dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Montaż elewacji drewnianej bez mostków termicznym w domu energosozczędnym

    Cześć,

    Od jakiegoś już czasu szukam optymalnego rozwiązania montażu deski elewacyjnej, tak by nie tworzyć mostków termicznych, lub zredukowac ich ilość do minimum.

    Czy jest jakiś system polecany typowo dla domów murowanych energooszczędnych lub pasywnych?
    Deska naturalna, najlepiej mocowana w pionie, ale jeżeli z technicznych przyczyn "wygodniejsze" będzie montowanie w poziomie to OK.

    Co do rodzaju izolacji uzależniam to od możliwej techniki instalacji elewacji, więc albo wełna, albo styropian.

    Jak uzyskać efekt nowoczesnej stodoły w dobrze docieplonym domu?



    Czekam na Wasze propozycje!

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiazan jest duzo np. podwojny ruszt krzyzowy, belka dwuteowa steico, belki upsi.
    Materialow izoalcyjnych tez- od welny przez wdmuchiwana celuloze az po wlokna drzewne.

  3. #3

    Domyślnie

    Ruszt krzyżowy to jeden z pierwszych pomysłów, który mi przychodził do głowy.
    Ale w tym wypadku własnie te miesca krzyżowe są powierzchniami gdzie np wełnę na całej grubości izolacji zastępuje drewno rusztu (pewnie około 15-20 cm grubości)

    Pytanie brzmi, jaka różnica w poziomie izolacji będzie między drewnem a wełną w tych punktach?
    Czy to się mocno odbije na stratach ciepła?


    Wczęsniej myślałem tez o stalowych lub aluminiowych wysięgnikach na stelaż rusztu (z płaskownika 1x4 cm przytwierdzonego do muru), tak by w wełnie robić jak najmniej przebić...ale domyslam się że to będzie generować jeszcze większe mostki termiczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zastosowałem kątowniki ciesielskie mocowane do sciany przez podkładki ze spienionego PCV i pionowe kantówki mocowane do kątownikow, ocieplenie: styropian.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jeśli jesteś otwarty na eksperymenty sprubuj tak:
    1. Wyżłobić w styropianie ociepleniowym bruzdy na kantówki.
    2. Przykręcić kantówki na wkręty ślimakowe do styropianu.
    3. Zaciągnąć siatką i klejem
    U mnie tak się trzyma spust rynnowy

  6. #6

    Domyślnie

    Natknąłem się już na temat wkrętów ślimakowych, ale zastanawiam się jak mocno potrafią się wkręcić w styropian, i czy nie będą podatne na wyrwanie i wyszczerbienie styropianu?

    Dawid, czy Ty masz te kantówki zatopione w styropianie, zamocowane jedynie na te wkręty? Czy jeszcze jakieś dodatkowe usztywnienie konstrukcji?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Wszystko usztywnia siatka z klejem. A na marginesie wkręty ślimakowe w dobrym mocnym styropianie + siatka+klej+puc trzymają bardzo mocno. Aby było mocniej kantówki oprócz przykręcenia można dodatkowo wkleić na klej do styropianu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja osobiście poleciłbym Ci wykonanie rusztu krzyżowego o którym wspominali poprzednicy. Wówczas tylko na niewielkiej powierzchni drewna będzie znajdował się delikatny mostek termiczny aczkolwiek biorąc pod uwage wykonanie całości izolacji nie będzie miał on większego znaczenia. Pytałes jak to ma się do wielkości otóż drewno ma lambdę 0,16 wełna skalna np. rockton 0,035. Dla porównania rozwiązanie z kątownikami metalowymi lub rusztem metalowym stalowym - lambda stali 50.

    https://www.rockwool.pl/produkty/rockton
    www.rockwool.pl/produkty/wentirock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony