dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Jak ubiorę walonki, uszankę i kufajkę to czuję się komfortowo nawet przy 0*C, ale temat nie o tym.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dalej się nikt nie wypowiedział konkretnie czyli takie grzanie jest bez sensu

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Dalej się nikt nie wypowiedział konkretnie czyli takie grzanie jest bez sensu
    To, czy jest sens, czy nie zależy nie tylko od tego, czy kable, czy rury zalane w betonie (podłogówka) a od tego jak jest dom ocieplony i ile potrzebuje energii do ogrzania.
    Na przełomie 2017/2018 r. testowałem elektryczny wodny piec Kospel w starym domu z lat 30-tych ubiegłego wieku i po 2 miesiącach zrezygnowałem, bo nie wyrobił bym finansowo.
    W domu energooszczędnym (cokolwiek by to oznaczało) może to mieć sens.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Plan był żeby taki piec elektryczny połączyć z wodną podłogówką w wylewce zaś na piętrze podłogowe ogrzewanie w suchej zabudowie. Dom ma być energooszczędny.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Plan był żeby taki piec elektryczny połączyć z wodną podłogówką w wylewce zaś na piętrze podłogowe ogrzewanie w suchej zabudowie. Dom ma być energooszczędny.
    Nowy dom?
    Jeśli tak, to zapomnij o grzaniu prądem.
    Chyba że pv z 7kWp na dach wrzucisz.
    Daj pompę pw, najlepiej gaz.
    Teraz opłata od mocy, podwyżki prądu, plus inne bąbelki.
    Napisz, co masz.
    Na razie, to nic nie wiadomo o Twoim domku.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 03-08-2019 o 00:40
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iros91

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kiełpino
    Kod pocztowy
    83-307
    Posty
    94

    Domyślnie

    Będę dopiero budował. Dom szkieletowy ok 100 m2. Myślę nad pv około 7 kw na dachu.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Każdy robi jak uważa do takiego domku jak masz możliwość to gaz. Nie wiadomo co będzie za X lat każdy nośnik energi drozeje.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    No niby tak, ale jeśli 2KW podasz farelką, grzejnikiem czy podłogą, to masz 3 różnie odczuwalne temperatury, więc tu nie zgadzam się z opiniami niektórych "2KW to 2KW nieważne jak podasz"
    To już kwestia wiary nie fizyki

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Będę dopiero budował. Dom szkieletowy ok 100 m2. Myślę nad pv około 7 kw na dachu.
    Jak już napisałem:
    W domu energooszczędnym (cokolwiek by to oznaczało) może to mieć sens. zwłaszcza przy PV.

    7 kW z PV być może ma szansę zapewnić Ci wystarczającą ilość energii elektrycznej do ogrzania domu ("czystym prądem 1=1). Może zabraknąć na ciepłą wodę.

    Jak mimo to zabraknie, masz w rezerwie kilka innych możliwości.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iros91 Zobacz post
    Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji od osób użytkujących kocioł elektryczny do ogrzewania podłogowego domu, jakie mają zużycie energii. Wiem, że ogrzewanie prądem jest 1 : 1 . Ale jak to się ma do ogrzewania podłogowego wodnego , zasilanego niższą temperaturą. Tylko proszę nie pisać, że drogo itd.
    Zależy mi na opinii osób mających taki system.
    Pozdrawiam
    Witam,

    Ogrzewanie budynku za pomocą czystej energii elektrycznej jest znacznie droższe niż przy zastosowaniu pompy ciepła, która to częściowo zasilana jest energią elektryczną oraz bezpłatną energią pobieraną bezpośrednio z powietrza w jej otoczeniu. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP, pompa ciepła pobiera jedynie niewielką ilość energii elektrycznej do napędu sprężarki. W Pana przypadku warto zastanowić się nad zastosowaniem powietrznej pompy ciepła o małej mocy.
    Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Buderus w której znajdują się powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Posiadają one jeden z najwyższych współczynników COP na rynku oraz cechują się solidnym wykonaniem. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...rm-wpl-ar.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony