAL7016 jak i w tym samym kolorze rolety i wiem że sie bardzo mocno nagrzewają dlatego też nie do końca jestem pewien czy ten kolor na elewację skierowaną na południe to dobry pomysł.

    Dlatego też pytanie dla Ciebie jako do fachowca od elewacji czy to dobry pomysł czy nie ...

    Gdybym był pewny to bym zamówił farbę i się nie pytał , ale mam jak widzisz pewne obawy ...
    Czytałem że podobno farby silikonowe mają jakieś dodatki "odbijające słońce" i że można malować na ciemne kolory , ale pytanie ile tutaj z "marketingu" a ile z rzeczywistosci , bo przecież sama farby "silikonowe" to już marketing ...
    Boję że że tynk zacznie pękać a później zaczną się odspajać płyty styropianowe , tym bardziej że mam płyty grafitowe ...

    Jak z Twojego doświadczenia ? Nie chce później żałować ....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Na ciemną elewację to się bardzo dobrze nadaje klinkier.
    Malowanie wygląda imo słabo - ciemny kolor blaknie pod wpływem słońca, a zmiana koloru jest niejednolita...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Fighter bez żartów

    Widziałem na facebooku taki dom jak mój właśnie tak pomalowany i mi się spodobało. Mam okna RAL7016 jak i w tym samym kolorze rolety i wiem że sie bardzo mocno nagrzewają dlatego też nie do końca jestem pewien czy ten kolor na elewację skierowaną na południe to dobry pomysł.

    Dlatego też pytanie dla Ciebie jako do fachowca od elewacji czy to dobry pomysł czy nie ...

    Gdybym był pewny to bym zamówił farbę i się nie pytał , ale mam jak widzisz pewne obawy ...
    Czytałem że podobno farby silikonowe mają jakieś dodatki "odbijające słońce" i że można malować na ciemne kolory , ale pytanie ile tutaj z "marketingu" a ile z rzeczywistosci , bo przecież sama farby "silikonowe" to już marketing ...
    Boję że że tynk zacznie pękać a później zaczną się odspajać płyty styropianowe , tym bardziej że mam płyty grafitowe ...

    Jak z Twojego doświadczenia ? Nie chce później żałować ....
    z mojego doswiadczenia: elewacje zrobione na RAL 7016 lub wstawki w tych kolorach mam realizowane w ukladzie:
    190 szara
    frontrock max e
    carbonit+siatka
    carbopor
    nie mam inaczej..
    skoro graniczny dla systemu na styropianie HBW to 20% a ral 7016 to 8% to ja sobie nie robie eksperymetow na zasadzie "a zrobie sobie - w sensie dla klienta - i moze bedzie fajnie" a jak nie bedzie to sobie zerwe cala elewacje i zrobie jeszcze raz...

    temperatura przy ktorej styropian zaczyna "wracac do stanu sprzed spienieniem" to okolo 70st, ciemne kolory jak 7016 grzeja sie w lipcu/sierpniu do zdecydowanie wyzszych temperatur. do tego jeszcze naprezenia termiczne.

    ja bym tak nie zrobil ani sobie ani klientowi.

    masz tu obszerny wpis, również o zimnych pigmentach
    https://www.facebook.com/21871534279...type=3&theater
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    OK. Dzięki !

    Czyli rezygnuje z malowania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    OK. Dzięki !

    Czyli rezygnuje z malowania ...
    kaszpir007 nie maluje elewacji na styropianie na ral7016

    kaszpir007 jest madry
    badz jak kaszpir007
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma może elewację pomalowaną na bardzo ciemny kolor ? Chciałbym część domu pomalować na kolor antracytowy (RAL7016). Oczywiście nie cały dom a jedynie część domu , ale jakby nie patrzeć to będzie zapewne z kilkadziesiąt metrów do malowania.

    Jak widać na załączonym obrazku były by tak pomalowane ściany pomiędzy oknami , oraz wnętrza ram okiennych.
    Dodatkowo na taki sam kolor podcień domu.
    Kolor taki byłby jak ma dach , okna i rolety.

    Widziałem taki dom tak właśnie pomalowany i podoba nam się . Problem jedynie u nas że ta strona domu jest ustawiona na południe więc mocno się nagrzewa i nasłonecznienie jest prawie cały dzień.

    Wyczytałem że nie poleca sie dawania ciemnych elewacji , bo kolor ciemny "przyciąga" słońce i elewacja mocno się nagrzewa i grozi to pęknięciami tynku a nawet odspojeniem tynku/siatki a może i płyt styropianowych

    Pytanie czy to prawda ?

    Ma ktoś ciemną elewację i skierowaną też część domu na południe ???

    Co do farby to myślałem nad jakąś niedrogą akrylową z mieszalnika (Jedynka lub Dekoral).

    Chciałbym aby to tak wyglądało ..

    Nazwa:  aaa1.jpg
Wyświetleń: 2439
Rozmiar:  45,3 KB
    Nie słuchaj bzdur! Kolory dobieraj do woli- nic nie ma prawa pękać, odchodzić czy co tam jeszcze, tu ktoś wymysli przy prawidłowo wykonanej elewacji.

    Jak się nie umie czegoś zrobić to kolor przeszkadza, klej czy co tam jeszcze. A te bzdury potem ludzie czytają.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie słuchaj bzdur! Kolory dobieraj do woli- nic nie ma prawa pękać, odchodzić czy co tam jeszcze, tu ktoś wymysli przy prawidłowo wykonanej elewacji.

    Jak się nie umie czegoś zrobić to kolor przeszkadza, klej czy co tam jeszcze. A te bzdury potem ludzie czytają.
    dasz mi to na pismie? i wezmiesz odpowiedzialnosc za w/w porade?
    jezeli tak : osobiscie pojade , podpisze umowe z kaszpir na wykonanie wg Twoich wytycznych, zgodnie z Twoimi zaleceniami pomalujemy to na RAL 9005

    pasuje?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    dasz mi to na pismie? i wezmiesz odpowiedzialnosc za w/w porade?
    jezeli tak : osobiscie pojade , podpisze umowe z kaszpir na wykonanie wg Twoich wytycznych, zgodnie z Twoimi zaleceniami pomalujemy to na RAL 9005

    pasuje?
    Nie znam Cię, nie wiem jak wykonujesz swoją pracę, ani jaką jest jej jakość, więc za co ma ręczyć? Od tego jest producent kompletnego systemu ociepleń, gdzie stosując taki system zgodnie z jego zaleceniami i sztuką budowlaną wszystko masz objęte gwarancją. U mnie przy najmniej tak to wygląda- i to przy stosunkowo tanim systemie Foveo.

    Jest pełno elewacji RAL7016 zrobionych od wszystkich stron świata i pęka to tak samo często jak inne kolory, których system został źle wykonany.

    O RAL9005 nie było tu mowy, więc co chcesz przez to powiedzieć? Że 7016 już nie będzie pękał, a 9005 tak?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ni mosz pojęcia o temacie a zabierasz głos. Skąd ta pewność siebie przy kompletnym braku wiedzy?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie znam Cię, nie wiem jak wykonujesz swoją pracę, ani jaką jest jej jakość, więc za co ma ręczyć? Od tego jest producent kompletnego systemu ociepleń, gdzie stosując taki system zgodnie z jego zaleceniami i sztuką budowlaną wszystko masz objęte gwarancją.
    No i właśnie tenze producent podaje graniczną wartość % wspolczynnika odbicia światla dla danego systemu.
    Teraz kaszpir ma kolor elewacji i wartosc HBW , ktora ten wspolczynnik spelnia, po pomalowaniu, dla zastosowanago w TYM przypadku systemu spelniac nie bedzie.
    Wykonawca i jakosc jego roboty ma w tym przypadku drugorzedne znaczenie.

    Oczywiscie, nie ma pewnosci, ze bedzie tak:
    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...b5U12CEY1Z.jpg
    Ale po co ryzykować ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-07-2019 o 07:50

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie znam Cię, nie wiem jak wykonujesz swoją pracę, ani jaką jest jej jakość, więc za co ma ręczyć? Od tego jest producent kompletnego systemu ociepleń, gdzie stosując taki system zgodnie z jego zaleceniami i sztuką budowlaną wszystko masz objęte gwarancją. U mnie przy najmniej tak to wygląda- i to przy stosunkowo tanim systemie Foveo.

    Jest pełno elewacji RAL7016 zrobionych od wszystkich stron świata i pęka to tak samo często jak inne kolory, których system został źle wykonany.

    O RAL9005 nie było tu mowy, więc co chcesz przez to powiedzieć? Że 7016 już nie będzie pękał, a 9005 tak?
    Powinienem Ci pocisnąc i to tak do suchej nitki...
    dobrze, zatem zerknij nizej...
    omg, jak ja tego nie lubie... ale trudno:

    Prosze bardzo:
    1) to sie wzielo z forum przez kilka lat m.in za rozwiazywanie problemow ludziom, jaksc obslugi, doradztwa technicznego, ogolu dzialalnosci:
    NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    2) Certyfikowany wykonawa systemow docieplen Caparol od nie pamietam ilu lat
    3) 1 z 12 firm w Polsce zaproszona do tzw "Rady Wykonawcow" Caparol w celu przekazania rzetelnej informacji w relacji wykonawca - producent, takiego pogadania "od serca" co jest potrzebne, co boli, co poprawic...
    4) wieloletni dystrybutor Caparol, kilkuletni Greinplast
    5) handlowo obsluzone kilkaset tysiecy m2 elewacji , wykonawczo kilkadziesiąt jako wykonawca
    6) setki godzin na szkoleniach, na szkoleniach nie na piciu wodki w celu poprawy relacji handlowych
    7) "przetrzepany" caly rynek producentow systemow docieplen i praktycznie z kazdym stycznosc, moze poza jakims totalnym garazowcem z 2giego konca Polski
    wpisane w telefonie kontakty do dyrektorow dzialow technicznych producentow, w tym tez kilka prywatnych gdzie moge zadzownic w sobote o 19 i powiedziec "Czesc Janek, przepraszam, ale musze znac odpowiedz bo nie zasne" bo czasami jednak dalej wiedzy brakuje, a PH producentow czasami mi zadaja pytania jak czegos nie wiedza
    9) konsultacje z technologami produkcji, bo wiedza pozyskana w handlu, na budowie, na szkoleniach to czasami za malo. trzeba siegac pytaniami i szukaniem odpowiedzi na linii produkcyjnej.
    10) aktualnie ja prowadze szkolenia ludzi....
    11) w tym roku nie zdazylem, ale przyszly juz na pewno - trzeba koniecznie jechac na konferencje ETICS na wyklady sami dyrektorzy dzialow technicznych, prezesi firm producenckich, prof i wykladowcy Politechnik i Uniwerytetów z calej Europy - 2 dni tylko o problematyce systemow docieplen, kierunku zmian i potrzeb. Trzeba jechac i szkolic sie dalej....
    12) dziasiątki reklamacji roznych systemow docieplen i dodatkow do elewacji, lacznie ze zleceniami badan w ITB, walka z producentami systemow stajac po stronie klienta koncowego/wykonawcy o ile tylko dany problem nosi znamiona wady produktu.

    Wg mojej aktualnej wiedzy i doswiadczenia stosowanie w ukladzie docieplonym z wykorzystaniem styropianu , kleju cementowego, kolorystyki typu RAL7016 lub RAL9005 prawdopodbnie skonczy sie:
    • znaczacym skroceniem okresu uzytkowania takiego rozwiazania,
    • doprowadzi do powstania spekan,
    • doprowadzi do degradacji warstwy docieplenia
    • doprowadzi do odpadania tynku płatami
    • doprowadzi do znacznej degradacji warstwy zbrojnej


    tyle wg mojej wiedzy i doswiadczenia aktualnego, ktora nadal poglebiam i stale sie ucze.
    rozumiem, ze posiadasz wieksze, poprate czyms wiecej niz tym co widziales "gdzies tam przejazdem" na kilku budynkach. jezeli tak , chetnie skorzystam zeszkolenia, rowniez w opcji platnej.

    I uwierz mi, wiekszego marketingu niz "gwarancja producenta" na system docieplen swiat nie widzial. To jest tylko zapis w ulotce handlowej, gdy pojawia sie problem wyciagane sa duzo powazniejsze dziala niz uloteczka handlowa i to co Pan sprzedawca w sklepie czy Pan handlowiec producenta powiedzial przez telefon.

    Odnosnie problematyki akurat gladkich elewacji wlasnie powstaje wpis nowy... z wczoraj zdjecia "rozlanego mleka"

    w miedzyczasie spojrzalem na Twoje wpisy... domek budujesz, pierwszy drugi.. bez znaczenia. Moze szwagier, somsiad budowal i pogadaliscie sobie przy piwku o "najlepszych rozwiazaniach"

    dostep masz do tego co przeczytasz w slono platnym artykule na łamach muratora, tego co Ci powiedza w hurtowni, moze docierasz do przedstawiciela handlowego producenta i tego co somsiad/szwagier powiedzial, jeszcze porady majstra w to poprzeplatane.

    Reprezentujesz swoim wpisem typowa polska mentalnosc : kazdy Polak jest najlepszym lekarzem w pierwszej kolejnosci, pozniej mechanikiem, pozniej budowlancem, a tak generalnie zna sie na wszystkim i jego zdanie jest jedyne sluszne i poprawne.

    wybralem waska specjalizacje: systemy docieplen, wiem sporo, ale im wiecej wiem tym bardziej rozumiem ze dalej trzeba sie uczyc... po kilkuset tysiacach m2 w waskiej specjalizacji i caly czas trzeba sie uczyc i byc na biezaco.

    Tyle do przekazania odnosnie Twoich cennych uwag i porad. zamiast pisac ten bezsensowny tekst moglem w tym czasie faktycznie komus jakis problem rozwiazac.

    I na koniec: Twoje Foveo w karcie technicznej napisalo:
    http://www.karty-techniczne.sniezka....SILIKONOWY.pdf
    Stosowanie tynków w systemach ociepleń w ciemnych, intensywnych kolorach (o współczynniku odbicia światła rozproszonego poniżej 20%) nie powinno przekraczać 10% tynkowanejpowierzchni.
    na stronie 2giej

    informacyjnie:
    RAL7016 HBW 8%
    RAL9005 HBW 4%
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 12-07-2019 o 12:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Pomysł malowania części elewacji południowej na RAL7016 upadł.

    Nie jestem fachowcem i jak mam jakieś wątpliwości to wolę zapytać osoby która w danym temacie więcej ode mnie wie ...
    Bo jak to mówią niewiedza ... kosztuje ...

    Przypomniało mi sie to co kiedyś czytałem na temat styropianu grafitowego ...

    http://www.tynki.info.pl/krok-po-kroku/uwaga-czarny-styropian-/

    Tym bardziej że zdecydowałem sie na styropian grafitowy i bałem się efektów takich jak w tym artykule. Pamiętam że umówiłem się z ekipą na montaż na poczatku wiosny , dałem lepszy klej a i ekipa szybko zajęła się tematem i go zabezpieczyła , choć i tak była nerwówka.

    Więc jak takie coś dzieje się z szarym styropianem , to co będzie się działo z jeszcze ciemniejszą elewacją ?
    Jak szary kolor tak nagrzewa i to nie w lato , to co będzie z jeszcze ciemniejszą elewacją . Na pewno temperatura będzie jeszcze wyższa ...

    Jak dla mnie za duże ryzyko i stwierdziłem że nie chce ryzykować , tym bardziej że później ewentualne naprawy szkód były by kosztowne i problematyczne.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15

    Domyślnie

    Niezłe wypracowanie, Fighter

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    Niezłe wypracowanie, Fighter
    wiem, bez sensu, ale mnie wkurzyl....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Powinienem Ci pocisnąc i to tak do suchej nitki...
    dobrze, zatem zerknij nizej...
    omg, jak ja tego nie lubie... ale trudno:

    Prosze bardzo:
    1) to sie wzielo z forum przez kilka lat m.in za rozwiazywanie problemow ludziom, jaksc obslugi, doradztwa technicznego, ogolu dzialalnosci:
    NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    2) Certyfikowany wykonawa systemow docieplen Caparol od nie pamietam ilu lat
    3) 1 z 12 firm w Polsce zaproszona do tzw "Rady Wykonawcow" Caparol w celu przekazania rzetelnej informacji w relacji wykonawca - producent, takiego pogadania "od serca" co jest potrzebne, co boli, co poprawic...
    4) wieloletni dystrybutor Caparol, kilkuletni Greinplast
    5) handlowo obsluzone kilkaset tysiecy m2 elewacji , wykonawczo kilkadziesiąt jako wykonawca
    6) setki godzin na szkoleniach, na szkoleniach nie na piciu wodki w celu poprawy relacji handlowych
    7) "przetrzepany" caly rynek producentow systemow docieplen i praktycznie z kazdym stycznosc, moze poza jakims totalnym garazowcem z 2giego konca Polski
    wpisane w telefonie kontakty do dyrektorow dzialow technicznych producentow, w tym tez kilka prywatnych gdzie moge zadzownic w sobote o 19 i powiedziec "Czesc Janek, przepraszam, ale musze znac odpowiedz bo nie zasne" bo czasami jednak dalej wiedzy brakuje, a PH producentow czasami mi zadaja pytania jak czegos nie wiedza
    9) konsultacje z technologami produkcji, bo wiedza pozyskana w handlu, na budowie, na szkoleniach to czasami za malo. trzeba siegac pytaniami i szukaniem odpowiedzi na linii produkcyjnej.
    10) aktualnie ja prowadze szkolenia ludzi....
    11) w tym roku nie zdazylem, ale przyszly juz na pewno - trzeba koniecznie jechac na konferencje ETICS na wyklady sami dyrektorzy dzialow technicznych, prezesi firm producenckich, prof i wykladowcy Politechnik i Uniwerytetów z calej Europy - 2 dni tylko o problematyce systemow docieplen, kierunku zmian i potrzeb. Trzeba jechac i szkolic sie dalej....
    12) dziasiątki reklamacji roznych systemow docieplen i dodatkow do elewacji, lacznie ze zleceniami badan w ITB, walka z producentami systemow stajac po stronie klienta koncowego/wykonawcy o ile tylko dany problem nosi znamiona wady produktu.

    Wg mojej aktualnej wiedzy i doswiadczenia stosowanie w ukladzie docieplonym z wykorzystaniem styropianu , kleju cementowego, kolorystyki typu RAL7016 lub RAL9005 prawdopodbnie skonczy sie:
    • znaczacym skroceniem okresu uzytkowania takiego rozwiazania,
    • doprowadzi do powstania spekan,
    • doprowadzi do degradacji warstwy docieplenia
    • doprowadzi do odpadania tynku płatami
    • doprowadzi do znacznej degradacji warstwy zbrojnej


    tyle wg mojej wiedzy i doswiadczenia aktualnego, ktora nadal poglebiam i stale sie ucze.
    rozumiem, ze posiadasz wieksze, poprate czyms wiecej niz tym co widziales "gdzies tam przejazdem" na kilku budynkach. jezeli tak , chetnie skorzystam zeszkolenia, rowniez w opcji platnej.

    I uwierz mi, wiekszego marketingu niz "gwarancja producenta" na system docieplen swiat nie widzial. To jest tylko zapis w ulotce handlowej, gdy pojawia sie problem wyciagane sa duzo powazniejsze dziala niz uloteczka handlowa i to co Pan sprzedawca w sklepie czy Pan handlowiec producenta powiedzial przez telefon.

    Odnosnie problematyki akurat gladkich elewacji wlasnie powstaje wpis nowy... z wczoraj zdjecia "rozlanego mleka"

    w miedzyczasie spojrzalem na Twoje wpisy... domek budujesz, pierwszy drugi.. bez znaczenia. Moze szwagier, somsiad budowal i pogadaliscie sobie przy piwku o "najlepszych rozwiazaniach"

    dostep masz do tego co przeczytasz w slono platnym artykule na łamach muratora, tego co Ci powiedza w hurtowni, moze docierasz do przedstawiciela handlowego producenta i tego co somsiad/szwagier powiedzial, jeszcze porady majstra w to poprzeplatane.

    Reprezentujesz swoim wpisem typowa polska mentalnosc : kazdy Polak jest najlepszym lekarzem w pierwszej kolejnosci, pozniej mechanikiem, pozniej budowlancem, a tak generalnie zna sie na wszystkim i jego zdanie jest jedyne sluszne i poprawne.

    wybralem waska specjalizacje: systemy docieplen, wiem sporo, ale im wiecej wiem tym bardziej rozumiem ze dalej trzeba sie uczyc... po kilkuset tysiacach m2 w waskiej specjalizacji i caly czas trzeba sie uczyc i byc na biezaco.

    Tyle do przekazania odnosnie Twoich cennych uwag i porad. zamiast pisac ten bezsensowny tekst moglem w tym czasie faktycznie komus jakis problem rozwiazac.

    I na koniec: Twoje Foveo w karcie technicznej napisalo:
    http://www.karty-techniczne.sniezka....SILIKONOWY.pdf
    na stronie 2giej

    informacyjnie:
    RAL7016 HBW 8%
    RAL9005 HBW 4%
    Dzięki za rzeczową odpowiedź!

    Nie popadnij tylko w samozachwyt, bo też takie typowo polskie

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dzięki za rzeczową odpowiedź!

    Nie popadnij tylko w samozachwyt, bo też takie typowo polskie
    pierwszy taki wpis, trafiles w ten moment i poruszyles te strune.
    napisalem juz: nauczylem sie pokory i wiem ze dalej musze sie uczyc.
    moment samozachwytu juz minal, teraz trzeba umiec sypac glowe popiolem.

    ja potrafie sie przyznac do bledu gdy go popelniam, czlowiekiem jestem.
    znajdzie sie ktos lepszy ode mnie, majacy wieksza wiedze i doswiadczenie.
    i mnie zaorze jak ja Ciebie tutaj,
    Przepraszam generalnie jezeli poczules sie urazony, ale glupote straszna napisales malo tego sugerujac ze to ja pisze bzdury.
    trzeba bylo Cie odsniezyc po prostu. nic personalnego.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 12-07-2019 o 22:57
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pomysł malowania części elewacji południowej na RAL7016 upadł.

    Nie jestem fachowcem i jak mam jakieś wątpliwości to wolę zapytać osoby która w danym temacie więcej ode mnie wie ...
    Bo jak to mówią niewiedza ... kosztuje ...

    Przypomniało mi sie to co kiedyś czytałem na temat styropianu grafitowego ...

    http://www.tynki.info.pl/krok-po-kroku/uwaga-czarny-styropian-/

    Tym bardziej że zdecydowałem sie na styropian grafitowy i bałem się efektów takich jak w tym artykule. Pamiętam że umówiłem się z ekipą na montaż na poczatku wiosny , dałem lepszy klej a i ekipa szybko zajęła się tematem i go zabezpieczyła , choć i tak była nerwówka.

    Więc jak takie coś dzieje się z szarym styropianem , to co będzie się działo z jeszcze ciemniejszą elewacją ?
    Jak szary kolor tak nagrzewa i to nie w lato , to co będzie z jeszcze ciemniejszą elewacją . Na pewno temperatura będzie jeszcze wyższa ...

    Jak dla mnie za duże ryzyko i stwierdziłem że nie chce ryzykować , tym bardziej że później ewentualne naprawy szkód były by kosztowne i problematyczne.
    Na miekko z tym grafitowym. art czytalem.. faktycznie porusza problemy grafitowego, ale nie jest "az tak zle" da sie pracowac na grafi zeby nie odpadal. to ze troche sie pokurczy i powykrzywia - bialy tez sie krzywi z powodu zbyt krotkiego czasu sezonowania.
    i tak pianuje sie wszytskie polaczenia tuz przed siatka z klejem. poza tym jakies straty musza byc.
    aby wystapil problem z klejeniem grafitu musi wystapic kilka czynnikow jednoczesnie i jezeli kilka na raz sie nalozy - pojawiaja sie problemy.
    spokojna Twoja rozczochrana
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20

    Domyślnie

    Fighter , jeszcze pytano a jaki kolor szary/grafitowy byłby "bezpieczny" dla południowej elewacji.

    Chcemy dać wstawki koloru szarego ale wybrać taki szary aby "był bezpieczny" dla elewacji .

    Raczej chce wybrać z gotowców Alpiny lub Dekorala (z Obi).

    Niestety przy gotowcach producent chyba nie podaje jaki jest HBW bo chciałbym taki kolor gdzie HBW jest nie niższe niż 20% ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony