dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Czy my dalej debatujemy o wywierceniu dziury w ścianie co powinno zająć max 20 minut. No 40 jak trzeba coś odkopać. Pytam bo wątek zaczyna wyglądać absurdalnie a przypominam że chodzi o brak dziurki do wykonania której potrzebujemy wiertarki wraz wiertłem/otwornicą i 20 minut czasu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przeczytaj art. 22 Prawa Budowlanego. W innych miejscach jeszcze trochę obowiązków ma dorzuconych.
    Ja znam PB, zaznaczyłem na początku postu że "w uproszczeniu".

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    to dopilnowanie, by CAŁY obiekt budowlany, w każdym zakresie był zbudowany zgodnie z projektem.
    Naprawdę?
    Dobrze kumasz,dobry kierunek ale nadinterpretowujesz przepis na swoją korzyść. A tu ZONK. To nie działa, tak jak myślisz.
    Po pierwsze, dopilnowanie nie oznacza, że KB ma pilnować twojej ekipy czy nie zapomniała wbudować uziom fundamentowy, dopilnowanie oznacza że KB może odmówić podpisania odbiorów ponieważ budynek jest niezgodny z projektem. Ale nie odmówi(w przypadku uziomu fundamentowego), bo mu to wisi. Wie że za ten błąd nie poniesie konsekwencji. Prawie podobnie jest ze zbrojeniem. Prawie, bo tu już nie podpisze, tylko jak ci ekipa źle wykona zbrojenie wieńca, to KB każe to rozebrać, wyrzucić i ułożyć nowe przed betonowaniem ale nie będzie on pilnował twoich zbrojarzy co oni tam sobie (tzn. tobie) plotą z drutów.
    Po drugie, "zgodnie z projektem" oznacza (znowuż w uproszczeniu) elementy istotne dla konstrukcji budynku a nie fanaberie projektanta dotyczące klasy tynków, wykończeniówki i koloru kostki brukowej na podjeździe.


    PS. Zaznaczam, że nie dyskutuję tylko informuję. Niegrzeczne to ale pracuję w tej branży ładnych parę lat, po różnych stronach barykady i niezbyt mnie interesuje opinia forumowiczów o zagadnieniach powyżej. W ogólności z forum korzystam, z korzyścią dla swojej wiedzy. Tu tylko tak się napinam.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chromax

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Trąbki Wielkie
    Kod pocztowy
    83-034
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Nie wiem, czy to dobre miejsce do zadania tego pytania ale nie znalazłem lepszego i chyba nie ma co zakładać nowego tematu.
    Wkrótce firma ma mi zakładać instalację światłowodową w domku jednorodzinnym.Trzeba będzie przewiercić ścianę zewnętrzną. Są dwie opcje:
    1. przewiercić w poziomie ale wtedy otwór wyjdzie jakiś metr nad ziemią i wtedy kabel trzeba będzie dalej prowadzić do dołu w naciętym styropianie ocieplającym,
    2. przewiercić pod kątem jakieś 45 stopni w dół, wtedy otwór wyjdzie tuż nad ziemią ale po drodze wiertło przejdzie przez izolację poziomą pomiędzy ścianą piwnicy (bloki betonowe) a ścianą z POROTHERMU.
    Opcja numer jeden jest mało estetyczna, jednak w opcji numer dwa trochę obawiam się robienia otworu przez izolację poziomą.
    Czy jest się czego obawiać? Co proponujecie? (Fachowcy rekomendują opcję numer dwa).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony