dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakie mówią odwrotnie?
    Jakie twierdzą, że lepiej nie robić własnego uziomu, tylko podpiąć się do uziomu ZE?
    Przyznałbyś się jak facet do błędu i tyle. [moderowano]

    Kończę zatem wypowiedzi w tym wątku, zanim zaczniesz cytować Puszkina. Albo Andersena- że Elfy zalecają uziomy z pilonów, a smerfy fundamentowe, bo nie mają one zgody od Papy Smerfa na podpięcie pod główną skrzynkę w wiosce
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-07-2019 o 19:14 Powód: wyzwiska

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Przyznałbyś się jak facet do błędu i tyle.
    Przyznałem się do błędu dawno temu - nie mam uziomu fundamentowego. Bardzo żałuję i innych chcę przestrzec przed tym błędem. Prawo, normy i naukowcy są tu zgodni.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A jak byście ugryźli uziom w domu który stoi na płycie w wannie styropianowej? Bo tam uziom fundamentowy raczej nie ma sensu?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    A jak byście ugryźli uziom w domu który stoi na płycie w wannie styropianowej? Bo tam uziom fundamentowy raczej nie ma sensu?
    Przeczytaj Musiała.

  5. #45
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przeczytaj Musiała.
    Możesz nie przenosić odpowiedzi na kogos innego - tylko zwyczajnie odpowiedziec ? Szczerze mówiąc jestem ciekawy jak to jet rozwiazne

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Możesz nie przenosić odpowiedzi na kogos innego - tylko zwyczajnie odpowiedziec ? Szczerze mówiąc jestem ciekawy jak to jet rozwiazne
    Nie zrobię tego nawet w połowie tak dobrze, jak dr Musiał. Masz tam opis, zdjęcia, uzasadnienie...
    Po co wynajdować koło ponownie?

  7. #47
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zrobię tego nawet w połowie tak dobrze, jak dr Musiał. Masz tam opis, zdjęcia, uzasadnienie...
    Po co wynajdować koło ponownie?
    to może linka ????
    bo tak mi się wydaje że zaczynasz się ścigać z d7d w mnożeniu bezsensownych postówv.... tylko ze za to nie dostaje się pucharu

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    to może linka ????
    Proszę bardzo.

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    bo tak mi się wydaje że zaczynasz się ścigać z d7d w mnożeniu bezsensownych postówv.... tylko ze za to nie dostaje się pucharu
    Też nieźle sobie w tej konkurencji radzisz - np powyższym postem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-07-2019 o 20:54

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    d7d w mnożeniu bezsensownych postówv.... tylko ze za to nie dostaje się pucharu
    Serio? Miałem wrażenie, że tylko ja to widzę. Pucharów nie, ale kreseczki tak.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    @donvitobandito

    1. Instalacja odgromowa nawet wykonana zgodnie ze sztuką ale bez projektu i metryki nie przyda ci się np. przy targowaniu stawki za ubezpieczenie budynku.
    2. Uziom zrobiony ze szpileczek plus połączenie (nielegalne) do Tauronu na 99% nie przejdzie pomiarów impedancji uziomu, bo ma za małą powierzchnię styku w bezpośrednim obszarze odprowadzenia wyładowania do ziemi.
    3. Inne powody, których tu nie przytoczę.

    @grend

    Ktoś kiedyś na tym forum twierdził, że nie wolno łączyć uziomu ogromowego z uziomem ochrony przeciwporażeniowej. Czy ja dobrze kojarzę z twoim nickiem tą teorię?
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    @donvitobandito


    2. Uziom zrobiony ze szpileczek plus połączenie (nielegalne) do Tauronu na 99% nie przejdzie pomiarów impedancji uziomu, bo ma za małą powierzchnię styku w bezpośrednim obszarze odprowadzenia wyładowania do ziemi.


    ?
    Jak połączony z uziomem Tauronu to wynik wyjdzie wręcz rewelacyjny

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak połączony z uziomem Tauronu to wynik wyjdzie wręcz rewelacyjny
    Ośmielę się stwierdzić, że pomyliłeś pomiar impedancji uziomu ochronnego z pomiarem impedancji uziomu odgromowego. Oczywiście fizycznie jest to to samo żelastwo ale metody pomiaru są inne. W pierwszym przypadku mierzymy coś co ma parametry skupione a w drugim mierzymy linię długą.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzcel Zobacz post
    Ośmielę się stwierdzić, że pomyliłeś pomiar impedancji uziomu ochronnego z pomiarem impedancji uziomu odgromowego. Oczywiście fizycznie jest to to samo żelastwo ale metody pomiaru są inne. W pierwszym przypadku mierzymy coś co ma parametry skupione a w drugim mierzymy linię długą.
    Czyli twierdzisz, że jak zmierzysz rezystancje uziomu (nie żadną impedancję Kolego) podłączonego do uziomu Tauronu, który to z kolei jest podłączony w X miejscach do szyny PEN, to wynik wyjdzie jaki?

  14. #54

    Domyślnie

    Rozważ różnicę w ubezpieczeniu od wyładowań atmosferycznych np na 20 lat a kosztem budowy instalacji odgromowej. i ulgami w ubezpieczeniu . A jeśli dodasz koszt zabezpieczenia instalacji elektrycznej, antenowej w domu to koszty również wzrosną . Skonsultuj się z elektrykiem i znajomym agentem ubezpieczeń. Ubezpieczenie to kilka stówek rocznie i zapewnia odtworzenie poprzedniego stanu. Bo post wyrodził sie w bezproduktywną dyskusję

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Czyli twierdzisz, że jak zmierzysz rezystancje uziomu (nie żadną impedancję Kolego) podłączonego do uziomu Tauronu, który to z kolei jest podłączony w X miejscach do szyny PEN, to wynik wyjdzie jaki?
    Ale mnie do ochrony odgromowej nie interesuje rezystancja statyczna uziomu Tauronu, tylko jest mi potrzebna rezystancja dynamiczna układu uziemień.
    Może faktycznie słowo "impedancja" jest tu niezręcznie użyte bo elektryk zaraz widzi stan statyczny przy zasilaniu przebiegiem przemiennym (czyt. 50Hz).
    W takim razie zamiast impedancja napiszę "zdolność uziomu do rozproszenia energii wyładowania mierzona w omach i nie wiadomo dlaczego nazywana rezystancją udarową, skoro w stanach udarowych kluczowa jest impedancja układu uziemień a nie jego rezystancja".

    Tak czy inaczej dwie szpilki przy budynku połączone zdalnie z uziomem Tauronu nie przejdą pomiarów potwierdzających przydatność dla potrzeb LPS. Radzę zrobić otok w myśl przysłowia o szkle.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony