dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie DGP - woda w kanałach wentylacyjnych

    Witam,

    dziś będąc na poddaszu, przed przypadek zauważyłem, że jeden z przewodów wentylacyjnych biegnących od turbiny jest jakoś dziwnie leży na podłodze. Kiedy go podniosłem, poczułem ciężar i chlupot wody...
    I faktycznie, rozebrałem rurę i wylałem wodę, która w niej była...


    Moje poddasze nieużytkowe nie jest docieplone. Czy to może być przyczyną skraplania się pary w przewodach wentylacyjnych?
    Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    Witam,

    dziś będąc na poddaszu, przed przypadek zauważyłem, że jeden z przewodów wentylacyjnych biegnących od turbiny jest jakoś dziwnie leży na podłodze. Kiedy go podniosłem, poczułem ciężar i chlupot wody...
    I faktycznie, rozebrałem rurę i wylałem wodę, która w niej była...


    Moje poddasze nieużytkowe nie jest docieplone. Czy to może być przyczyną skraplania się pary w przewodach wentylacyjnych?
    Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    Miałem u siebie taki sam problem. Firma która robiła mi zabudowę, zostawiła kanały na poddaszu bez dodatkowej izolacji. Nie przekazali mi także, że należało by taki kanały zaizolować. Też miałem wodę w przewodach, wymieniłem przewody i dodatkowo zaizolowałem 20 cm wełny. Od tego czasu nie ma problemu z wodą w kanałach DGP
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Miałem u siebie taki sam problem. Firma która robiła mi zabudowę, zostawiła kanały na poddaszu bez dodatkowej izolacji. Nie przekazali mi także, że należało by taki kanały zaizolować. Też miałem wodę w przewodach, wymieniłem przewody i dodatkowo zaizolowałem 20 cm wełny. Od tego czasu nie ma problemu z wodą w kanałach DGP
    Dziękuję za odpowiedź. Wysłałem PW.
    Pozdrawiam,
    K.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zimą potrafi być tej wody tak dużo, że zamarzając wypełnia szczelnie przewód.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zimą potrafi być tej wody tak dużo, że zamarzając wypełnia szczelnie przewód.
    No dobrze, ale co jest najbardziej prawdopodobna przyczyną? Brak ocieplenia poddasza, słabo zaizolowane przewody wentylacyjne, rzadkie palenie w kominku?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał painless Zobacz post
    No dobrze, ale co jest najbardziej prawdopodobna przyczyną? Brak ocieplenia poddasza, słabo zaizolowane przewody wentylacyjne, rzadkie palenie w kominku?
    Tu nie chodzi o prawdopodobieństwo. Skrapla się woda w nieocieplonych rurach. Owiń je płaszczem z wełny mineralnej grubości 20-25 cm.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tu nie chodzi o prawdopodobieństwo. Skrapla się woda w nieocieplonych rurach. Owiń je płaszczem z wełny mineralnej grubości 20-25 cm.
    Dzięki. Tak właśnie zrobię.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mabax

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-831
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam dokładnie ten sam problem z wodą kondensując się w kanałach DGP przebiegających przez nieużytkowe poddasze i stąd prośba o odpowiedź czy zrealizował Pan pomysł docieplenia przewodów, czy rozwiązało to problem i jeśli tak to czy jest szansa na otrzymanie przykładowych zdjęć lub krótkiego opisu technicznego z przebiegu realizacji? Z poważaniem Maciej

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mabax

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-831
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panie Piotrze, czy jest szansa by otrzymać od Pana trochę więcej szczegółów dotyczących rozwiązania problemu tj. jaka wełna, czy potrzebna folia, sposób montażu , jak zaizolować turbinę, rozdzielacz, etc, Pomocne byłby także fotografie. Z góry dziękuję a korzystając z okazji życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony