dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie Kocioł elektryczny zużycie energii.

    Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji od osób użytkujących kocioł elektryczny do ogrzewania podłogowego domu, jakie mają zużycie energii. Wiem, że ogrzewanie prądem jest 1 : 1 . Ale jak to się ma do ogrzewania podłogowego wodnego , zasilanego niższą temperaturą. Tylko proszę nie pisać, że drogo itd.
    Zależy mi na opinii osób mających taki system.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież niewiele niżej jest już taki temat https://forum.muratordom.pl/showthre...1-WYST%C4%84P-!!!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji od osób użytkujących kocioł elektryczny do ogrzewania podłogowego domu, jakie mają zużycie energii.
    Masz sporo w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Czytam właśnie ten wątek. Ale na 20 stron może kilka osób pisze, że używa takiego pieca. Czytam dalej. Jeśli ktoś używa wymienionego sposobu ogrzewania proszę pisać

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Zauważ że, grzanie kablami czy grzanie kotłem elektrycznym to w zasadzie to samo. Ten sam COP, może jakieś zauważalne straty generuje obieg wody między podłogówką a kotłem.... chaciaż w sumie to i tak ta strata ogrzewa dom...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    chaciaż w sumie to i tak ta strata ogrzewa dom...
    Tyle, że grzeje nie tam, gdzie chcesz. Więc są to straty.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli zostaje w domu, to nie strata. U mnie ten obieg grzeje troche pomieszczenie techniczne i korytarz (tam jest juz rozdzielacz).
    Ale w pomieszczeniu technicznym jest grzejaca petla z ustalonym pewnym przeplywem.
    Gdyby nie ta energia z dobiegu do rozdzielacza, to pętla w pom technicznym musialyby grzac mocniej ( większy przepływ), aby zachowac taka samą temperature pomieszczenia.
    Podobnie ma sie rzecz ze "stratami" zasobnika CWU
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli zostaje w domu, to nie strata.
    Jeżeli grzeję do 25* pomieszczenie, w którym chcę mieć 16*, to jest to strata.
    To jest przewaga kabli nad ogrzewaniem wodnym, że ciepło dozujesz precyzyjnie do każdego pomieszczenia - żadne nie jest przegrzane... No, powiedzmy. Bo chociaż w ogóle nie odpalałem ogrzewania w pomieszczeniu technicznym, nie mam tam rozdzielaczy, dobiegów ani kotła, to mam tam nawet w największe mrozy cieplej, niż potrzebuję.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Wygląd grzejnika nie ma znaczenia . Czy ogrzewasz suszarka do włosów cz y podłogówka prądu pójdzie tyle samo. Aż szkoda budować instalacje wodna . Można zalać kabel w betonie i po zabawie. Albo grzejniki elektryczne pod oknami. Ilosc energi elektrycznej jest równa stratom budynku.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeżeli grzeję do 25* pomieszczenie, w którym chcę mieć 16*, to jest to strata.
    .
    "JEŚLI"
    Ale u mnie taka sytuacja nie występuje.
    Jak wyraźnie napisalem, te pomieszczenia i tak wymagają ogrzewania podlogówką.

    W praktyce nie przegrzejesz pomieszczenia do "25*" rurą dobiegowa w izolacji. Zachowaj trochę realizmu....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W praktyce nie przegrzejesz pomieszczenia do "25*" rurą dobiegowa w izolacji. Zachowaj trochę realizmu....
    To do ilu dogrzałyby mi dobiegi i rozdzielacze, jak bez tego w mrozy mam 23* a wystarczyłoby mi 16*?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A w jakim pomieszczeniu Twojego domu w mrozy jest 23* - przy braku jakiegokolwiek ogrzewania ?
    Ja takiego nie mam, w moim poprzednim domu z podlogowka (i trzema rozdzielaczami) takiego też nie miałem.
    A swoja droga 4-5m dobiegu w otulinie miałoby podniesc ci temperature w jakimś pomieszczeniu o 2* ??.
    Ha, ha - zejdż na ziemie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2019 o 12:16
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A w jakim pomieszczeniu Twojego domu w mrozy jest 23* - przy braku jakiegokolwiek ogrzewania ?
    W pomieszczeniu technicznym. Grzane stratami CWU, rozdzielnią, elektroniką, pralką. Jest w nim wywiew, więc wpada powietrze już ogrzane. tylko jedna ściana zewnętrzna z małym oknem.

    Kocioł elektryczny to nie tylko dobiegi -to sam kocioł, rury do zasobnika (vs grzałki grzejące wewnątrz zasobnika), rozdzielacze... Ile by to *C nie dorzuciło, to będzie sama strata jak w pomieszczeniu i tak jest za ciepło.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-07-2019 o 13:37

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja mam pomiesczenie techniczne narozne z oknem, drzwiami na zewnatrz i wylazem na strych, 2x wieksze od Twojego .
    Nie ma tam rozdzielecza, bo jest na niego lepsze miejsce w centralnej czesci domu.
    Utrzymuje tam 20C i to z dogrzewaniem podlogowka.
    Podobnie mialem w poprzednim domu.

    Jak widac - mozna zrobic tak, aby podlogowka nie miala strat.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2019 o 13:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak widac - mozna zrobic tak, aby podlogowka nie miala strat.
    Wystarczy marnować tam energię. Czyli ze stratami. Drzwi, okno z jakim U? Nieizolowana od nieogrzewanego poddasza ściana szczytowa nad pomieszczeniem?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U okna takie, jak w reszcie domu, przecież nie bede wstawial tam innego
    Drzwi KMT stalowe ani najtansze, ani najdrozsze - srednia polka.
    Sciana szczytowa ocieplona od wewnatrz do wysokosci 1.5m nad stropem (20cm styropianu).

    Obciazenie cieplne tego pomieszczenia jest porownywalne z salonem, nie odbiegające od średniej domu - 43W/m2.
    Nie mam wrazenia, ze "marnuje tam energię"
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2019 o 19:57

  17. #17

    Domyślnie

    Dom potrzebuje określoną ilość MJ.
    Nie ma znaczenia nośnik energii.
    Węgiel, gaz, opony
    Kwestia sprawności urządzenia grzewczego.
    Reszta sama wychodzi w PLN-ach.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Obciazenie cieplne tego pomieszczenia jest porownywalne z salonem, nie odbiegające od średniej domu - 43W/m2.
    To sporo wyjaśnia. Bo u mnie średnio 29,68W/m2 na przenikanie i wentylację. W pomieszczeniu technicznym mniej, bo tylko jedna ściana zewnętrzna, mały fix i brak drzwi.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlatego nie mozna generalizowac, ze wodna podlogowka = straty
    U mnie - 2x wieksze pomieszczenie, o prawie 2x obciazeniu. (Choc jednak odbiegajace nieco od sredniej bo u mnie średnia to 32W/m2, a salon, kuchnia i pom gosp maja 41-44 W/m2)
    W poprzednim domu zrodlo ciepla bylo w jeszcze wiekszym pomieszczeniu, skrzynki rozdzielaczy w korytarzu i sypialni i każde z tych pomieszczen posiadalo swoje ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-07-2019 o 08:57

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Czy ogrzewasz suszarka do włosów cz y podłogówka prądu pójdzie tyle samo.
    No niby tak, ale jeśli 2KW podasz farelką, grzejnikiem czy podłogą, to masz 3 różnie odczuwalne temperatury, więc tu nie zgadzam się z opiniami niektórych "2KW to 2KW nieważne jak podasz"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony