dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Elektrozaczep do furtki - podłączenie

    Mam wypuszczony przewód przy słupku do furtki - skrętkę. Chcę za pomocą niej podpiąć domofon. Naszło mnie jednak na furtkę z elektrozaczepem i nie bardzo wiem teraz jak to ugryźć. Na schematach domofonów widzę, że elektrozaczepy można podłączać na różne sposoby - albo bezpośrednio z panelu w domu idzie kabelek do elektrozaczepu albo kabelek idzie z panelu przy furtce. Ja przewodu już nie dołożę więc nie podłączę elektrozaczepu bezpośrednio do panelu w domu. Pozostaje mi opcja 2, czyli szukać domofonu w którym elektrozaczep podłącza się do panelu przy furtce? Jednak jak wyzwala się wtedy otwarcie furtki? W pierwszym przypadku sprawa prosta - ktoś dzwoni, przyciskam przycisk w domu na panelu i elektrozaczep się zwalnia. A jak to działa w drugim przypadku - elektrozaczep podłączony do panelu przy furtce. Co zwalnia blokadę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    W drugim rozwiązaniu musisz mieć zasilanie pociągnięte w okolice furtki. Masz ?

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie zasilanie, skąd, dokąd, co ten przewód ma zasilać?
    Piszę o takim rozwiązaniu jak w tym domofonie z linku poniżej

    https://www.eltrox.pl/automatyka-dom...4-g-szary.html

    Są tam dwa schematy połączeń. W pierwszym podłączony jest elektrozaczep do panelu w domu, w drugim rozwiązaniu elektrozaczep połączony jest do panelu zewnętrznego przy furtce. Dwa kabelki wchodzą i to wszystko. Nic tam o jakimś ekstra zasilaniu nie ma. Co więc wyzwala elektrozaczep w drugim schemacie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Chyba właśnie na odwrót, w drugim elektrozaczep jest podlączony do unifona w domu, Zresztą oba schematy to tak naprawdę to samo połłączenie, w drugim po prostu trzeba mieć 5 zyły kabla a nie 4 i w sumie nie wiem po co takie zastosowanie. Ten lewy rysunek to typowe podłączenie.
    Zasilanie (rysunek wtyczki na linkowanych schematach) zwykle tez można podłączyć po stronie panela zewnętrznego - wiele osob ma podciągniete zasilanie do bramy, furtki a nie ma tego zasilania w domu na ścianie gdzie wisi domofon.
    3cia noga na schemacie unifona to wyjście jakiegoś przekaźnika do wyzwalania elektrozaczepu i tyle.

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    A jak to działa w drugim przypadku - elektrozaczep podłączony do panelu przy furtce. Co zwalnia blokadę?
    To samo, przycisk na unifonie.
    Jak chcesz sobie otwierać tez przy furtce to dodaj wklad zamka na klucz albo zrob czytnik RFID.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 18-07-2019 o 12:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony