dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marzol

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    1

    Domyślnie Kocioł gazowy + pompa ciepła CWU - jest sens?

    Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania nowobudowanego domu wg projekty Dom w Limetkach z Archonu.

    Działkę mamy 51m od rurociągu gazowego i PSGAZ chce 5400 zł za przyłaczę.

    Rozważam dwie opcje:

    1. Kocioł gazowy jednofunkcyjny np. Termet EcoCondens Gold + pompa ciepła do CWU np. Auer Edel 200

    lub

    2. Pompa ciepła powietrze - woda - tylko jaka? tutaj nie mam wiedzy

    Budżet na wszystko mam, powiedzmy, 35k

    Czy rozwiązanie 1. ma w ogóle sens? Znajomy tak ma i bardzo poleca, ale nie znam innych użytkowników.

    Wiem, że optymalnie byłoby do PC podłączyć fotowoltaikę, ale chyba budżet na to nie pozwoli.

    Jak myślicie, warto za takie pieniądze iść w pompę?
    SKLEPY I STRONY INTERNETOWE | WWW.FREELANCER.JGORA.PL

  2. #2

    Domyślnie

    nie, tylko 2 rozwiazanie

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma sensu aby był kocioł gazowy i do tego jeszcze pompa ciepła do CWU.

    Albo sam kocioł gazowy albo sama pompa. Jeśli budynek ma możliwość akumulacji ciepła i grzania w drugiej taryfie to myślę, że pompa będzie lepsza. Natomiast jeśli takiej możliwości nie ma to przemyślałbym gaz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzol Zobacz post
    Jak myślicie, warto za takie pieniądze iść w pompę?
    Policz. Nawet, gdyby kWh ciepła z PC do CWU była o połowę tańsza, niż z gazu, to i tak PC trzy razy się rozsypie, zanim zwróci się różnica w cenie między PC CWU a zasobnikiem do kotła gazowego.

    A czy gaz, czy PC - do policzenia. Zbierz oferty (w tym na przyłącze gazowe i przeglądy zarówno PC, jak i kotła gazowego) i skorzystaj z kalkulatora (niby do liczenia PC vs prąd, ale podstawiasz co chcesz).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przyłącz 5400, kocioł termet z zasobnikiem 4500, hydraulik i reszta 5000.
    Spokojnie mieścisz się w budżecie i masz bezobslugowy prosty i sprawdzony system.
    Generalnie spotkałem się z wieloma opiniami, że jak jest gaz w ulicy to najlepiej robić w domu gaz właśnie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    U siebie mam takie rozwiązanie. Kocioł kondensacyjny i pompa ciepła do CWU podłączona pod wentylację mechaniczną jako klimatyzacja. Coś tam pomaga, pozwala na schłodzenie powietrza nawiewanego do ok 10-12*C na wydajności ok 500m3/h. Przez co w domu jest trochę chłodniej. Pompę kupiłem używaną za grosze głównie jako tani zamiennik klimatyzacji. Kupno nowej nie ma żadnego sensu ekonomicznego przy podłączeniu pod gaz ziemny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Przyłącz 5400, kocioł termet z zasobnikiem 4500, hydraulik i reszta 5000.
    Spokojnie mieścisz się w budżecie i masz bezobslugowy prosty i sprawdzony system.
    Generalnie spotkałem się z wieloma opiniami, że jak jest gaz w ulicy to najlepiej robić w domu gaz właśnie
    Zapomniałeś o kominach, które trzeba przy gazie, instalacji gazowej itd. Szybko okaże się że total jest zbliżony do instalacji pompy. Brakujące pieniądze znajdziesz w rachunkach. W projekcie projektant u nbie w podobnym domu powinienem zużyć ok. 1700m3 gazu rocznie. Zużyłem prądu za 1000-1200zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli ma Pan możliwość podłączenia sieci gazowej do swojego budynku, najbardziej korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem będzie zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego. Kocioł kondensacyjny może służyć również do przygotowania ciepłej wody użytkowej, jeżeli zastosujemy zasobnik CWU. Będzie to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie od zastosowania pompy ciepła jedynie do CWU. Koszt przyłącza 5400zł nie jest wysoki, a zakup i montaż gazowego kotła kondensacyjnego będzie znacznie niższy jak w przypadku zastosowania pompy ciepła.
    Przy okazji polecam Panu sprawdzić ofertę kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch. Posiadamy w swojej ofercie bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony