dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kupienie działki i pytania

    Witam muratorów, słowem wstępu, sprzedający scalił 2 sąsiadujące działki w jedną, po czym podzielił je na 3 równe by je sprzedać. Podział trwał od stycznia do czerwca. Zakupiłem jedną z nich 9 lipca. Notariusz podczas umowy mówił, że wyśle papiery to tu to tam, ale niezbyt się w tym wszystkim orientuje. Na działce są dwa przyłącza mediów : woda i kanalizacja. Prąd i gaz idzie tuż obok. Dlatego mam pare pytań :
    - Notariusz mówił, ze w ciągu 2 tygodni mam się udać do gminy, ale nie bardzo wiem w jakim celu miałbym?
    - kiedy mam się udać do sądu po odbiór księgi wieczystej, bo została załozona nowa dla mnie?
    - Czy mogę udać się już teraz do geodety o wykonanie map geodezyjnych do celów projektowych oraz zasadniczych, jeśli notariusz mówił, że zanim geodezja zatwierdzi dokumenty otrzymane od notariusza w sprawie kupna minie nawet około 2 miesięcy
    - czy moge już teraz udać się do energetyki oraz gazowni o wykonanie przyłączy dla mojej działki czy muszę czekać na jakieś dodatkowe dokumenty?
    - czy mogę już teraz składać wniosek o wypis rejestru gruntów czy musze na coś czekać?

  2. #2

    Domyślnie

    trzeba było słuchać notariusza ...

    - zgłosić nabycie, wyplenić druk do podatków, aczkolwiek powinni to wiedzieć w gminie bo notariusz zawsze wysyła kopie aktu do gminy, ja w gminie nie byłem, a mieli dane bo dzwoniłem spytać o podatki.
    - sami przyślą 2-6msc
    - spytaj geodete
    - najlepiej zadzwonić, aczkolwiek nie powinno być problemu trzeba mieć akt przy sobie zapewne
    - ostatnie nie wiem

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Możesz udać się (albo napisać) do gazowni/elektrowni o warunki przyłączenia. Do tego potrzebna będzie mapka z nowymi granicami działek. Wykonanie przyłączy to (póki co) przyszłość.
    Z mapą do celów projektowych tez bym się nie spieszył póki nie będzie naniesiony podział. Chyba, że chcesz płacić dwa razy.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 15-07-2019 o 10:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony