dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej_1974

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-721
    Posty
    3

    Domyślnie Kupiłem Inteligentny Dom Nexwell

    Cześć. Jestem tu nowy i z tego co widzę, to na tym forum mogę liczyć na pomoc

    Kupiłem system Inteligentny dom Nexwell. Czy ktoś z forumowiczów/forumowiczek posiada ten system? Stoję przed bardzo ważnym wyborem dotyczącym przełączników. Nexwell ma ich na tyle dużo, że nie mogę się zdecydować. Proszę o jakąś podpowiedź. Chciałbym poznać opinię posiadaczy, nie tylko handlowców z ich firmy.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Exudio

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cześć. Wszystko zależy od ilości elementów do wysterowania. Z którym pomieszczeniem masz największy problem?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej_1974

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-721
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z Salonem. Posiadam system audio Sonos i bede go integrować z Nexwell. Będę obowiązkowo mieć duży Panel dotykowy, natomiast jest to standardowy Open space, więc nie wiem na co zdecydować się przy kuchni+wyspa. Polecają mi WPX - 12 pól dotykowych. Natomiast ja zastanawiam się nad WPP - 6 pól dotykowych.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Uzytkowniczka

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-837
    Posty
    15

    Domyślnie

    Na to w takim razie nie ma reguły. Jeśli masz do 6 funkcji WPP wystarczy. Przy każdej kolejnej będziesz musiał przytrzymywać dany klawisz, co traci na intuicyjności, więc nie popełniaj mojego błędu. Powyżej 6 szedłbym w WPX. Masz do dyspozycji 12 pól, gdzie dodatkowo masz gałkę, która robi robote. Też mam Sonosa i zamierzam go zintegrować z Nexwell. Czekam na jakiś wolniejszy dzień żeby zagonić męża do roboty .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jc_tronic

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej_1974 Zobacz post
    Z Salonem. Posiadam system audio Sonos i bede go integrować z Nexwell. Będę obowiązkowo mieć duży Panel dotykowy, natomiast jest to standardowy Open space, więc nie wiem na co zdecydować się przy kuchni+wyspa. Polecają mi WPX - 12 pól dotykowych. Natomiast ja zastanawiam się nad WPP - 6 pól dotykowych.
    Pamietaj ze WPP ma jeszcze 7-mą funkcję, multitouch. Często ludzi o tym zapominają. Więc wracając do odpowiedzi na pytanie. 7+ WPX, 7 funkcji WPP

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej_1974

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-721
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uzytkowniczka Zobacz post
    Na to w takim razie nie ma reguły. Jeśli masz do 6 funkcji WPP wystarczy. Przy każdej kolejnej będziesz musiał przytrzymywać dany klawisz, co traci na intuicyjności, więc nie popełniaj mojego błędu. Powyżej 6 szedłbym w WPX. Masz do dyspozycji 12 pól, gdzie dodatkowo masz gałkę, która robi robote. Też mam Sonosa i zamierzam go zintegrować z Nexwell. Czekam na jakiś wolniejszy dzień żeby zagonić męża do roboty .
    A czy WPX ma jakies dodatkowe funkjonalnosci względem WPP?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jc_tronic

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej_1974 Zobacz post
    A czy WPX ma jakies dodatkowe funkjonalnosci względem WPP?
    Dodatkowych funkcji nie ma, ale!!! 1) WPX inaczej mierzy temperaturę. WPP ma czujnik w szkle, natomiast WPX wykorzystuje grzanie procesora przez co występuje obieg powietrza. Pomiar temperatury jest dokładniejszy. 2) WPX ma slider. W łatwiejszy i przyjemniejszy dla oka sposób możesz dostosować jasność światła czy głośność jak już zintegrujesz Sonosa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony