dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 88
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1751
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zdaje mi się że nie masz zielonego pojęcia ani o obecnych przepisach ani o historycznych już w tej chwili kredytach frankowych.
    Nie miałem, nie mam i kredytów mieć nie będę. Chałupę rozbudowuję za swoje
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ja otrzymałem dotację całe okrągłe 5000zl i nie trzeba od tego nic odejmować
    Super!
    Dla wyjasnienia dodam, że instalacji PV nie można wspierać innymi środkami publicznymi, wyjątek stanowi możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. (przysługuje wyłącznie w podatku dochodowym od osób fizycznych)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #203

    Domyślnie

    wczoraj wysłałam wniosek, zakładając, że wzystko będzie ok i zostnie rozpatrzony pozytywnie, ile czasu czeka sie na wypłatę dotacji?

  4. #204
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    wczoraj wysłałam wniosek, zakładając, że wzystko będzie ok i zostnie rozpatrzony pozytywnie, ile czasu czeka sie na wypłatę dotacji?
    Oprócz samego wniosku, jakie dokumenty dołączyłeś?

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    wczoraj wysłałam wniosek, zakładając, że wzystko będzie ok i zostnie rozpatrzony pozytywnie, ile czasu czeka sie na wypłatę dotacji?
    Od wysłania dokumentów do pieniędzy na koncie czekałem ok. tygodnia więc expresowo.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    To fajnie ale zanim dobrniesz do tego wniosku to dopiero jest gehenna

  7. #207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Od wysłania dokumentów do pieniędzy na koncie czekałem ok. tygodnia więc expresowo.
    Jakie dokumenty oprócz wniosku wysłałeś?

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Jakie dokumenty oprócz wniosku wysłałeś?
    Ja piernicze, ile razy można o to samo pytać? Na stronie http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/ masz aktualne potrzebne dokumenty. To się już chyba drugi raz zmieniło więc co Ci da że ktoś poda co wysłał? Kilka dni temu doszły np dodatkowe dokumenty jeżeli ktoś sam wykonuje instalację.

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Od dziś można on-line składać wnioski o "Mój prąd "

    http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktu...-moj-prad.html

  10. #210

    Domyślnie

    jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku

  11. #211
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Tymczasem 2 tygodnie juz czekam na wizytę z Tauron'a i zmianę licznika. No ileż można czekać???

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku
    Lepiej późno niż wcale! Choć w sumie nie tak późno bo minęły dopiero niecałe 2 miesiące od uruchomienia programu. A ewnioski trwają dopiero dzień, a wpadło ich już 56. Ciekawe czy program jeszcze przyspieszy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku
    Program ogłosili na 5 lat lub do wyczerpania środków, na chwile obecną wydali coś koło 12 mln więc to raczej początek.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Tymczasem 2 tygodnie juz czekam na wizytę z Tauron'a i zmianę licznika. No ileż można czekać???
    Potem będziesz czekał na potwierdzenie przyłączenie do OSD, ja w PGE czekałem 8 dni na ten kwitek, na licznik kolo 3 tygodni.

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekw80

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam, zrobiłem rozeznanie w kilku firmach (woj. śląskie) i ceny oscylowały w okolicach od 5500 zł za kW na materiałach firm CSUN, MAYSUN i SOFAR do 6000 zł za kW za panele firmy LONGI i falownik HUAWEI.
    Jak to się ma do ofert które były przedstawiane na tym forum jeszcze kilka miesięcy temu, gdzie ceny były w okolicach 4000 zł za kW lub nawet mniej?
    Jakie elementy składowe zestawu podrożały? Panele przecież mają coraz większą moc i potrzeba ich mniej dla określonych zestawów, czyżby to przez program "Mój prąd"?
    Co jeszcze ciekawe to firmy nie chcą montować zestawów 2-2.5kW tylko co najmniej 3kW

    Jeżeli ktoś posiada wyceny zestawów w okolicach 4000 zł za kW to poproszę.

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku
    No już weź nie marudź. W ciągu ostatnich lat zmieniło się wiele na plus. Naprawdę sporo spraw można obecnie załatwić on-line, co było nie do pomyślenia jeszcze 5 lat temu. A na samą myśl o tym, żeby o jakiekolwiek dofiansowanie czy w ogóle pieniądze można było on-line wystąpić, to wszyscy urzędnicy śmiali się do rozpuku. I tak jak już przedpiścy wspomnieli, program tak naprawdę dopiero ruszył, nie ma co narzekać. Narzekać powinniśmy jedynie na ludzi składających wnioski, które później są odrzucane z powodu braku spełnienia wymagań programu
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekw80 Zobacz post
    Witam, zrobiłem rozeznanie w kilku firmach (woj. śląskie) i ceny oscylowały w okolicach od 5500 zł za kW na materiałach firm CSUN, MAYSUN i SOFAR do 6000 zł za kW za panele firmy LONGI i falownik HUAWEI.
    Jak to się ma do ofert które były przedstawiane na tym forum jeszcze kilka miesięcy temu, gdzie ceny były w okolicach 4000 zł za kW lub nawet mniej?
    Jakie elementy składowe zestawu podrożały? Panele przecież mają coraz większą moc i potrzeba ich mniej dla określonych zestawów, czyżby to przez program "Mój prąd"?
    Co jeszcze ciekawe to firmy nie chcą montować zestawów 2-2.5kW tylko co najmniej 3kW
    Jeżeli ktoś posiada wyceny zestawów w okolicach 4000 zł za kW to poproszę.
    Takie oferty nadal są, tylko raczej nie dla instalacji o mocy 2-2.5 kW. W takich instalacjach falownik znacząco podnosi cenę za 1 kW. A nie chcą montować takich instalacji, bo im się to nie kalkuluje, więc cena idzie w górę, etc. Przy takiej instalacji trzeba się zastanowić, czy to ma w ogóle sens, a jeśli tak, to można samemu wykonać instalację. Wtedy cena będzie pewnie duuuużo niższa niż 4 kpln/1 kWp.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    W 13 dniu od wysłania pocztą papierów kasa na koncie. Najszybszy etap

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekw80

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzięki mitch za odpowiedź. Trzeba w takim razie samemu wykonać taką instalację. Ciekawe jak jest później z papierami w Tauronie, pewnie trzeba kogoś znaleźć żeby kwity podpisał.
    Dobór i zakup elementów to raczej nie problem, montaż paneli również. Optymalizacją bym się nie przejmował i tak mam połacie wschód-zachód. Bardziej mnie martwi okablowanie i zabezpieczenia.
    Szkoda, że w necie mało jest informacji dotyczących "fotowaltaiki DIY".

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekw80 Zobacz post
    Dzięki mitch za odpowiedź. Trzeba w takim razie samemu wykonać taką instalację. Ciekawe jak jest później z papierami w Tauronie, pewnie trzeba kogoś znaleźć żeby kwity podpisał.
    Dobór i zakup elementów to raczej nie problem, montaż paneli również. Optymalizacją bym się nie przejmował i tak mam połacie wschód-zachód. Bardziej mnie martwi okablowanie i zabezpieczenia.
    Szkoda, że w necie mało jest informacji dotyczących "fotowaltaiki DIY".
    W wątku obok kolega @bobrow opisuje jak właśnie uruchomił swoją instalację, którą wykonał sam od A do Z, włącznie z wiatą na której są panele. Jak przejrzysz wątek wstecz, to naprawdę pisał o każdej najmniejszej kwestii.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%99-o-opinie
    Więc materiały do czytania są
    Jeśli chodzi o papiery, wymagany jest podpis osoby z uprawnieniami. Szczegółów musisz poszukać, niektóre ZE wymagają żeby elektryk miał firmę, nie wiem jak w Tauronie.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 11 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony