dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baacz

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    4

    Domyślnie Kocioł na pellet pomoc w doborze

    Witam
    Poszukuję kotła na pellet, jest sporo wątków na forach ale im więcej czytam tym mniej wiem
    Kocioł ma ogrzewać dwa budynki i będzie stać w osobnej kotłowni, w grę wchodzi tylko pellet
    Zastanawiałem się nad różnymi kotłami i skłaniam się ku kilku Lazar WINDHAGER Laguna i Red
    Lagunę ciężko dostać w województwie pomorskim i na chwilę obecną skłaniałbym się ku Lazarowi i Red
    O kotłach Lazar wiem mało i nie wiem jak wypadają ale mają dobrą cenę Red fajny tylko na innym forum wyczytałem że RED jest dobry do małej instalacji z grzejnikami, z podłogówką i grzejnikami słabo sobie radzi i widać ułomności RED w zakresie sterownika.
    Prosiłbym posiadaczy i instalatorów o pomoc co myślicie o tych piecach a może coś innego, co do mocy to coś w granicach 25 kW
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Laguna do Ciebie przyjeżdża bezpośrednio z Mediolanu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baacz Zobacz post
    Witam
    Poszukuję kotła na pellet, jest sporo wątków na forach ale im więcej czytam tym mniej wiem
    Kocioł ma ogrzewać dwa budynki i będzie stać w osobnej kotłowni, w grę wchodzi tylko pellet
    Zastanawiałem się nad różnymi kotłami i skłaniam się ku kilku Lazar WINDHAGER Laguna i Red
    Lagunę ciężko dostać w województwie pomorskim i na chwilę obecną skłaniałbym się ku Lazarowi i Red
    O kotłach Lazar wiem mało i nie wiem jak wypadają ale mają dobrą cenę Red fajny tylko na innym forum wyczytałem że RED jest dobry do małej instalacji z grzejnikami, z podłogówką i grzejnikami słabo sobie radzi i widać ułomności RED w zakresie sterownika.
    Prosiłbym posiadaczy i instalatorów o pomoc co myślicie o tych piecach a może coś innego, co do mocy to coś w granicach 25 kW
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
    Właśnie zamontowałem Lagunę w okolicach Kościerzyny a teraz ruszam pod Wejherowo.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baacz

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    4

    Domyślnie

    To moje okolice mógłbym prosić o jakiś kontakt do ciebie.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli szukasz dobrego kotła na pellet to zapraszam do Sopotu. Jak coś w klasie Windhagera to Duński RTB, Lazara Blackstar. Serwis na miejscu.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baacz

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam po dłuższej nieobecności
    Sugestia kolegi Kroitza sprawiła że zainteresowałem się kotłami RTB i Blackstar, mógłby ktoś pomóc i napisać czym te dwa kotły się różnią od siebie ??
    Z góry dziękuje za pomoc

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Jeśli szukasz dobrego kotła na pellet to zapraszam do Sopotu. Jak coś w klasie Windhagera to Duński RTB, Lazara Blackstar. Serwis na miejscu.
    Napisz bezpośrednio do tego który tym handluje.RTB będzie zapewne bardziej zautomatyzowany i mniej bezobsługowy i przez to droższy a czy to warte dopłaty kilku tyś. to zależy od kupującego.Tymi 25kW to rozumiem chcesz takie dwie chaty każda po 200m ogrzewać tak?
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 22-07-2019 o 08:01
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tak jak pisze Barliniak, to te praktycznie te same kotły, ale RTB jest już na wypasie. Bardziej zautomatyzowany, z sondą i kompresją popiołu.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baacz

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, może jest na forum jakiś posiadacz kotła rtb lub bckstar i mógłby coś o nich napisać ??

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tutaj mało, na drugim forum masz temat o sterowniku V13, tam się wypowiadają użytkownicy tego kotła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony