dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Porotherm II gatunek? warto?

    cześć,
    mogę zakupić porotherm 25cm ale taki jakby II gatunek...nie wiem jak to określić "Internet" za wiele nie mówi w tym temacie.
    cegły wyglądają jak poniżej - pytanie Was? warto w coś takiego się pchać? mogę kupić je za 5,4zł szt.


  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    NIe wiem czy już podjąłeś decyzję ale ja bym nie kupował. Sam kupiłem Porotherm kl.15 za 6,70zł pierwsza partia przyjechała super czerwona, aż ładnie to wyglądało, ale kolejna to już jakieś takie blade i białe, które z czasem zaczęły czernie po wymurowaniu. Pojechałem do hurtowni na rozmowe i kolejne transporty już były ok. Ale gdybym miał drugi raz podejmowac decyzję wziąłbym Termoton. Widziałem 2 budowy w mojej okolicy tym materiałem i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy pomiędzy moim porothermem. Sąsiedzie też nie narzekali....chyba że przy tynkach wyjdą nierówności ale to chyba nie wina materiału będzie.

  3. #3

    Domyślnie

    II gatunek, czyli towar, który nie spełnia norm jakościowych producenta. Czyli przy pustakach może to być bardziej niż zwykle nie trzymanie wymiarów - czyli ściany będą bardziej krzywe, pójdzie więcej zaprawy, żeby to wyrównać, czyli większe mostki termiczne, albo więcej tynku, żeby wyrównać w pionie. Może też być bardziej kruchy - więcej odpadów. Koniec końców nie opłaci się. Jeśli to na ściany swojego domu, to bym nie kombinował, jeśli na jakąś szopę to czemu nie

  4. #4

    Domyślnie

    Prawda natomiast najgorzej jak przyjdzie Porotherm I gatunek i połowa połamana i tak.

  5. #5

    Domyślnie

    Też tak może być, zwłaszcza, że ceramika krucha, a w Polsce jest jeszcze trochę dziurawych dróg. Mnie koniec końców wykonawca namówił na zmianę z Porothermu na Ytong. Przyjechało do mnie już koło 18 palet i póki co to tylko pojedyncze sztuki były połamane.

    Kwestia ceny: Porotherm za sztukę czy za m2 wychodzi taniej od Ytonga. Leczy, gdy doliczymy koszty zaprawy (w Porothermie dużo więcej pójdzie, sporo wpadnie w te dziurki, itp.), szacuje, że w ceramice byłoby więcej odpadów, to finalna kwota powinna wyjść podobnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Buduje Winenb. i wiele pustaków są popękane a do tego krzywe...niektóre dosłownie jak rąb. Po wymurowaniu wszystkie maja różne odcienie ,nie mam ścian jednego koloru ceramiki jak u niektórych.Czy to jakaś 2 klasa ? kupione w hurtowni i po 6.5 zl

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, to standard w Wienerb. Też mnie namawiali na porotherm a odradzali Leiera.
    Zmądrzałem dopiero jak sąsiad wywalił dwie palety porotherma na gruz pod drogę.

  8. #8

    Domyślnie

    ja płacilem za 1 gatunek a przywiezli mi wyszczerobione jakies powygryzane. Reklamowałem w wienerberger i wypieli dupe. W sumie i tak jakosc tych cegieł nie miała znaczenia duzego. Murowane było na klej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony