Chciałbym dopytać kilka rzeczy (chodzi o ten dwustronny kominek który chcę podłączyć przez pion pustaków wymurowanych na stropie. Rozumiem że dwuścienny izolowany komin to żaden sens - bo jest drogi. Co więc zastosować? To ja decyduje i powinienem zapewnić komin lub chociaż jego elementy na czas przyjazdu gościa i montażu / obudowy wkładu.

- rozumiem że odwrócona rura żeby ewentualna woda nie wyleciała na zewnątrz rury a wleciała do wkładu

- czy rura czarna gruba 2mm będzie dobrym wyborem czy dać inną - jakąś kwasówkę cy coś innego? czarny mi pasuje - kominek nie będzie zabudowany po sufit - częściowo rurę będzie widać.

- jak rurę wycentrować - pustak ma 280mm

- wylot z kominka ma 200 - ponoć przydałby się szyber - czy da się*go odwrócić żeby dalej iść odwrotną stroną rury?

- i co na górze - teraz jest wylana czapka - nie wiem jakiej średnicy jest wyjście - chyba mój dekarz któ®y wylewał czapkę przygotował niewiele ponad 200 bo pytał mnie jaka będzie ta rura,.

czy dobrze kombinuję? chcę zamówić te rury, ew szyber - jeżeli jest jakiś patent na to żeby te rury były w osi pustaków - bardzo proszę o podpowiedź .. ewentualnie na co jeszcze zwrócić*uwagę?

pozdrawiam i z góry dziękuje*za odpowiedź.