dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 88
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1751
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    To program działa
    Licznik dwukierunkowy miałeś montowany przed 30.09 czy po
    Licznik założony 4 września, specjalnie zwlekałem co nie było konieczne

  2. #102

    Domyślnie

    A przy takiej mocy to cała kwota dotacji czy jakaś proporcja

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    A przy takiej mocy to cała kwota dotacji czy jakaś proporcja
    Fv na nieco ponad 10tys więc zwrot całych 5000

  4. #104

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Szybko idzie z tym programem!
    Liczba wniosków rośnie błyskawicznie! Ministerstwo Energii już wydało pierwszy milion złotych! Zostało 999.
    Wdrożenie programu jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i prawdopodobnie znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    U mnie dotacja za instalacje 2.24 kWh już na koncie. Papiery wysłane poleconym 10 września
    Na jakich podzespołach ta instalacja za 10 tys jeśli możesz napisać, bo zastanawiam się żeby w domu rodziców założyć zaplace 10 tys, zwrot 5 tys czyli instalacje 2.2 bez roboty własnej mam za 5 później ja rozbuduje o dodatkowe panele chyba że inwenter 2 kW.

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Na jakich podzespołach ta instalacja za 10 tys jeśli możesz napisać, bo zastanawiam się żeby w domu rodziców założyć zaplace 10 tys, zwrot 5 tys czyli instalacje 2.2 bez roboty własnej mam za 5 później ja rozbuduje o dodatkowe panele chyba że inwenter 2 kW.
    Panele 7x longi lr6-60PE 320W
    Inwerter Sofar Solar 2200 TL
    Instalacja na blachodachówce
    Całość śmiga super - wyniki w przeliczeniu na 1 kwp instalacji mam najwyższe w porównaniu do okolicy na pvmonitor.
    Dodatkowo od pozostałych 5000 masz jeszcze zwrot 18% w rozliczeniu pita
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Panele 7x longi lr6-60PE 320W
    Inwerter Sofar Solar 2200 TL
    Instalacja na blachodachówce
    Całość śmiga super - wyniki w przeliczeniu na 1 kwp instalacji mam najwyższe w porównaniu do okolicy na pvmonitor.
    Dodatkowo od pozostałych 5000 masz jeszcze zwrot 18% w rozliczeniu pita
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zacna oferta kWp wychodzi wtedy coś ok. 2.5 tys bez własnej pracy. Szkoda tylko że inwerter 2.2. zastanawiam się czy nie sprzedac quada i nie sfinalizować transakcji.

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witajcie! To ja dzisiaj z nowymi informacjami odnośnie programu. Nie wiem, czy czytaliście portale branżowe dzisiaj rano, ale pojawiła się ciekawa informacja o zmianach wniosków.
    według pierwotnego regulaminu programu instalacje, które są wykonane przez właścicieli, którzy mają do tego odpowiednie kwalifikacje nie mogą zostać zakwalifikowane do dopłaty w ramach tego programu. Taką oficjalną informacje w pytaniach i odpowiedział czytamy na stronie NFOŚiGW.

    Jedna z redakcji podała, że Urząd postanowił jednak zmienić regulamin i po analizie przedstawionego pytania w kontekście celów realizacji programu „Mój Prąd”, Departament merytoryczny wdrażający program Moj Prąd w NFOSiGW postanowił dokonać modyfikacji zasad udzielania dotacji poprzez dopuszczenie montażu instalacji fotowoltaicznej samodzielnie przez osoby posiadające stosowne uprawnienia – na budynku będącym ich własnością.
    Wprowadzenie tej modyfikacji zasad udzielania dotacji wymaga dostosowania wzoru wniosku. Zmiana wzoru wniosku umożliwiająca złożenie wniosku przez osoby samodzielnie montujące instalację PV zostanie opublikowana do 14.10.2019 r.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, a orientujesz się może kiedy w ogóle ta ustawa ma wejść w życie ?
    Podobno już uchwalili
    https://biznes.interia.pl/nieruchomo...e,2630345,4206

    Tylko nie bardzo rozumiem tego zdania:

    "Kolejne ułatwienia dla prosumentów energii mogą wejść w życie na początku roku - powiedziała w czwartek w Poznaniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz"

    Mogą - przecież uchwalili czyli wejdzie
    na początku roku - 2 tygodnie wakacjo legis później miesiąc na podpis prezydenta to przecież wcześniej niż początek roku 2020

    Może ktoś mądrzejszy w nowomowie urzedniczej wyjaśni o co tu chodzi ?

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzado Zobacz post
    "Kolejne ułatwienia dla prosumentów energii mogą wejść w życie na początku roku - powiedziała w czwartek w Poznaniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz"
    [...]
    Może ktoś mądrzejszy w nowomowie urzedniczej wyjaśni o co tu chodzi ?
    Słowo "kolejne" jest kluczem. Nie chodzi o VAT 8%. Zresztą, w linku który wkleiłeś jest to wyjaśnione pogrubioną czcionką, żeby nikt nie miał wątpliwości o co chodzi.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A przeczytałeś linkowany przez Ciebie tekst?
    Tam jest m.in. że mogą zlikwidować opusty i zastosować rozliczanie 1:1.
    I wprowadzić opłatę 4,5 zł/mies za każdy kW falownika ☹️
    http://gramwzielone.pl/energia-slone...CRu1IoXQ-EPO8o
    Ostatnio edytowane przez Kasia i Konrad ; 26-09-2019 o 20:59

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    I wprowadzić opłatę 4,5 zł/mies za każdy kW falownika ☹️
    http://gramwzielone.pl/energia-slone...CRu1IoXQ-EPO8o
    Ciekawe, czy spółki energetyczne tak łatwo opust oddadzą

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A to 4.5 to skąd wziąłeś?
    W tekście tego nie ma.
    W raporcie jest

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    I wprowadzić opłatę 4,5 zł/mies za każdy kW falownika ☹️
    http://gramwzielone.pl/energia-slone...CRu1IoXQ-EPO8o
    Pozwolę zacytować

    Przewidziano przy tym dwie możliwości dla prosumentów. Pierwsza ma być dedykowana prosumentom z wysokim współczynnikiem autokonsumpcji. W tym przypadku przewidziano opust 1:1 na opłacie za energię czynną, ale brak opustu na opłatach dystrybucyjnych oraz brak zaproponowanej tzw. prosumenckiej opłaty stałej za moc.

    W drugim przypadku, dla prosumentów wprowadzających do sieci spore ilości energii w stosunku do swojego zapotrzebowania, przewidziano opust 1:1 na energii i dystrybucji, ale dodatkowo opłatę stałą za moc.
    43,3% (nie przewymiarowana instalacja–proponowany system)
    Po co to wszystko? No trzeba zmodernizować sieć, a szczególnie stacje trafo, na których współczynnik jednoczesności jest przekroczony. Kasa na to wszystko była już pobierana od dawana, ale się rozeszło. No a teraz, żeby nie było afery i żeby nie obciążać tych co nie są prosumentami to się wprowadza takie rzeczy. Tylko to nie koniec a dopiero pewnie początek "dobrych zmian", które są oczywiście w interesie ZE.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Masz link do tego raportu?
    Nie do mnie ale odpiszę.

    https://www.gov.pl/attachment/c15444...9-2bf69933e43f

    Zwróć uwagę na porównanie rozliczeń prosumenta po wprowadzeniu zmian.

    No i jeszcze coś takiego.

    ... wskazano, że prosumenci będą pobierać mniejszą ilość energii z sieci – docelowo
    na poziomie ponad 7 TWh. Ta wielkość energii nie zostanie dostarczona przez sprzedawców energii tym prosumentom i tym samym sprzedawcy nie wygenerują na tej niedostarczonej energii marży
    ...
    masa marży rocznej w sektorze sprzedaży energii ulegnie zmniejszeniu o ponad 31 mln złotych
    Ciekawe jaką nową pozycję wymyślną na rachunku.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 27-09-2019 o 10:26
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Opłata marżowa.

    P.S.
    Dziękuje za link.
    Już zaczynam prace na systemem hybrydowym żeby zdążyć przed wprowadzeniem tych "udogodnień"
    Nie ma za co. Ciekawy dokument.
    Dokładnie trzeba coś ruszyć.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wróble ćwierkają o mocowej i atomowej .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wróble ćwierkają o mocowej i atomowej .
    Mocowa to już chyba jest zatwierdzona. Z tą atomową to pewnie też niedługo. Tylko czekać pewnie jeszcze na jakąś od likwidacji węglówek.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 6 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony