dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaka Pompa

  1. #1

    Domyślnie Jaka Pompa

    Witam! Proszę o wybór pompy jako że sprzedałem wz750 ponieważ mnie nie zadowalała teraz nie wiem co wybrać, Mianowicie problem jest tego typu iż z tego co wyczytałem jak będzie słabo wydajna studnia to mocna pompa będzie zrywała lustro wody i będzie problem z zasysaniem, a słabej pompy nie chcę. Miano wicię będzie służyła do zasilania domu ale ostatnio musiałem także podlewać roślinki jako że nie chce mi się biegać z wężem lub przestawiać jednego zraszacza to chciałbym pompę co pociągnie 4 zraszacze i wąż kroplujący i mógłbym włączyć wszystko na raz na 15 minut i po podlewaniu a woda ze studni wypompowana. Na małej pompie dwa zraszacze działały po dorzuceniu 3 już słabo sikało. Patrzyłem ostati na pompy głębinowe dosyć ciekawie się prezentują bo znalazłem za ok650zł pompę co dawała 10,5 bara i 100l na minutę przy silniku chyba 1100wat Czy taka pompa głębinowa by działała w mojej płytkiej studni na 4 betony czy nic z tego. Lub ewentualnie czy jest pompa hydroforowa która nie będzie się zapowietrzać gdy w studni będzie mało wody wytworzy ciśnienie ok 10 bar i nie będzie droższa niż 600-700zł? Myślałem też na jsw 200 ale słabe ciśnienie.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepsze są pompy głebinowe ,a czy ci wypompuje wodę to zależy od studni i zawsze możesz ograniczyć pobór np poprzez zastosowanie reduktora ciśnienia , pompa głębinowa lepsza choćby nawet z powodu zapowietrzania się hydroforowej , mnie hydroforowa już kilka razy w te lato się zapowietrzyła jak zawór zwrotny źle opadł a tani nie był , następna pompa pewnie na następny rok będzie pompą głebinową bo mniej prądu bierze a lepiej daje .

  3. #3

    Domyślnie

    a mogę ją umieścić np. 20 cm od dna czy muszę wyżej bo studnia jest płytka i czy da się zabezpieczyć przed suchobiegiem?

  4. #4

    Domyślnie

    a i czy musi być cała zanurzona czy np jeśli pompa ma 1,6m wysokości umieszczę ją załóżmy 20 cm no to mamy łącznie już 1,8m a wody od dna jest 2,5m i powiedzmy że wypompuje to 70 cm i pompe mam odkrytą czy ona będzie mogła wtedy normalnie pracować i wypompować pozostałe 1,5m wody żeby była zanurzona tylko od spodu czy ona musi być cała w wodzie?

  5. #5

    Domyślnie

    pompa ma być dopasowana do wydatku ujęcia wody. Ci co ci robili studnię powinni określić wydajność , tj jak ma być wydajność pompy przy ciągłym pompowaniu. To znaczy pompa wypompuje mniej wody niz napływa do niej na głębokości jej posadowienia W jakim czasie odtworzy sie lustro wody. Jeśli stara pompę dali ci co robili studnię sugerowałbym nie wymieniać na drastycznie mocniejszą , bo ta może zasysać/zamulać ujęcie . Efektem będzie konieczność wiercenia nowej.

    A masz kopaną z kręgów czy wierconą? Jeśli pierwszą to zmierz poziom wody , wypompuj ten metr i sprawdź w jakim czasie poziom lustra wody wróci do wyjściowego poziomu. W tej drugiej to samo tylko ,niestety, z demontażem pompy i rur

  6. #6

    Domyślnie

    ale ja wiem że studnia jest mało wydajna jest 4 betony wkopane z tym że ten czwarty do połowy natomiast w lecie jest 2,5 m wody a w zimie 3m po całkowitym wypompowaniu napełnia się do tych 2,5m w około 12 godzin i proste. Zresztą sam ją kopałem ja nie potrzebuje pompy która by mogła chodzić cały czas tylko tak jak piszę ona ma szybko podlać ogród w 15minut. Czyli jak miałem pompę z wydajnością 50 litrów i ona mogła 2-3 godziny pracować i dopiero zaczeło wody brakować to pompa która ma wydajność 100l to godzinę na pewno pochodzi ale nawet nie będzie takiej potrzeby bo tak jak pisałem włącze ją 15 minut rano i 15minut wieczorem i mam wszystko podlane. A jeżeli chodzi o dom to mam duży hydrofor 300l. A po za tym chyba się zdecyduję na

    Pompa OMNITECH 1500 230V OMNIGENA omnitech 1500

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony