dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Zawsze jest opcja - wanna z parawanem i wtedy 1 wanna i prysznic w każdej łazience. Wanna jeśli masz lub planujesz dzieci zawsze się przyda.
    Porażka przerabiałem jak miałem mieszkanie w bloku
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Tinjap, podpytaj członków swojej rodziny co by chcieli a czego nie
    Ja uważam, że wanna się przyda, ale wystarczy jedna, na górze.
    2 umywalki super sprawa.
    Bidet zbędny.
    Polecam też... pisuar
    Popieram, bowiem dla kobiety bidet czy bidetka to ważna kwestia.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Popieram, bowiem dla kobiety bidet czy bidetka to ważna kwestia.
    Dla kobiety? A facet to już nie musi myć tylko wystarczy mu rozcierać? Xd
    Bidetta to standard w znacznej części świata. Kto raz spróbował nie wróci do papieru...

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    okazjonalnie poleżeć albo coś przeprać no generalnie wszyscy lubimy sie tak relaksować kilka razy w roku

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    oczywiście wanna będzie na górze.(poddasze)
    Jednak żonka upiera się aby była tez na dole. Próbuje ją przekonać że jedna wystarczy.
    Poniżej taka koncepcja:
    jeśli małżonka bardzo chce wannę na dolę to ja bym zrobił... Co do dwóch umywalek to mam je teraz w wynajmowanym apartamencie (ba, 150m2 ) i będę miał w głównej łazience w domu. Trochę mniejszy zestaw ale będzie. Czy potrzebne? Zawsze jak kot siedzi w jednej to możesz użyć drugiej

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    okazjonalnie poleżeć albo coś przeprać no generalnie wszyscy lubimy sie tak relaksować kilka razy w roku
    Ale okazjonalnie leży jednocześnie w dwóch? Bo może do przepierek wystarczy głęboki zlew techniczny w pom. gospodarczym?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ale okazjonalnie leży jednocześnie w dwóch
    no nie
    chodzi o to że poddasze będzie wykonane w późniejszym czasie niż dół.
    A czy umiejscawiając WC "na wejściu" do łazienki to jest niezgodne z zasadami projektowania? Czy raczej powinno sie go gdzieś "ukryć" za kabiną etc.

  8. #28

    Domyślnie

    U nas jest podobny układ, tj. 2 łazienki (góra i dół). Górna łazienka jest sporej wielkości, dolna głównie z przeznaczeniem dla gości, czy dla nas jako toaleta gdy przebywamy w strefie dziennej. W dolnej łazience mamy prysznic i jedną umywalkę. W górnej prysznic, wannę i 2 umywalki.
    2 umywalki to niesamowity komfort podczas zabieganych poranków. Nie ma niepotrzebnego czekania aż umywalka się zwolni. Jako, że jest nas trójka i wstajemy o zbliżonej godzinie, nie wyobrażam sobie dziś innego rozwiązania. Tym bardziej, że u nas góra domu jest w pewnym sensie strefą prywatną, gdzie jest nasza sypialnia, garderoba, łazienka i pokój córki. Nie ma potrzeby chodzenia rano do dolnej łazienki. Nie ma potrzeby latania, bo się czegoś zapomniało, wszystkie pomieszczenia i rzeczy są pod ręką.
    A co do wanny - my korzystamy minimum 1-2 razy w tygodniu. To pewnie kwestia przyzwyczajeń, ale po cięższym dniu fajnie zrelaksować się długą 30-minutową kąpielą. Inna rzecz, że córka najchętniej brałaby kąpiel codziennie.
    U nas zarówno 2 umywalki jak i wanna - MUST HAVE.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    no nie
    chodzi o to że poddasze będzie wykonane w późniejszym czasie niż dół.
    A czy umiejscawiając WC "na wejściu" do łazienki to jest niezgodne z zasadami projektowania? Czy raczej powinno sie go gdzieś "ukryć" za kabiną etc.
    nie jest to niezgodne z zasadami projektowania, co najwyżej estetycznymi.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dla kobiety? A facet to już nie musi myć tylko wystarczy mu rozcierać? Xd
    Bidetta to standard w znacznej części świata. Kto raz spróbował nie wróci do papieru...
    Wypowiedziałam się w swoim- kobiecym-imieniu, a nie w imieniu mężczyzn.Dlatego napisałam dla kobiety, bo za facetów się nie wypowiadam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dla kobiety? A facet to już nie musi myć tylko wystarczy mu rozcierać? Xd
    Bidetta to standard w znacznej części świata. Kto raz spróbował nie wróci do papieru...
    To ja jestem wyjątkiem. Nie chcę bidetty. Zdecydowanie wolę papier. Zwłaszcza nawilżany

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    chodzi o to że poddasze będzie wykonane w późniejszym czasie niż dół.
    A czy umiejscawiając WC "na wejściu" do łazienki to jest niezgodne z zasadami projektowania? Czy raczej powinno sie go gdzieś "ukryć" za kabiną etc.
    Nie jest niezgodne, ale nie polecam tego rozwiązania. WC na wprost wejścia to kiepskie rozwiązanie. Miałam tak w jednym mieszkaniu i później nigdy więcej do tego nie dopuściłam


    I upierałabym się przy 1 wannie tylko na górze. Do czasu zrobienia jej na górze żona może jakoś przeboleje kąpanie się tylko pod prysznicem

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    WC na wprost wejścia to kiepskie rozwiązanie.
    wc nie na wprost ale na bocznej scianie- zalączony projekt na forum. Tak mieliście?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    To ja jestem wyjątkiem. Nie chcę bidetty. Zdecydowanie wolę papier. Zwłaszcza nawilżany
    Jak można woleć papiur od wody... No ludzie...
    To urządzenie jest z tych że jak spróbujesz to sobie myślisz... Jak można było wcześniej bez tego...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    wc nie na wprost ale na bocznej scianie- zalączony projekt na forum. Tak mieliście?
    W jednym mieszkaniu mieliśmy wc na wprost wejścia (na przeciwległej ścianie). Porażka. W kolejnych mieszkaniach wc było już na bocznych ścianach. Luz

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Jak można woleć papiur od wody... No ludzie...
    To urządzenie jest z tych że jak spróbujesz to sobie myślisz... Jak można było wcześniej bez tego...
    Są tacy co spróbują i chcą to mieć, ale są też tacy co próbowali i więcej nie chcieli mieć

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    ok więc gdzie taką kabinę walk-in byście umieścili w mojej łazience? zaraz przy wejściu czy na przeciwko wejścia. Ściana przy wejściu ma 85 cm do opaski, natomiast naprzeciwko wejścia ściana 100cm szerokości.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienkarog.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	432669

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łązienkakibrog.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	432670

  18. #38

    Domyślnie

    Kolega chyba nie wie, co to kabina walk-in... Ta druga jest super. Z zewznątrz wskakujesz wprost do kabiny a po fakcie do wyjścia..

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    pytam serio, poza tym drzwi mogą być otwierane odwrotnie ...
    ... no faktycznie nie używałem walk-in
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 19-07-2019 o 21:43

  20. #40

    Domyślnie

    tinjap, dla mnie chyba druga wersja jest lepsza. Ale pierwsza też jest ok. Sami zdecydujcie co Wam się podoba bardziej.
    W drugiej wersji muszla jest bliżej okna, co w pewnych sytuacjach jest fajne, bo np. umożliwi czytanie w naturalnym świetle . No i prysznic bliżej drzwi ma ten plus, że osoba kąpiąca się nie rzuca się w oczy

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony