Witam.Jest to mój pierwszy post na forum. Co prawda mam konto na Forum Muratora ale z głowy wyleciało więc założyłem nowe. Jak się stare znajdzie to poproszę administracje o likwidacje starego.Ale wrócę do tematu. Nie jestem w temacie nowego prawa budowlanego na 100%. Co najwyżej jakieś drobne szczątki.
To może od początku.
Prowadzę jednoosobową firmę związaną z spawalnictwem. Obecnie pracuje raczej jako podwykonawca więc nie jest mi specjalnie potrzebne miejsce do prowadzenia działalności.
Ale planuje to w najbliższym czasie zmienić gdyż jestem na etapie dogadania szczegółów nowego kontraktu z firmą od której brałbym zlecenia. W końcu może będę więcej czasu z rodziną jak umowa wypali.
Niestety docelowe miejsce na początek to mały garaż 3X3 metra ale puki co powinien na ten pierwszy projekt starczyć jakby co.
Lecz poważnie już teraz myślę o inwestycji i tu mam problem.
Moji rodzice (w zasadzie ja również) posiadają budynek gospodarczy ,stara ruina nadająca się na całkowity gróz ponieważ sama w sobie jest zagrożeniem dla innych.
I w tym miejscu narodził się pomysł by starą ruinę zburzyć a w jej miejsce postawić o tych samych wymiarach o wiele tańszy garaż blaszany. Zostawiłbym co najwyżej fundamenty i poprawił wylewkę pod nowy budynek gospodarczy.
A że nowe prawo budowlane upraszcza podobno cały ten temat to chciałbym się zapytać od czego bym musiał zacząć całą tą zabawe?? Stare plany jak co posiadam budynku więc z tym jakoś problemu nie ma.
Może ktoś przerabiał podobny temat na nowym prawie budowlanym i by się wypowiedział oraz doradził co z czym??
Dodam że część nowego budynku byłaby przeznaczona na moją firmę a taka mniejsza na prywatny użytek.
Z góry dziękuję i pozdrawiam