dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Wyobraź sobie, inny przełącznik do rolet inny do termostatu i inny do muzyki. Masakra. Instaluje się jeden przełącznik, w którym jest wszystko.
    I żaden gość nie potrafi zapalić sobie światła czy ściszyć radia.
    IMO podstawowe rzeczy powinny mieć proste, pozornie tradycyjne sterowanie (najlepiej przyciski mechaniczne). A bardziej zaawansowane mogą być pochowane pod kombinacją kilku przycisków, dwuklikiem, przytrzymaniem itp. A i tak wtedy wygodniej sterować ze smartfona lub tabletu.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I żaden gość nie potrafi zapalić sobie światła czy ściszyć radia.
    ..... A bardziej zaawansowane mogą być pochowane pod kombinacją kilku przycisków, dwuklikiem, przytrzymaniem itp. A i tak wtedy wygodniej sterować ze smartfona lub tabletu.
    To ja jestem zwolenniczką grawerunków. Po to mamy 2,4,6,12 pól do wygrawerowania, żeby KAŻDY użytkownik wiedział co i jak kliknąć.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_1988

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-129
    Posty
    4

    Domyślnie

    To ja podłączę się do pytania, ale pod innym kątem.

    W Nexwellu jest taki duży panel dotykowy. Handlowiec Nexwell mi go polecał. Inni mówią mi że mogę mieć apke na tablecie i tablet na ścianie. Co jest lepsze?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_1988 Zobacz post
    Co jest lepsze?
    IMO najwygodniejsze jest sterowanie z planu.



    Wygodniej siedząc/leżąc z tabletem/telefonem czy laptopem, niż stojąc przy ścianie. Ale co kto lubi.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    To ja jestem zwolenniczką grawerunków. Po to mamy 2,4,6,12 pól do wygrawerowania, żeby KAŻDY użytkownik wiedział co i jak kliknąć.
    Po ciemku i bez okularów? Małe szanse. Ja zostawiłem wszędzie "tradycyjne pstryczki".

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Po ciemku i bez okularów? Małe szanse. Ja zostawiłem wszędzie "tradycyjne pstryczki".
    to już tymbardziej nie trafie. Przynajmniej te 6 polowe sie podswietlaja

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO najwygodniejsze jest sterowanie z planu.



    Wygodniej siedząc/leżąc z tabletem/telefonem czy laptopem, niż stojąc przy ścianie. Ale co kto lubi.
    Na pewno rozwiązanie dedykowane (jak panel do automatyki) jest bardziej polecane niż tablet. Nie wiem jak to cenowo wychodzi, ale pewnie trochę drożej niż tablet.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Na pewno rozwiązanie dedykowane (jak panel do automatyki) jest bardziej polecane niż tablet. Nie wiem jak to cenowo wychodzi, ale pewnie trochę drożej niż tablet.

    Należy tylko pamiętać o kilku faktach
    - Jeżeli cena tabletu jest niższa to należy do niej doliczyć dodatkowo cenę mocowania - odpowiedniej ramki, która jest nie tanim rozwiązaniem.

    - Tablet jest urządzeniem mobilnym i ma wbudowaną baterię. Jeżeli przymocujesz go na ścianę w ramce to pamiętaj że po kilku miesiącach może mu spuchnąć bateria.

    - W przypadku iPad należy pamiętać, że po kilku latach urządzenie jest już bezużyteczne, gdyż nie można zainstalować nowych aktualizacji, a bardzo często aplikację nie działają na starszych wersjach iOS. W androidzie z resztą jest podobnie.

    - Na starszych iPadach jest jeszcze problem wydajności. Nowoczesne aplikację (producenci je rozbudowują w zasadzie permanentnie wymagają coraz większych mocy obliczeniowych i na urządzeniach sprzed kilku lat słabo będą działały (lub w ogóle)

    - W przypadku paneli dotykowych dedykowanych należy pamiętać, że bardzo często nie mają oprogramowania otwartego co uniemożliwia instalowanie aplikacji innych producentów. Tak jest w przypadku systemu KNX.

    - W przypadku producentów paneli dedykowanych np. Nexwell czy Gira możesz wybrać wielkość panelu i dopasować go do pomieszczenia.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Na pewno rozwiązanie dedykowane (jak panel do automatyki) jest bardziej polecane niż tablet.
    Polecane przez kogo? Jakie ma przewagi nad tym, co widać na filmie?

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Należy tylko pamiętać o kilku faktach
    - Jeżeli cena tabletu jest niższa to należy do niej doliczyć dodatkowo cenę mocowania - odpowiedniej ramki, która jest nie tanim rozwiązaniem.
    Nie rozumiem tej logiki. Mam telefon, mam tablet, mam komputer - nic nie dokupuję. Przy czym siedzę - z tego steruje. Nie widzę sensu montowania na ścianie. Dzwoni domofon - odbieram co mam najbliżej. Jak sobie wystawię przez VPNa czy innym sposobem mogę być na drugim końcu świata.
    Nic nie trzeba instalować - jak widać na filmiku działa przez przeglądarkę internetową.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Najbardziej naturalną formą komunikacji między ludźmi jest mowa więc czemu nie stosować tego do sterowania domem łącznie z feedbackiem wykonania zadanych poleceń? Można również w ogóle nie ingerować w system a on sam powinien rozpoznać i spersonalizować osoby w zależności od ustawionych preferencji, pory dnia, miesiąca czy roku, wykonać zaprogramowane czynności, od otwarcia drzwi wejściowych po wygaszanie świateł i innych urządzeń po zaśnięciu przy akompaniamencie odpowiednio dobranej muzyki, uzbrajając system alarmowy i nie ma zupełnie znaczenia poza estetyką czy na ścianie coś wisi w postaci tabletu,telefonu, panela hmi lub przełącznika klawiszowego z grawerunkiem. W większości pomieszczeń mam zamontowane panele z funkcją m.in. czujnika gestów a i tak rzadko używam.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Polecane przez kogo? Jakie ma przewagi nad tym, co widać na filmie?
    Aplikacja aplikacją. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Uważam, że urządzenia rozrzucone po domu jak tablet, telefon, komputer, to jest element dodatkowy sterowania a nie główny. Dlatego dedykowane panele maja swoje ogromne plusy.

    Nie rozumiem tej logiki. Mam telefon, mam tablet, mam komputer - nic nie dokupuję. Przy czym siedzę - z tego steruje. Nie widzę sensu montowania na ścianie. Dzwoni domofon - odbieram co mam najbliżej. Jak sobie wystawię przez VPNa czy innym sposobem mogę być na drugim końcu świata.
    Nic nie trzeba instalować - jak widać na filmiku działa przez przeglądarkę internetową.
    Ty nie widzisz, 99 procent użytkowników u których instaluję systemy widzą zastosowanie. Po co mam szukać telefonu, tableta czy komputera i liczyć na łaskę sieci czy nierozładowanej baterii, skoro mogę mieć panele, które nawet przy awarii prądu pozwolą mi chociażby na uzbrojenie i rozbrojenie systemu alarmowego.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Najbardziej naturalną formą komunikacji między ludźmi jest mowa więc czemu nie stosować tego do sterowania domem łącznie z feedbackiem wykonania zadanych poleceń? Można również w ogóle nie ingerować w system a on sam powinien rozpoznać i spersonalizować osoby w zależności od ustawionych preferencji, pory dnia, miesiąca czy roku, wykonać zaprogramowane czynności, od otwarcia drzwi wejściowych po wygaszanie świateł i innych urządzeń po zaśnięciu przy akompaniamencie odpowiednio dobranej muzyki, uzbrajając system alarmowy i nie ma zupełnie znaczenia poza estetyką czy na ścianie coś wisi w postaci tabletu,telefonu, panela hmi lub przełącznika klawiszowego z grawerunkiem. W większości pomieszczeń mam zamontowane panele z funkcją m.in. czujnika gestów a i tak rzadko używam.
    Zgadzam się. Dlatego fajne jest, że polscy producenci współpracują z google asystentem. Natomiast są użtykownicy mniej "ufni" do automatyki i chcą mieć przełączniki na ścianie Chociaż mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli liczyć na totalny minimalizm i komunikować się z systemem tylko za pomocą głosu

  13. #33

    Domyślnie

    Do tego masz manipulator alarmu. I jaki jest cel podtrzymywania zasilania systemu po zaniku prądu? Co w ten sposób osiągniesz?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Ty nie widzisz, 99 procent użytkowników u których instaluję systemy widzą zastosowanie.
    Podejście kogoś, kto na tym zarabia rozumiem. Mi tam wygodniej - ot, jak to piszę to zaczęły lecieć w radiu reklamy. Przełączyłem zakładki w przeglądarce i przełączyłem na muzykę z dysku sieciowego. Co może być wygodniejszego? Że jak leżę w łóżku i sobie przypomnę, że nie uzbroiłem alarmu zrobię to z telefonu leżącego na stoliku przy łóżku?
    Jak chcę wstać, to alarm mogę uzbroić z jego manipulatora. A jak ktoś chce mieć szpanerski ekranik na ścianie, to zawsze może sobie tableta powiesić - a jak zechce, to wziąć do ręki i usiąść z nim.
    https://www.facebook.com/mariuszwojc...8617152800967/

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Do tego masz manipulator alarmu. I jaki jest cel podtrzymywania zasilania systemu po zaniku prądu? Co w ten sposób osiągniesz?
    Nie jest mowa o systemie a panelach dedykowanych, ktore oprocz sterowania automatyką służą do obsługi systemu alarmowego

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podejście kogoś, kto na tym zarabia rozumiem. Mi tam wygodniej - ot, jak to piszę to zaczęły lecieć w radiu reklamy. Przełączyłem zakładki w przeglądarce i przełączyłem na muzykę z dysku sieciowego. Co może być wygodniejszego? Że jak leżę w łóżku i sobie przypomnę, że nie uzbroiłem alarmu zrobię to z telefonu leżącego na stoliku przy łóżku?
    Jak chcę wstać, to alarm mogę uzbroić z jego manipulatora. A jak ktoś chce mieć szpanerski ekranik na ścianie, to zawsze może sobie tableta powiesić - a jak zechce, to wziąć do ręki i usiąść z nim.
    https://www.facebook.com/mariuszwojc...8617152800967/
    Masz bardzo wyjątkowe podejście i ewidentnie jesteś pasjonatem. Ludzie są wygodni a od automatyki oczekują komfortu. Telefon przy łóżku, ok. Tablet gdzieś w domu, ok. Ale mimo tableta masz ciąg przełączników pod tabletem. A w systemach bardziej zaawansowanych typu Grenton, Nexwell, KNX zastępuje się listwę przełączników manipulatorami. Oczekiwana jest estetyka, prostota i minimalizm. A gdy ktoś nie jest pasjonatem, to otrzymuje to przy pomocy przełączników programowalnych. Chyba się ze mną godzisz?

  17. #37

    Domyślnie

    To po co podtrzymywać panel, skoro system nie działa? Dla alarmu?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Oczekiwana jest estetyka, prostota i minimalizm.
    To jest prostota i minimalizm:


    Estetyka jest jak rzyć - każdy ma swoją.

    Niedawno byłem na wyjeździe. W domu zostali moi rodzice. Wyciągnęli kuchenkę gazową turystyczną, bo indukcja ich przeraża i nie chcą się uczyć. Jakbym miał zamontowane przyciski programowalne czy manipulatory to siedzieliby po ciemku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prostota.jpg
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	432586  

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To po co podtrzymywać panel, skoro system nie działa? Dla alarmu?
    Akurat miałem na myśli Nexwella, który ma zintegrowany system alarmowy

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jest prostota i minimalizm:


    Estetyka jest jak rzyć - każdy ma swoją.

    Niedawno byłem na wyjeździe. W domu zostali moi rodzice. Wyciągnęli kuchenkę gazową turystyczną, bo indukcja ich przeraża i nie chcą się uczyć. Jakbym miał zamontowane przyciski programowalne czy manipulatory to siedzieliby po ciemku.
    Dlatego przełączniki, które mają grawerunek sprawiają, że łatwiej jest obsługiwać dom. Nawet dla osób starszych. Wiesz co klikasz.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony