dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 88
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1751
  1. #481
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak ja lubię docinki sąsiadów " wychodzę na dach bo coś mi cieknie..." Stelaż położony, przegonił mnie deszcz z rana a potem dym sąsiadów.

  2. #482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Już wiadomo, kiedy rozpocznie się drugi nabór do programu. Miał być początek, będzie środek, ale już przynajmniej wiadomo kiedy 13 stycznia
    https://www.money.pl/gielda/nfosigw-...13a.html?amp=1
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Już wiadomo, kiedy rozpocznie się drugi nabór do programu. Miał być początek, będzie środek, ale już przynajmniej wiadomo kiedy 13 stycznia
    https://www.money.pl/gielda/nfosigw-rozpocznie-13-stycznia-drugi-nabor-w-programie-moj-prad-6453847588010113a.html?amp=1
    Czyli malkontenci zawiedzeni. Program miał już upadać, już nawet mieli nie wypłacać srodków, a tu taka klapa. I środki wypłacają i program przedłużają. Jak żyć premierze, jak żyć?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak to wygląda w kwestiach podatkowych, tzn. ulgi termomodernizacyjnej - orientował się ktoś? W sytuacji, kiedy instalacja (a właściwie faktura) jest z 2019, natomiast dotacja wypłacona jest dopiero w 2020? Z tego co rozumiem, jeśli obydwa zdarzenia zaszły w 2019 - nie ma problemu; do ulgi termomodernizacyjnej bierzemy kwotę z faktury pomniejszoną o te 5000 zł. W przypadku wypłaty dotacji w 2020 wpisujemy całość kwoty, a "Mój Prąd" zostanie jako przychód?

  5. #485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    A jak to wygląda w kwestiach podatkowych, tzn. ulgi termomodernizacyjnej - orientował się ktoś? W sytuacji, kiedy instalacja (a właściwie faktura) jest z 2019, natomiast dotacja wypłacona jest dopiero w 2020? Z tego co rozumiem, jeśli obydwa zdarzenia zaszły w 2019 - nie ma problemu; do ulgi termomodernizacyjnej bierzemy kwotę z faktury pomniejszoną o te 5000 zł. W przypadku wypłaty dotacji w 2020 wpisujemy całość kwoty, a "Mój Prąd" zostanie jako przychód?
    Nie na fakturze jest adnotacja o objęciu dotacją, oraz adres urzędu skarbowego. W każdym przypadku odliczeniu podlega kwota pomniejszona o kwotę dotacji.

    Dotacja nie jest przychodem , gdyby była to podlegała by opodatkowaniu a tak nie jest i to jest zapisane w regulaminie programu.

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    A jak to wygląda w kwestiach podatkowych, tzn. ulgi termomodernizacyjnej - orientował się ktoś? W sytuacji, kiedy instalacja (a właściwie faktura) jest z 2019, natomiast dotacja wypłacona jest dopiero w 2020? Z tego co rozumiem, jeśli obydwa zdarzenia zaszły w 2019 - nie ma problemu; do ulgi termomodernizacyjnej bierzemy kwotę z faktury pomniejszoną o te 5000 zł. W przypadku wypłaty dotacji w 2020 wpisujemy całość kwoty, a "Mój Prąd" zostanie jako przychód?
    Postępujesz zgodnie z linią czasową wydarzeń. W rozliczeniu za 2019 r. wpiszesz całą kwotę w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Następnie po otrzymaniu w 2020 r. dotacji w ramach "Mój Prąd", w rozliczeniu za rok 2020 r. doliczasz kwotę 5000 (zakładam, że taką kwotę otrzymasz) jako dochód.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie na fakturze jest adnotacja o objęciu dotacją, oraz adres urzędu skarbowego. W każdym przypadku odliczeniu podlega kwota pomniejszona o kwotę dotacji.
    Zgadza się, jednak liczy się data otrzymania środków z programu "Mój Prąd".
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O właśnie, bo mnie też pewnie taka sytuacja dotknie - otrzymałem w piątek z Taurona zaświadczenie o wymianie licznika z błędem w adresie - zamiast 13 jest 15 :-/

    Z nowym się pewnie do 20 nie wyrobią...

  8. #488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O właśnie, bo mnie też pewnie taka sytuacja dotknie - otrzymałem w piątek z Taurona zaświadczenie o wymianie licznika z błędem w adresie - zamiast 13 jest 15 :-/

    Z nowym się pewnie do 20 nie wyrobią...
    Niekoniecznie w liczniku jest numer klienta i oby był poprawny adres na protokole poprawicie i parafujecie przy zmianie licznika i będzie OK .

  9. #489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież licznik dawno wymieniony.... najp8erw wymiana, później zaświadczenie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież licznik dawno wymieniony.... najp8erw wymiana, później zaświadczenie...
    To znaczy że w zaświadczeniu jest pomyłka?
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 09-12-2019 o 12:34

  11. #491
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O właśnie, bo mnie też pewnie taka sytuacja dotknie - otrzymałem w piątek z Taurona zaświadczenie o wymianie licznika z błędem w adresie - zamiast 13 jest 15 :-/

    Z nowym się pewnie do 20 nie wyrobią...
    NIe wiem kto tam pracuje w tej śmiesznej firmie, ale to jest po prostu żenada.. ten Tauron :

    1. na zaświadczenie czekałem około 6 tygodni
    2. wysłali na niepoprawny adres korespond.
    3. wysłali z błędnym kodem pocztowym (na poprawny adres)
    4 . finalnie po mailach, telefonach otrzymałem poprawne zaświadczenie na poprawny adres

  12. #492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    NIe wiem kto tam pracuje w tej śmiesznej firmie, ale to jest po prostu żenada.. ten Tauron :

    1. na zaświadczenie czekałem około 6 tygodni
    2. wysłali na niepoprawny adres korespond.
    3. wysłali z błędnym kodem pocztowym (na poprawny adres)
    4 . finalnie po mailach, telefonach otrzymałem poprawne zaświadczenie na poprawny adres
    Dlatego ja osobiście 2 dni zmianie licznika pojechałem do RE z gotowym zaświadczeniem i poprosiłem o podpis i pieczątkę. Samoobsługa dźwignia handlu.

  13. #493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To znaczy że w zaświadczeniu jest pomyłka?
    Tak
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak
    No to niestety dla pewności trzeba przedrukować.

  15. #495

    Domyślnie

    Tydzień temu składany wniosek online, dzisiaj informacja o otrzymanej dotacji.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  16. #496
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Tydzień temu składany wniosek online, dzisiaj informacja o otrzymanej dotacji.
    Jak oni to powiadamiają? Email? czy jak?

  17. #497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Jak oni to powiadamiają? Email? czy jak?
    tak

  18. #498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Postępujesz zgodnie z linią czasową wydarzeń. W rozliczeniu za 2019 r. wpiszesz całą kwotę w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Następnie po otrzymaniu w 2020 r. dotacji w ramach "Mój Prąd", w rozliczeniu za rok 2020 r. doliczasz kwotę 5000 (zakładam, że taką kwotę otrzymasz) jako dochód.
    Właśnie tak myślałem. Opcja B to jeszcze rozliczenie ulgi termomodernizacyjnej za 2020, bo niby można przez kilka lat - ale nie wiem, czy to nie dotyczy tylko przypadku, gdzie "nie wystarczy" nam dochodu na rozliczenie w roku poniesienia wydatku.

    A jeszcze jedno pytanie, bo oprócz zaświadczenia potrzebna jest de facto nowa umowa/aneks, który jak rozumiem Tauron wysyła osobno?

  19. #499

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Właśnie tak myślałem. Opcja B to jeszcze rozliczenie ulgi termomodernizacyjnej za 2020, bo niby można przez kilka lat - ale nie wiem, czy to nie dotyczy tylko przypadku, gdzie "nie wystarczy" nam dochodu na rozliczenie w roku poniesienia wydatku.
    Co do zasady ulgę rozliczasz w roku, w którym poniosłeś wydatek. Nie możesz sobie przesunąć roku rozliczenia "bo tak". Jedynie, jeśli Twój dochód w danym roku jest mniejszy niż wydatki na ulgę, to kwotę przypadającą ponad Twój roczny dochód przenosisz na kolejne lata - w takim wypadku ograniczeniem jest okres 6 lat.

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    A jeszcze jedno pytanie, bo oprócz zaświadczenia potrzebna jest de facto nowa umowa/aneks, który jak rozumiem Tauron wysyła osobno?
    Nie, nie jest.
    EDIT: Nie jest potrzebna kopia jako załącznik, natomiast zgodnie z wnioskiem, trzeba wypełnić nr i datę zawarcia umowy kompleksowej (np. w przypadku Energi nie otrzymujemy nowej umowy/aneksu, więc trzeba wpisać tą sprzed kilku lat).
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 09-12-2019 o 14:23 Powód: doprecyzowanie po poście fotofobby :)
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale jest potrzebny jej numer i data zawarcia ? Bo to jest w formularzu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 25 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony