dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał btwin Zobacz post
    Nie ukrywam, że przerażają mnie obecnie ceny działek, 130- 200 zł (plus pośrednik) z m2 gołej działki to nieco zaporowa cena dla przeciętnego zjadacza chleba. Z czego to wynika? Działek szukam w południowych stronach (pod Warszawą + 30 km). Czy to specjalnie ponaciągane ceny żeby wydoić Warszawiaków, czy one realnie z czegoś wynikają?
    A jakie okolice Cię interesują? Bo 200 zł za mkw to wcale nie jest dużo jak na podmiejskie, dobrze skomunikowane z centrum Warszawy tereny.

  2. #22

    Domyślnie

    Głównie obszary wsi Złotokłos gm. Piaseczno i ościennych bo te tereny troszkę znam. Cenowo akceptowalnie zaczyna się gmina Prażmów natomiast z tymi terenami nie zdążyłem się jeszcze tak zapoznać. Jedyne co mogę powiedzieć to, ze widać tam prężny rozwój. Wygląda jakby cała miejscowość była w rozbudowie.

  3. #23

    Domyślnie

    Zdecydowanie odrzuć pomysły z jakimś głupim pośrednikiem. Pośrednik nic Ci nie daje, niczego nie gwarantuje i co najważniejsze: za nic nie odpowiada! Tzn. jeżeli okaże się, że działka ma jakąś ukrytą wadę, albo że w ogłoszeniu było kłamstwo, to nie możesz skarżyć pośrednika, tylko co najwyżej sprzedającego.

  4. #24

    Domyślnie

    @Lew2 - nie ukrywam, że Twoja odpowiedź bardzo do mnie przemówiła. Nie zmienia to faktu, że gdy przegląda się oferty w necie to bezpośrednie stanowią jakieś 20% reszta jest przejęta przez pośredników, więc można coś przegapić. To w kwestii samego gruntu. Natomiast jeżeli chodzi o kwestie prawne to 100% się zgadzam.

    A jak wygląda kupowanie działki zimą - czy faktycznie ceny są znacząco niższe i czy warto wtedy coś kupować ?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał btwin Zobacz post
    Jedyne co mogę powiedzieć to, ze widać tam prężny rozwój. Wygląda jakby cała miejscowość była w rozbudowie.
    To o Prażmowie? 35 km od Pałacu Kultury - gmina bez gazu i kanalizacją w powijakach podpiętą za koszmarną cenę za m3 do Piaseczna?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To o Prażmowie? 35 km od Pałacu Kultury - gmina bez gazu i kanalizacją w powijakach podpiętą za koszmarną cenę za m3 do Piaseczna?
    Marki 10km od Pałacu kultury, ciotce kanalizację podpięli 2? lata temu. 200m dom od głównej ulicy.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Kanalizacja czy jej brak nie jest wg mnie argumentem za/przeciw kupnie działki. Robisz szybkozłączkę do ogrodzenia, podpisujesz umowę z firmą, plus zlecenie stałe w banku i zapominasz o temacie.
    Dla mnie najważniejsze, żeby w miejscowości był transport publiczny (kolej, SKM, WKD) pozwalający na dojechanie do centrum Warszawy w 30-45 minut.

  8. #28

    Domyślnie

    albo szambo, postawienie butli z gazem też problematyczne nie jest, kiedyś zrobią kanalizacje i gaz, a szanse na położenie dodatkowej nitki kolejowej raczej zerowe.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Pisząc o szybkozłączce miałem właśnie na myśli do szamba.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Kanalizacja czy jej brak nie jest wg mnie argumentem za/przeciw kupnie działki.
    Tory sprzed stu lat to dowód na "to, ze widać tam prężny rozwój. "?

  11. #31

    Domyślnie

    Najbardziej w tej lokalizacji martwi mnie transport publiczny bo można się tam wydostać tylko busem do Piaseczna. Gaz, kanalizacja - kiedyś będzie ,o to się nie martwię. Ceny są zaporowe chociażby do cen działek po prawej stronie wisły ale to i tak pierwsze akceptowalne ceny na południe od Warszawy. Poza tym na codzień i tak głównie poruszam się autem (s7 poprawi jeszcze tę komunikację), a do centrum Warszawy zaglądam bardzo sporadycznie.

    Macie może w związku z tym jakieś ciekawe kontrpropozycje?

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tory sprzed stu lat to dowód na "to, ze widać tam prężny rozwój. "?
    To nie moje słowa przecież.
    Tamte tereny nie były nigdy w kręgu moich zainteresowań. Szukałem czegoś przy WKD lub na północ od Piaseczna.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał btwin Zobacz post
    Najbardziej w tej lokalizacji martwi mnie transport publiczny bo można się tam wydostać tylko busem do Piaseczna.
    Przecież masz kolej - ze 25 minut do Mordoru.
    Gorzej, że zero inwestycji. Drogi ledwo łatane. Nie przejmują prywatnych nawet utwardzonych i za darmo - mieszkańcy sami muszą utwardzać i utrzymywać. Brak chodników - nawet przy stacji kolejowej. Kolej w "przeprosinach" za uciążliwą hałdę tłucznia zrobiła pół drogi Dworcowej w Jeziórku - gmina miała zrobić resztę. Ciągle ma.
    Inwestycji i rozwoju zero. W tej gminie nie ma i nie było żadnego projektu dopłat do eko ogrzewania.
    Pewnie, że szambo rozwiązuje sprawę ścieków - tyle, że wychodzi ponad dwa razy drożej za m3, drożej w inwestycji, szambelani rozwalają drogi utwardzone prowizorycznie albo wcale.
    Ale cena m2 działki i park krajobrazowy IMO to rekompensują. A przede wszystkim, że ciągle można kupić działkę 3 minuty spacerkiem od peronu (oczywiście dalej też). Pisanie o rozwoju jest jednak nieporozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-07-2019 o 09:44

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał btwin Zobacz post
    Najbardziej w tej lokalizacji martwi mnie transport publiczny bo można się tam wydostać tylko busem do Piaseczna. Gaz, kanalizacja - kiedyś będzie ,o to się nie martwię. Ceny są zaporowe chociażby do cen działek po prawej stronie wisły ale to i tak pierwsze akceptowalne ceny na południe od Warszawy. Poza tym na codzień i tak głównie poruszam się autem (s7 poprawi jeszcze tę komunikację), a do centrum Warszawy zaglądam bardzo sporadycznie.

    Macie może w związku z tym jakieś ciekawe kontrpropozycje?
    Lepiej skomunikowane sa zachodnie powiaty Grodziski/Żyrardowski od południowych. Południowe rejony was interesują ze względu na rodzinę? Czy cos innego? Na przykład wczoraj jadąc z Żyrardowa wyjechałem o 6:50 a a pracy byłem o 7:23 na Bema przy Kacprzaka, wracając pojechałem Katowicka z ciekawości ile będę jechał na działkę (Międzyborów) i wracałem o 15:30 38 minut gdzie jeszcze 10km katowickiej ma tylko 1 pas oczywiście są wakacje ... Pociąg pospieszny z Żyrardowa jedzie 22 min na zachodni 25 na centralny. Południowych rejonów Warszawy nie znam mogę pomóc jeśli chodzi o zachodnie pomiędzy Grodziskiem a Żyrardowem.

  15. #35

    Domyślnie

    Tak, rodzina i praca. Także co mi z tego połączenia, jak będe musiał jeszcze przebić się na drugą stronę Warszawy.
    @Kaizen - widocznie przebudowa drogi głównej zrobiła na mnie takie wrażenie prężnego rozwoju . Dodatkowo jeżeli chodzi o podstawową infrastrukturę to wydawało mi się, że wszystko jest jakoś tak blisko siebie co mi się spodobało. Byłem tam kilka razy przejazdem. I jak wydostać się stamtąd pociągiem? Chodzi Ci o stację w Czachówku?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał btwin Zobacz post
    Chodzi Ci o stację w Czachówku?
    Ustanówek.

    Masz na myśli przebudowę drogi 722 (2km) finansowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich?
    Gmina jest biedna i nie potrafi pozyskiwać funduszy unijnych.

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć,

    jeżeli nie macie pojęcia o rynku nieruchomości to lepiej byłoby żeby ktoś mógł Wam doradzić. O ile szukać możecie sami, to przy działkach jest więcej ryzyk niż się wydaje. Pośrednicy częściej sprzedają mieszkania i domy niż działki. Warto przy wyborze pośrednika porozmawiać i spytać czy mają jakiekolwiek doświadczenie w temacie. Pośrednik musi wiedzieć czy oferowana przez niego nieruchomość jest budowlana (warunki zabudowy, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego). Można spytać czy ma jakieś dokumenty potwierdzające stan prawny i przeznaczenie. Bez tego nie warto nawet zaczynać współpracy. Zawód pośrednika nie jest już regulowany prawnie więc każdy może nim być. Spytajcie czy pośrednik ma ubezpieczenie OC. Tak naprawdę każdy pośrednik jest inny i trudno uogólniać poziom usług.

    Na co zwracać uwagę przy kupnie działki? Ryzyk jest bardzo wiele. Począwszy od położenia na terenach zalewowych, w obrębie obszarów chronionych, strefach archeologicznych i innych wyłączających lub ograniczających zabudowę, przez przeznaczenie i uwarunkowania prawne, po stan fizyczny nieruchomości i to co może

    Koszt działki budowlanej waha się w zależności od odległości od miasta. Warto porównywać różne oferty wnikliwie. Na niektórych może być linia wysokiego napięcia, inne mogą być w dołku. To zaburzy ogląd bo z pewnością będą tańsze. Górnej granicy nie ma

    Prowizję pośrednika warto negocjować bo do kosztów poza działką trzeba doliczyć notariusza (w tym PCC 2%). Standardowo, tak jak już inni wspominali jest to 1-3% ceny ofertowej lub transakcyjnej (warto zwrócić uwagę na zapisy).

    Pozdrawiam!

  18. #38

    Domyślnie

    czyżby pośrednik? Wszystkie dokumenty, które wymieniłeś można wyciągnąć bez problemu np. z urzędu gminy.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    czyżby pośrednik? Wszystkie dokumenty, które wymieniłeś można wyciągnąć bez problemu np. z urzędu gminy.
    Oczywiście, że najlepiej robi się samemu dla siebie, a nie liczy na kogoś. Jednak jeżeli ktoś nie ma o tym zielonego pojęcia to zajmie mu to trochę więcej czasu (również żeby się oswoić z tematyką).

  20. #40

    Domyślnie

    Zakup działki to najważniejsza sprawa.
    Często bardzo trudna, a czasami dziecinnie łatwa - jeśli trafisz na tę której szukasz.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony