dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Dlatego przełączniki, które mają grawerunek sprawiają, że łatwiej jest obsługiwać dom. Nawet dla osób starszych. Wiesz co klikasz.
    Że niby czują, jaki obrazek jest wygrawerowany? I niby w małe pole dotykowe łatwiej trafić, niż w taki zwykły przycisk? I na macanego zapalą światło? Chyba w międzyczasie uruchamiając wszystkie urządzenia podpięte do takiego panelu. Ja tam w windzie nie potrafiłem poczuć różnicy pomiędzy różnymi napisami Braille'a.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że niby czują, jaki obrazek jest wygrawerowany? I niby w małe pole dotykowe łatwiej trafić, niż w taki zwykły przycisk? I na macanego zapalą światło? Chyba w międzyczasie uruchamiając wszystkie urządzenia podpięte do takiego panelu. Ja tam w windzie nie potrafiłem poczuć różnicy pomiędzy różnymi napisami Braille'a.
    Nie czują, a widzą. Łatwiej trafić w funkcję którą się chce włączyć niż z ciągu 5 przełączników wybrać ten odpowiedni. Nie na macanego, bo panel jest podświetlony, więc widać co jest czym.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Nie czują, a widzą. Łatwiej trafić w funkcję którą się chce włączyć niż z ciągu 5 przełączników wybrać ten odpowiedni. Nie na macanego, bo panel jest podświetlony, więc widać co jest czym.
    Skoro nie na macanego, to co daje grawerowanie więcej, niż zwykły podświetlony znaczek?

    No właśnie o to chodzi, że trochę wygodniej starszym osobom robić na macanego. Nie muszą szukać okularów a często i w okularach nie widzą za dobrze. Dlatego ja w ogóle zrezygnowałem z dotykowych włącznikow.

    I po co 5 przełączników w ciągu? Do podstawowych rzeczy wystarczy jeden, góra dwa. Z czego zapalenie podstawowego oświetlenia to zwykłe wciśnięcie. A bardziej skomplikowane rzeczy z tableta/telefonu.
    Ale nawet z pięciu przycisków fizycznych łatwiej na macanego wybrać właściwy na macanego.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ewidentnie mamy dwie rózne wizje inteligentnego domu

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Ewidentnie mamy dwie rózne wizje inteligentnego domu
    Jeżeli nie wycofujesz się z tego stwierdzenia:
    Cytat Napisał Exudio Zobacz post
    Oczekiwana jest estetyka, prostota i minimalizm.
    to masz taką wizje, jak ja.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    W takim razie pozostaje nam wizja estetyki i planowanie obsługi systemu

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wg mnie to powinno być tak zrobione że człowiek z zewnątrz będzie mógł po wejściu do domu obsłużyć te pomocne opcje. Łatwość w obsłudze a nie że jak chcesz obniżyć żaluzje to trzeba jakichś działań na tablecie.
    .

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    justynamaczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    21-789
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Należy tylko pamiętać o kilku faktach
    - Jeżeli cena tabletu jest niższa to należy do niej doliczyć dodatkowo cenę mocowania - odpowiedniej ramki, która jest nie tanim rozwiązaniem.

    - Tablet jest urządzeniem mobilnym i ma wbudowaną baterię. Jeżeli przymocujesz go na ścianę w ramce to pamiętaj że po kilku miesiącach może mu spuchnąć bateria.

    - W przypadku iPad należy pamiętać, że po kilku latach urządzenie jest już bezużyteczne, gdyż nie można zainstalować nowych aktualizacji, a bardzo często aplikację nie działają na starszych wersjach iOS. W androidzie z resztą jest podobnie.

    - Na starszych iPadach jest jeszcze problem wydajności. Nowoczesne aplikację (producenci je rozbudowują w zasadzie permanentnie wymagają coraz większych mocy obliczeniowych i na urządzeniach sprzed kilku lat słabo będą działały (lub w ogóle)

    - W przypadku paneli dotykowych dedykowanych należy pamiętać, że bardzo często nie mają oprogramowania otwartego co uniemożliwia instalowanie aplikacji innych producentów. Tak jest w przypadku systemu KNX.

    - W przypadku producentów paneli dedykowanych np. Nexwell czy Gira możesz wybrać wielkość panelu i dopasować go do pomieszczenia.
    Nie chcę rozpętać kolejnej burzy,ale...

    Jaka aplikacja jest najlepsza? Którą polecacie? Bo Domoticz jest ewidentnie z tego co czytam samoróbką. A mnie interesują systemy z gwarancją i wsparciem. Proszę o info.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    justynamaczka napisała:
    Jaka aplikacja jest najlepsza? Którą polecacie?
    Odpowiadałem Ci już w tym wątku, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi który system jest najlepszy o czym świadczy powyższa dyskusja bo to co dla jednego jest dobre innej osobie już nie odpowiada. Aby poważnie podejść do tematu musisz koniecznie zapoznać się z poszczególnymi systemami w praktycznym działaniu, wybrać funkcjonalności odpowiednie dla siebie, określić budżet i wybrać instalatora. Skoro systemy typu OH lub Domoticz określasz mianem samoróby będziesz zależna od serwisu i tu warto aby był blisko czyli w Twoim przypadku Grenton z Krakowa. Mam ten sam system i po blisko 3 latach bardzo mało zastrzeżeń co do jego działania.

    PS Panel nie musi mieć grawerunków, może być czytelny i obsługiwać dowolną ilość punktów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panel1.1.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	432655
    Ostatnio edytowane przez Rec ; 19-07-2019 o 12:45
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    PS Panel nie musi mieć grawerunków, może być czytelny i obsługiwać dowolną ilość punktów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panel1.1.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	432655
    Tragedia. Bacia bez okularów nie przeczyta

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Można zwiększyć rozmiar czcionki dodać sygnał akustyczny i co istotne w przypadku przypisanej tu babci uruchomić wibrację przy dotyku
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    justynamaczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    21-789
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Można zwiększyć rozmiar czcionki dodać sygnał akustyczny i co istotne w przypadku przypisanej tu babci uruchomić wibrację przy dotyku
    System dla mnie i męża ma być przede wszystkim intuicyjny. Twoją propozycję wyeliminowaliśmy, bo mają za mały wyświetlacz i zbyt mało klawiszy. Nie wyobrażam sobie mieć w tak drobnym przełączniku 20 funkcji i żeby włączyć gdzieś światło to muszę machać w lewo i prawo aż będzie odpowiednia funkcja. To nie dla Nas.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynamaczka Zobacz post
    System dla mnie i męża ma być przede wszystkim intuicyjny. Twoją propozycję wyeliminowaliśmy, bo mają za mały wyświetlacz i zbyt mało klawiszy. Nie wyobrażam sobie mieć w tak drobnym przełączniku 20 funkcji i żeby włączyć gdzieś światło to muszę machać w lewo i prawo aż będzie odpowiednia funkcja. To nie dla Nas.
    Podłączę się ponownie na chwilę do wątku. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką systemu Nexwell i szczerze polecam. Przełączniki dopasowane do moich potrzeb. Gdy mam nawet najdrobniejszy problem, to dzwonię do handlowca, który sprzedawał mi system i pomaga mi zarówno ze strony softowej i hardware’owej (choć czasem słuchawkę oddaję mężowi). System działa niezawodnie i cały czas dodają nowe funkcjonalności. Więc jak się zastanawiasz Justyna nad systemem i aplikacją, to polecam Nexwell.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Podłączę się ponownie na chwilę do wątku. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką systemu Nexwell i szczerze polecam. Przełączniki dopasowane do moich potrzeb. Gdy mam nawet najdrobniejszy problem, to dzwonię do handlowca, który sprzedawał mi system i pomaga mi zarówno ze strony softowej i hardware’owej (choć czasem słuchawkę oddaję mężowi). System działa niezawodnie i cały czas dodają nowe funkcjonalności. Więc jak się zastanawiasz Justyna nad systemem i aplikacją, to polecam Nexwell.
    Brzmi jak tekst marketingowy. Czemu dzwonisz do handlowca? Nie masz bezpośredniego kontaktu do konsultanta/technika (czy jak nazywają go) co u Ciebie konfigurował sprzęt i soft? Bo chyba nie robił tego handlowiec?

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Kaizen napisał:
    Brzmi jak tekst marketingowy
    Ciepło, coraz cieplej. W kilka dni zarejestrowały się cztery osoby z ugruntowaną wiedzą wspomagające Nexwella.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Brzmi jak tekst marketingowy. Czemu dzwonisz do handlowca? Nie masz bezpośredniego kontaktu do konsultanta/technika (czy jak nazywają go) co u Ciebie konfigurował sprzęt i soft? Bo chyba nie robił tego handlowiec?
    Może tak brzmieć, ale z instalatorami ciężko się złapać, bo mamy gorący sezon. Z każdą pierdołą też nie będę do niego dzwonić. Dlatego wspieram się ich handlowcami.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Może tak brzmieć, ale z instalatorami ciężko się złapać, bo mamy gorący sezon. Z każdą pierdołą też nie będę do niego dzwonić. Dlatego wspieram się ich handlowcami.
    Którzy, dla odmiany, nie mają co robić a mają kompetencje instalatora?

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Którzy, dla odmiany, nie mają co robić a mają kompetencje instalatora?
    Nie mnie to oceniać. Ważne, że są w stanie pomóc i nie olewają po sprzedaży klienta

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Nie mnie to oceniać. Ważne, że są w stanie pomóc i nie olewają po sprzedaży klienta
    A instalatorzy olewają?

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A instalatorzy olewają?
    A instalatorzy nie maja czasu. Plus jak chciałam mieć fajny sprzęt i fajną automatykę, to też trochę zapłaciłam za instalację. Więc skoro mogę liczyć na "darmową" pomoc od producenta to czemu mam nie korzystac?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony