dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak masz kszaczory pod oknem to też włażą kleszcze do domu. Zwierzęta przynoszą... A te ptasie gówno jest też dokuczliwe jak diabli.




    Ja sobie sam zaprojektowałem. We wszystkich sypialniach poza doilną rodziców, mam po dwa okna. Jedno mam zawsze otwieralne.




    Nie radzi sobie. Tak samo z papierochami itp. No chyba że masz 4 wymiany na godzinę jak co poniektórzy



    Przesadzasz. Wysoko to jest dopiero od drugiego pietra. mam na pietrze samych fixów balkonowych 5 sztuk... Jak nie dam rady z dołu to natura pomoże.
    Cóż...tyle gadania a wracamy do tego co napisałem wcześniej - wszystko należy dopasować pod siebie, swoje zwyczaje czy upodobania.
    U mnie w rodzinie nikt nie pali, ba, znajomi również nie palą, moi koledzy z pracy również. Często to budzi zdziwienie, bo przecież budowlańcy powinni palić i pić
    Nie mam też piętrowego domu a wentylację chciałbym mieć taką jak mój kuzyn- córka z dzieckiem przyjechała, przypaliła mleko, podkręcił reku na wyższe obroty i po kłopocie. Ptaki "śpiewające" skoro świt mnie budzą i wnerwiają,
    Jak będę chciał obcować z naturą, wąchać powietrze po deszczu czy inne kwiatki, to sobie posiedzę na tarasie a mój syn, alergik, będzie sobie siedział bezpiecznie w domu jak okoliczne drzewa zaczną pylić.
    W razie W mam po jednej stronie domu drzwi wejściowe, po drugiej tarasowe. Wobec powyższego nie widzę powodów do posiadania otwieranych okien
    Jak ktoś ma powód by je mieć, niech ma.
    Ale po co kogoś na siłę przekonywać ani go nie znając ani nie wiedząc gdzie i w czym mieszka?

  2. #62

    Domyślnie

    A co o do mnie piszesz? Ja z 17 okien posiadam 9,5 typu fix. Na piętrze mniejsze okno w każdej sypialni mam otwierane choćby ze względu bezpieczeństwa. Zawsze można przez nie wyjśc. Można też po staremu otworzyć i coś powiedzieć na ogródek ...

    Reku jak już pisałem nie usunie Ci natychmiastowo smrodu spalenizny czy podobnych. Szwagier ma chyba reku o wydajniści 1000m3/h w malutkim domu. Do takiego działania potrzebna jest kilkukrotna wymiana powietrza na godzine.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Reku jak już pisałem nie usunie Ci natychmiastowo smrodu spalenizny czy podobnych.
    Otwarcie okien zazwyczaj również - chyba, że w wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych. A przy bezwietrznej, ciepłej pogodzie nie zadziała prawie wcale.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Otwarcie okien zazwyczaj również - chyba, że w wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych. A przy bezwietrznej, ciepłej pogodzie nie zadziała prawie wcale.
    A ja pisałem , że ma sobie okno otworzyć i nie montować reku? Ot pewnych rzeczy nie przeskoczysz chyba że pójdziesz w przemysłowe rozwiżania np na poziomie wentylacji lakierni//

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie wieczorem otwieram okna. Lubię się budzić słysząc śpiew ptaków , tyle że ja nie mieszkam obok dworca kolejowego ...
    Lubisz budzić się spocony?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Niestety w tym trybie nie ma możliowości ustawienia temperatury ani mocy , ale widzę że temepratura w pomieszczeniu jest cały czas 25 stopni , na zewnatrz 32 stopnie. Bez klimy przy zamkniętych roletach jest 27 stopni. Klima mimo że w tym trybie obniża "tylko" temperaturę o 2 stopnie to jakoś powietrza jest dużo lepsza (niższa wilgotność) i dużo bardziej komfortowo jest w domu.

    Co ciekawe na noc normalnie otwieraliśmy okna i mieliśmy świeże powietrze w nocy , ale zawsze rano budziliśmy się spoceni .
    Czy odpalałeś klimę przy otwartym oknie?

    Dziwne trochę, że doświadczenia masz jak moje - a tak bronisz otwierania okien.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Lubisz budzić się spocony?

    Czy odpalałeś klimę przy otwartym oknie?.
    Dziwne pytania zadajesz ...

    Wieczorami jest chłodniej niż w dzień. Otwieram okna wieczorami gdy temperatura na zewnątrz jest dużo niższa niż ta w domu.
    Obecnie w nocy jest od 13 do 18 stopni , więc sporo mniej niż panująca temperatura w domu ...

    Klima jest włączana w dzień jak temperatura przy zamkniętych roletach przekroczy około 26 stopni. Wtedy chłodzę salon do około 24 stopni. Wieczorami otwieram okna a klima jest wyłączana.
    Mowa tutaj o sytuacjach jak panują olbrzymie upały i jest bardzo ostre słońce cały dzień i w salonie jest około 26 stopni. Jak jest temepratura niższa (24-25 stopni) to klimy nie używam a okna wieczorami otwieram okna.

    Oczywiście musi na zewnątrz być temperatura dużo niższa od tej w domu.

    Lubię otwierać okna , bo lubię mieć bardzo dużą ilość świeżego powietrza w domu. Nie po to kupiłem działkę w lesie na obszarze "natura 2000" aby szczelnie się od świeżego powietrza odcinać.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 08-08-2019 o 06:59
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Lubię otwierać okna , bo lubię mieć bardzo dużą ilość świeżego powietrza w domu. Nie po to kupiłem działkę w lesie na obszarze "natura 2000" aby szczelnie się od świeżego powietrza odcinać.
    I to jest twój błąd!
    Kogo obchodzi, że ty masz las za oknem? Z lasu to jeszcze borsuki ci przez komin wpadną i co zrobisz?
    Okien nie otwieraj, bo dostaniesz alergii. Umrzesz. Czy wcześniej, czy później, umrzesz!
    A jak będziesz miał wentylację, to i tak umrzesz, ale, kuwa, przynajmniej ze świadomością, że jak wyjdziesz na ulicę, to te pyłki, których nie masz w domu, zabiją cię.
    Taki żarcik

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony