dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plastekk

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Korytnica
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    7

    Domyślnie Gładkie tynki cementowo-wapienne? Wymagany gips?

    Witam , to mój pierwszy temat na forum. Kupiłem dom który został pobudowany 9lat temu. Zostały wykonane tam bardzo ladne tynki cementowo-wapienne zacierane piaskiem kwarcowym. Sciany są na prawde równe , całkiem gładkie jak na taki typ tynków ale moja kobieta chyba nie zaakceptuje tak mocnej struktury.

    Czy da się coś z tym zrobić niewielkim kosztem , czy wymagane jest mimo wszystko gipsowanie wszystkich ścian które wiazałoby się z ogromnym kosztem ( dom 170m2 ) . Mam kilka dziur po usuniętych grzejnikach , ale czlowiek od tynków stwierdził że w miejsce dziur zrobiłby prawie identyczną strukturę jak reszta scian.

    Jestem amatorem i nie wiem jak temat ugryźć żeby chociaż trochę wygładzić te sciany? Nie oczekuje mega gładkich ścian bo wg mnie nie wyglądają też dobrze , ale boję się ze takie tynki po przetarciu papierem , 2x grunt , 2x farba mimo wszystko będzie widać tą struktrę na scianach , która kojarzy mi sie z typowo przemysłowymi pomieszczeniami..


    Jest na to jakiś sposob? Co polecacie?

    Pozdrawiam




  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    miałem gałdkie sciany po tynkach gipsowych, jak szkło. Po pomalowaniu wałkiem i tak jest delikatnie chropowata więc wybór należydo Ciebie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Jeśli pomalujesz ten tynk ,na pewno będzie widać porowatą powierzchnię i ściana będzie wyglądać nieelegancko. Znam wiele osób które malowały na tynk c-w bez gładzi i potem żałowali .Jeśli zdecydujesz się na szpachlowanie ścian to jednak koszt nie jest tak duży jeśli chodzi o materiał .

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Ja mam pomalowane tynki CW i wcale nie uważam, że wyglądają nieelegancko - ale to kwestia gustu.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze nie dawaj żadnego gruntu bo to bez sensu! Po co Ci ta chemia...
    U mnie przy domu z Porothermu (tynki CW) grunt będzie tylko pod tapetami, nigdzie więcej go nie dawałem bo nie ma takiej potrzeby, jak wszystko masz zrobione jak należy.

    Co do Twojego pytania to oczywiście tylko gładź da Ci strukturę jaką oczekujesz. Moje tynki CW też są gładkie, jak na taki rodzaj tynków oczywiście, ale do efektu po gładzi to się nie umywa.

    Niektórzy jej nie dają i bezpośrednio malują ściany z tynkami CW, wynika to jednak w mojej ocenie głównie oszczędności. Choć fakt, pod kątem budowlanym, nie jest to nic gorzej, co najwyżej, estetycznie nie każdemu może się spodobać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przeszlifuj, zagruntuj, pomaluj jedną ścianę.
    Jak masz dobrze zrobiony tynk na piasku kwarcowym to konia z rzędem temu, co rozróżni to po pomalowaniu od gładzi.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał plastekk Zobacz post


    Jest na to jakiś sposob? Co polecacie?
    Najprościej pomalować ścianę w pomieszczeniu gdzie będą płytki w wybranej metodzie i spytać kobiety czy jej w dotyku czy wizualnie pasuje. Jeśli nie, to tylko gładź lub...wymiana kobiety

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony