dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    WT mówi w przytoczonym przez Ciebie punkcie o instalacji elektrycznej (którą to mam uziemioną do fundamentu), a nie o instalacji odgromowej.
    Skoro masz również uziom fundamentowy,

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jak masz spięte szpile z uziomem fundamentowym?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    no i za to między innymi donvitobandito powinien wyrzucić kb na zbity pysk ze swojej budowy.
    Nie zna prawa budowlanego - wynocha się uczyć.
    A tak - inwestor Pilony sobie wbija, bo ma taką chęć.
    wtf?

  3. #23

    Domyślnie

    Za trudne?
    To podpowiem - projekt i dopilnowanie prac zgodnie z nim i Prawem budowlanym.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro masz również uziom fundamentowy,
    Kaizen tak jak pisałem wcześniej, nie mam bednarki pod swoim budynkiem.

    Uziom znajduje się natomiast w skrzynce energetycznej w granicy mojej działki- podłączony prawdopodobnie do fundamentu słupa oświetleniowego na ulicy. Pomiary przeprowadzone i są ok. I pod niego właśnie podepnę się z instalacją elektryczną od domu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito
    Uziom znajduje się natomiast w skrzynce energetycznej w granicy mojej działki- podłączony prawdopodobnie do fundamentu słupa oświetleniowego na ulicy. Pomiary przeprowadzone i są ok. I pod niego właśnie podepnę się z instalacją elektryczną od domu.
    Niemożliwe!
    Koniec świata.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Niemożliwe!
    Koniec świata.
    Co w mojej instalacji odnośnie uziomów stwarza jakiekolwiek niebezpieczeństwo w stosunku do najlepszej jaką w życiu widziałeś- nawet w TV.

    Nie ma takiej opcji, więc proszę... Milczenie jest złotem, pamiętaj.

  7. #27

    Domyślnie

    A może słyszał, że ZE nie życzy sobie łączenia swojego uziemienia funkcjonalnego z uziemieniem ochronnym Odbiorcy?
    Bo w układzie sieciowym zasilania TT to już na pewno.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    A może słyszał, że ZE nie życzy sobie łączenia swojego uziemienia funkcjonalnego z uziemieniem ochronnym Odbiorcy?
    Bo w układzie sieciowym zasilania TT to już na pewno.
    To wiem.

    Ty pewnie też wiesz, że takie połączenie spełnia wszystkie swoje funkcje.

    No i ja znowu o jakości, a Ty znowu o papierach, a te często bez jakością nie mają nic wspólnego

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Uziom znajduje się natomiast w skrzynce energetycznej w granicy mojej działki- podłączony prawdopodobnie do fundamentu słupa oświetleniowego na ulicy. Pomiary przeprowadzone i są ok. I pod niego właśnie podepnę się z instalacją elektryczną od domu.
    Piszesz o uziemieniu ewentualnego punktu rozdziału, zakładając że masz układ TNCS - to nie jest uziom Twojego domu...
    Pójdę bardzo na skróty i odpowiem krótko na pytanie z pierwszego postu: nie warto. Choćby dlatego że znając życie będzie on zrobiony źle - trzeba było zacząć od uziomu fundamentowego, teraz dołożenie instalacji odgromowej to "zapraszanie pioruna do Twojego domu" Trzymaj go na dystans.
    Oczywiście nie jestem elektrykiem, ale myślę że moja podpowiedź więcej wnosi do tematu
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito
    No i ja znowu o jakości, a Ty znowu o papierach, a te często bez jakością nie mają nic wspólnego
    O jakiej jakości piszesz? Twoja jakość psu na budę się zdaje.
    Przy okazji - to w TT nie możesz, ale już w TN tak? Bądź poważny.

    PS. Nie wiem, jak u Ciebie ale TAURON zabrania łączenia swojego uziemienia z uziemieniem ochronnym odbiorcy.
    Poczytaj Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TAURON.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	432711
    Może czegoś przy okazji się nauczysz?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 21-07-2019 o 19:54
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    O jakiej jakości piszesz? Twoja jakość psu na budę się zdaje.
    Przy okazji - to w TT nie możesz, ale już w TN tak? Bądź poważny.

    PS. Nie wiem, jak u Ciebie ale TAURON zabrania łączenia swojego uziemienia z uziemieniem ochronnym odbiorcy.
    Poczytaj Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TAURON.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	432711
    Może czegoś przy okazji się nauczysz?
    Udowodniłeś mi tylko, że nie masz argumentów co do błędnego działania moich uziomów.
    Próbujesz zasłaniać się papierkami ok, rozumiem. Sam robiłbym tak na Twoim miejscu. Tym nie nie mniej nie chowam urazy- Pozdrawiam!

  12. #32

    Domyślnie

    Też nie chowam. Udowadniam Ci, że na każdym kroku popełniasz błędy, a Ty dalej swoje.
    Tak na marginesie - uziemienie instalacji z dala od budynku to poroniony pomysł.
    Ale jak zwykle Janusze wiedzą lepiej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Też nie chowam. Udowadniam Ci, że na każdym kroku popełniasz błędy, a Ty dalej swoje.
    Tak na marginesie - uziemienie instalacji z dala od budynku to poroniony pomysł.
    Ale jak zwykle Janusze wiedzą lepiej.
    No właśnie Janusze wiedza lepiej... I Twoja Grażyna pewnie też: że skrzynkę mam z dala od budynku, że mam coś wspolenego z Tauronem itp. Ale spoko, na to też są leki

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kaizen tak jak pisałem wcześniej, nie mam bednarki pod swoim budynkiem.
    Przecież cytowałem przepis, że masz obowiązek zrobić uziom fundamentowy. I logiczne wyjaśnienie dra Musiała, dlaczego tak jest najlepiej.
    Nawet, jak dostaniesz zgodę operatora sieci na podpięcie się do jego uziomu, to nie zapewni to ochrony - i Twoje stwierdzenie mam zapewnioną kompleksową ochronę przeciwprzepięciową, będzie tak dalekie od rzeczywistości jak to możliwe.

  15. #35

    Domyślnie

    Co do ochrony przepięciowej - ciekawy przypadek miał autor topiku na elektrodzie.
    Sami zobaczcie -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozwalone ochronniki.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	432712

    Rozdzielnica w domku jednorodzinnym.

    Sprawca - na 99 % pracownicy ZE.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przecież cytowałem przepis, że masz obowiązek zrobić uziom fundamentowy. I logiczne wyjaśnienie dra Musiała, dlaczego tak jest najlepiej.
    Nawet, jak dostaniesz zgodę operatora sieci na podpięcie się do jego uziomu, to nie zapewni to ochrony - i Twoje stwierdzenie mam zapewnioną kompleksową ochronę przeciwprzepięciową, będzie tak dalekie od rzeczywistości jak to możliwe.
    Kaizen, a dlaczego uważasz, że takie połączenie nie zapewni właściwej ochrony?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kaizen, a dlaczego uważasz, że takie połączenie nie zapewni właściwej ochrony?
    Poczytaj opracowanie dra Musiała o uziomach.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytaj opracowanie dra Musiała o uziomach.
    No i następny bez argumentów...

    Jak już się na coś powoujesz to czytaj ze zrozuminiem: w tym opracowaniu jest napisane, że wg dr Musiała uziom fundamentowy jest najlepszy, a nie jedyny poprawny! I są pewnie opracowania, które mówią odwrotnie itd.

  19. #39

    Domyślnie

    Za to Twoje "argumenty" są nie do pobicia, bo niepowtarzalne, według własnego widzi-misię i własnej wiedzy technicznej.
    Oczywiście polega to na tym, że skoro działa, skoro świeci, to znaczy ze jest dobrze.
    Nie tędy droga, panie kolego.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Jak już się na coś powoujesz to czytaj ze zrozuminiem: w tym opracowaniu jest napisane, że wg dr Musiała uziom fundamentowy jest najlepszy, a nie jedyny poprawny! I są pewnie opracowania, które mówią odwrotnie itd.
    Jakie mówią odwrotnie?
    Jakie twierdzą, że lepiej nie robić własnego uziomu, tylko podpiąć się do uziomu ZE?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony