dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 88
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1751
  1. #521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejh33 Zobacz post
    Po wysłaniu na wskazaną skrzynkę pocztową przychodzi informacja z [email protected]:
    "
    Dziękujemy!
    Twój wniosek został wysłany
    Wniosek rozpatrzy:
    NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ (NFOŚiGW)
    Elektroniczny identyfikator wniosku:
    "
    Pozdrawiam.
    Potwierdzam. Dodatkowo w skrzynce odbiorczej epuap generuje się UPP - Urzędowe Poświadczenie Przekazania.
    Ostatnio edytowane przez anatema ; 12-12-2019 o 07:02

  2. #522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejh33 Zobacz post
    Po wysłaniu na wskazaną skrzynkę pocztową przychodzi informacja z [email protected]:
    "
    Dziękujemy!
    Twój wniosek został wysłany
    Wniosek rozpatrzy:
    NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ (NFOŚiGW)
    Elektroniczny identyfikator wniosku:
    "
    Pozdrawiam.
    Dziękuję. Czyli jednak nie przeszły, coś się pod koniec zblokowało.

  3. #523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam Towarzystwo,
    właśnie zobaczyłem na moim koncie 5kPLN z dotacji.
    Wniosek złożyłem elektronicznie w dn 27.11.
    Polecam
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam Towarzystwo,
    właśnie zobaczyłem na moim koncie 5kPLN z dotacji.
    Wniosek złożyłem elektronicznie w dn 27.11.
    Polecam
    Pzdr
    Gratulacje! barwo MY!!!

  5. #525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Gratulacje! barwo MY!!!
    Dzięki,dzięki
    Pzdr

    PS
    Jestem otwarty na kolejne gratulacje
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dostał ktoś jeszcze ostatnio przelew? Złożyłem wniosek elektronicznie 18.11, decyzja pozytywna 29.11, ale do dziś nie mam przelewu.
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Dostał ktoś jeszcze ostatnio przelew? Złożyłem wniosek elektronicznie 18.11, decyzja pozytywna 29.11, ale do dziś nie mam przelewu.
    wniosek wysłany 19.11.2019 na liście 02.12.2019 i 12.12.2019 kasa na koncie

  8. #528
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam73x Zobacz post
    wniosek wysłany 19.11.2019 na liście 02.12.2019 i 12.12.2019 kasa na koncie
    Witam,

    ale na której liście? Rankingowej: http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/listy-rankingowe/ ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  9. #529

    Domyślnie

    11 dni od złożenia wniosku online do przelewu na konto Polecam
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  10. #530
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jak składałem wniosek dotację to też miałem wątpliwość. We wniosku wpisałem nr umowy kompelsowej z 2016 rok. Dzowniłem na infolinie i podali, bo na eboku nie ma. Wniosek przeszedł wiec chyba dobrze wpisałem.
    Ale przeszedł i zaakceptowali czy przeszedł bo dał*się wysłać? Bo na stronie NFOŚ w sekcji "jak wypełnić" jest informacja, że trzeba podać właśnie nr i datę aneksu, a nie starej umowy. Którego nie widzą w eboku taurona, przynajmniej u mnie.

  11. #531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale aneks nie ma żadnego numeru.
    Ja podałem numer i datę pierwszej umowy z Tauronem, która obowiązuje mnie cały czas - choć w eBoku mam adaptację "umowa nieaktywna"

  12. #532
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale aneks nie ma żadnego numeru.
    Ja podałem numer i datę pierwszej umowy z Tauronem, która obowiązuje mnie cały czas - choć w eBoku mam adaptację "umowa nieaktywna"
    Wg instrukcji na stronie programu:

    "Punkt 33 i 34 Dane dotyczące umowy kompleksowej z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej (zakładem
    energetycznym) W przypadku:
    • Jeżeli jest to nowa umowa podać należy dane tej nowej umowy.
    • Jeżeli jest to aneks do umowy już istniejącej – podać należy dane aneksu, data – data zawarcia
    aneksu; numer - jeżeli jest nadany to nr aneksu, jeżeli aneks nie ma numeru to nr umowy już
    istniejącej"

    http://nfosigw.gov.pl/gfx/nfosigw/us...k_moj_prad.pdf

  13. #533
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    dostałem właśnie do podpisania z Enei Umowę kompleksową.
    I od razu kilka wątpliwości.
    1. Moc umowna skoczyła z 11kW do 16kW. Dlaczego? Z czym to się wiąże? Będzie droższy abonament? Zabezpieczenia nie zmieniły się i zostały 25A.
    2. Zaproponowano mi 12 miesięczny okres rozliczeniowy. Czy to dla mnie korzystne czy lepiej wybrać krótsze okres, np. 6-miesięczny? W domu wszystko zasilane energią elektr. + instalacja PV 4,62kWp (na wiosnę dojdzie jeszcze 1,5-2kWp. No i jak to wygląda (zawsze płaciłem za rzeczywiste zużycie), co np. 2 miesiące płacę przedpłatę wyliczoną ze średniego dotychczasowego zużycia a w momencie rozliczenia po 6 czy 12 miesiącach mam nadpłatę/dopłatę i odpowiednią fakturę kończącą dany 6- lub 12-miesięczny okres?
    3. W piśmie przewodnim napisano, że wystarczy "zaparafować każdą stronę, podpisać we wskazanych miejscach. Tymczasem nie chciałbym zostawiać wielu niewypełnionych pól (choć nie podejrzewam, że Enea chciałaby to jakoś wykorzystać). Sama Umowa jest tu: https://www.enea.pl/dladomu/29.10.20...f?t=1574440498 , a chodzi mi o:
    a) par.4 pt.5 - chyba trzeba wykreślić "od...do....." ?
    b) par.6 pt.1 - chyba trzeba wykreślić , bo nie dotyczy przejęcia od poprzedniego użytkownika
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    dostałem właśnie do podpisania z Enei Umowę kompleksową.
    I od razu kilka wątpliwości.
    1. Moc umowna skoczyła z 11kW do 16kW. Dlaczego? Z czym to się wiąże? Będzie droższy abonament? Zabezpieczenia nie zmieniły się i zostały 25A.

    Tak będzie droższy abonament ja mam przy 15 kw 3x25A
    2. Zaproponowano mi 12 miesięczny okres rozliczeniowy. Czy to dla mnie korzystne czy lepiej wybrać krótsze okres, np. 6-miesięczny? W domu wszystko zasilane energią elektr. + instalacja PV 4,62kWp (na wiosnę dojdzie jeszcze 1,5-2kWp. No i jak to wygląda (zawsze płaciłem za rzeczywiste zużycie), co np. 2 miesiące płacę przedpłatę wyliczoną ze średniego dotychczasowego zużycia a w momencie rozliczenia po 6 czy 12 miesiącach mam nadpłatę/dopłatę i odpowiednią fakturę kończącą dany 6- lub 12-miesięczny okres?
    W umowach prosumenckich nie ma zaliczek i przedpłat, weź 6 miesieczny okres rozliczeniowy jest elastyczniejszy i masz 2 faktury za okresy 1 st do 30 cz i 1 lip do 31 gr.
    3. W piśmie przewodnim napisano, że wystarczy "zaparafować każdą stronę, podpisać we wskazanych miejscach. Tymczasem nie chciałbym zostawiać wielu niewypełnionych pól (choć nie podejrzewam, że Enea chciałaby to jakoś wykorzystać). Sama Umowa jest tu: https://www.enea.pl/dladomu/29.10.20...f?t=1574440498 , a chodzi mi o:
    a) par.4 pt.5 - chyba trzeba wykreślić "od...do....." ?
    b) par.6 pt.1 - chyba trzeba wykreślić , bo nie dotyczy przejęcia od poprzedniego użytkownika
    dopisałem na czerwono

  15. #535
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    @gawel & @stos

    Pytanie kto i po co podwyższył mi moc umowną? Jeśli chodzi o ewentualną zależność wysokości abonamentu od mocy umownej, to możemy sprawdzić, ja
    mam ze stałych opłat przy G12W i 2-miesięcznym okresie rozliczeniowym (wszystko netto):
    a) sieciową za 3-faz - 13,66 PLN/mies.
    b) przejściową za >1200kWh 0,33PLN/mies.
    c) abonament 1,92PLN/mies.

    więcej szczegółów: https://www.operator.enea.pl/operato...ach-brutto.pdf

    Na żonglowaniu długością okresu rozliczeniowego chyba nic finansowo nie zyskam (za wyjątkiem niewielkiej opłaty abonamentowej)?
    Ale czy na bilansowaniu PV coś mogę zyskać przy różnym długościach okresu rozliczeniowego?


    Na prawdę nie ma żadnych przedpłat? Tylko faktura co 6- lub 12- miesięcy?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 14-12-2019 o 19:52
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Pytanie kto i po co podwyższył mi moc umowną?
    Zapytaj tego, co przysłał papiery. Powinna być osoba kontaktowa. I czy to jest za darmo? Bo przy taryfach G płacisz opłatę jednorazową pewnie w okolicach 80zł/kW. W comiesięcznych opłatach nie ma to znaczenia (w przeciwieństwie do taryf z grupy C).

  17. #537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    jeszcze raz przejrzałem papiery i w piśmie przewodnim znalazłem adnotację: "Informujemy, że w związku z dokonanymi przez OSD zmianami w określaniu mocy umownej, dla załączonej umowy przyjęliśmy najwyższą jej wartość, wynikającą z zabezpieczenia przedlicznikowego, która nie wpływa na zmianę wysokości rozliczeń".

    I pytanie o co temu misi biega? Tzn. będę musiał zapłacić za podwyższenie mocy umownej czy nie (tzn. czy " [...] nie wpływa na zmianę wysokości rozliczeń" dotyczy opłaty jednorazowej czy rozliczeń związanych z samą energią)? Oczywiście zadzwonię na 6(1) ale dopiero w poniedziałek rano...


    @stos

    A co ma moc instalacji PV do ewentualnych przedpłat?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    @gawel & @stos

    Pytanie kto i po co podwyższył mi moc umowną? Jeśli chodzi o ewentualną zależność wysokości abonamentu od mocy umownej, to możemy sprawdzić, ja
    mam ze stałych opłat przy G12W i 2-miesięcznym okresie rozliczeniowym (wszystko netto):
    a) sieciową za 3-faz - 13,66 PLN/mies.
    b) przejściową za >1200kWh 0,33PLN/mies.
    c) abonament 1,92PLN/mies.

    więcej szczegółów: https://www.operator.enea.pl/operato...ach-brutto.pdf

    Na żonglowaniu długością okresu rozliczeniowego chyba nic finansowo nie zyskam (za wyjątkiem niewielkiej opłaty abonamentowej)?
    Ale czy na bilansowaniu PV coś mogę zyskać przy różnym długościach okresu rozliczeniowego?


    Na prawdę nie ma żadnych przedpłat? Tylko faktura co 6- lub 12- miesięcy?
    Tak , jestem świeżo po przejściu z umowy kompleksowej na prosumenta 18 listopada i mam nowy numer klienta i anulowano mi prognozy do kwietnia włącznie czyli nic teraz nie płace.

  19. #539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To dziwne że Ci podnieśli moc zamówioną bez Twojego wniosku.
    W PGE za zwiększenie mocy zamówionej jest jednorazowa opłata zależna od tego o ile zwiększasz.
    Co do Taurona to nie wiem.
    Może ktoś się pomylił i wpisał zła moc zamówioną.
    W PGE nie płacę żadnych przedpłat.
    Mam rozliczenie 2 razy w roku.
    Nie wiem czy to niepłacenie przedpłat nie zależy od mocy instalacji PV.
    Moja pokrywa zapotrzebowanie domu, ale gdyby mi pokrywała np. 1/3 to myślę że byłyby przedpłaty.
    Nie byłoby żadnych przedpłat ja zużywam 7 MWh a Pv mają 4KWp i nie mam żadnych przedpłat.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 15-12-2019 o 04:55

  20. #540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wpisali Ci 16kW bo mając zabezpieczenie 25A masz praktycznie taką moc.
    Wielkość zabezpieczeń zależy od mocy zamówionej.
    Z jakiegoś powodu Twoje zabezpieczenie (25A) jest wyższe od odpowiedniego dla 11kW mocy zamówionej które powinno być 20A.
    Tzn. ja mogę pobrać te 16kW. Pytanie czy pobieram? Bo jeśli nie to, ja się zgadzam na podniesienie mocy umownej ale nie chcę za to płacić, bo z jakiej racji?

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przedpłaty są po to aby ZE nie był stratny tylko Ty.
    Jasna sprawa. Instalacja w chwili obecnej (szacunek spod grubego placa) pokrywa około połowę pobieranej rocznie energii. Docelowo będzie około 70%.

    P.S. I jestem w Enei, nie w Tauronie...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

Strona 27 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony