dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 88
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1751
  1. #1521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    No, przecież już dzieci mają!
    Dług jak stąd do Ameryki!!!
    Rząd jest hojny.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #1522

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zgadzam się!!
    Może też dali by dotację na bułkę
    Dadzą dadzą jak każdy z nas będzie zarabiał 10000 zł. tylko chleb będzie kosztował 200 zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #1523

    Domyślnie

    Jeszcze się okaże, że po roku, jak zbilansują i wyprodukowałeś 121% więcej niż odebrałeś, to każą zwrócić tą dotację do budżetu.

  4. #1524

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Jeszcze się okaże, że po roku, jak zbilansują i wyprodukowałeś 121% więcej niż odebrałeś, to każą zwrócić tą dotację do budżetu.
    Zawsze można żelazko zostawić włączone na cały dzień

  5. #1525

    Domyślnie

    No właśnie i czy to nie powoduje patologii? Zużywanie niepotrzebnie energii, jej marnowanie, tylko dlatego , że stałem się bardziej oszczędny i nie zużywam tyle energii ile planowałem.
    Z drugiej strony nowa ustawa, ma dawać możliwość sprzedaży energii po cenach rynkowych, wiec jaki jest sens ograniczać produkcje takimi zapisami. Chce sprzedawać więcej, niż w późniejszym czasie odbierać, więc przewymiaruje instalację, żeby produkowała więcej.

    Ale to już rozumiem, będzie problem programu "Mój Prąd 4.0"

  6. #1526
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    No i pytanie jak zamierzają to weryfikować?
    Powiem szczerze że jeszcze tak się nie wgłębiałem, więc trudno mi odpowiedzieć, ale to faktycznie ciekawe pytanie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    No właśnie i czy to nie powoduje patologii? Zużywanie niepotrzebnie energii, jej marnowanie, tylko dlatego , że stałem się bardziej oszczędny i nie zużywam tyle energii ile planowałem.
    Z drugiej strony nowa ustawa, ma dawać możliwość sprzedaży energii po cenach rynkowych, wiec jaki jest sens ograniczać produkcje takimi zapisami. Chce sprzedawać więcej, niż w późniejszym czasie odbierać, więc przewymiaruje instalację, żeby produkowała więcej.

    Ale to już rozumiem, będzie problem programu "Mój Prąd 4.0"
    Ale zapis dotyczy wersji 3.0. programu. Nie ma jeszcze regulaminu 4. wersji. A jak dzisiaj wiceminister klimatu podobno zapowiedział na śniadaniu prasowym program 4.0. możliwe że będzie wspierać od 25% do 50% wartości magazynu energii, także regulamin może być całkowicie inny.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Jeszcze się okaże, że po roku, jak zbilansują i wyprodukowałeś 121% więcej niż odebrałeś, to każą zwrócić tą dotację do budżetu.
    Nie policzą (bo w jaki sposób?) ile wyprodukowałeś tylko ile oddałeś do sieci.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #1528
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy w Tauronie wysyłają " Zaświadczenie potwierdzające przyłączenie mikroinstalacji – dla prosumenta " przez eBOK, czy trzeba się pofatygować osobiście. A może wystarczy skan umowy we wniosku?
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  9. #1529
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ten mój prąd jeszcze działa ?
    To jest 5kPLN zwrotu po zainstalowaniu czy 5kPLN odpisania od podatku ?

  10. #1530
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dorvex
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Mszana - Śląskie
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Orientuje się ktoś czy w Tauronie wysyłają " Zaświadczenie potwierdzające przyłączenie mikroinstalacji – dla prosumenta " przez eBOK, czy trzeba się pofatygować osobiście. A może wystarczy skan umowy we wniosku?
    Dostaniesz listem do domu , ja tak miałem 4 miesiące temu
    9.0 kW południe na dachu

  11. #1531

    Domyślnie

    Mam fakturę za instalację PV wystawioną w lipcu. Stoję przed dylematem, bo planuje również instalację pompy ciepła, więc mam możliwość skorzystania z Czystego Powietrza i wziąć 5000 zł a nie 3000zł. Natomiast jest jeszcze kwestia dofinansowania na pompę i progów:
    - moi rodzice prawdopodobnie w Picie za 2021 będą się kwalifikować do podwyższonego dofinansowania i chce wziąć pompę ciepła z tego dofinansowania 18000zł.
    - panele PV założone w 2021 więc muszę się zapisać w ciągu 6 miesięcy

    Czy ktoś się orientuje, czy jestem w stanie zarejestrować się do programu Czyste Powietrze w tym roku, zrobić pompę w przyszłym i wziąć wyższe dofinansowanie, czy po prostu darować sobie te 5000 zł na PV i wziąć te 3000 zł z Mój Prąd i w przyszłym roku, jak będzie Pit to wtedy się zarejestrować do programu Czyste Powietrze?

  12. #1532
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Wyślij zapytanie do Ministerstwa.

  13. #1533
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy ktoś po skorzystaniu z dofinansowania "mój prąd" rozbudowywał swoją instalacje przez dołożenie np. kilku paneli? Czy takie coś jest formalnie możliwe?

    PS. Znalazłem info na stronie mojprad - można rozbudować ale nie można nic dotowanego zdemontować.
    Ostatnio edytowane przez anatema ; 13-08-2021 o 11:19

  14. #1534
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jakbyś miał coś zdemontować to też możesz, ale dopiero po zakończeniu okresu trwałości, który wynosi 3 lub 5 lat od otrzymania dotacji
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1535
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    To prawda, że w Mój Prąd 3.0 maksymalna dopłata to już tylko 3kPLN, a nie 5kPLN jak było wcześniej ?

  16. #1536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    To prawda, że w Mój Prąd 3.0 maksymalna dopłata to już tylko 3kPLN, a nie 5kPLN jak było wcześniej ?
    To wiadomo już od dawna....tak dotacja obecnie to 3kPLN

  17. #1537
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Ale chyba z Czystego powietrza jest 5k PLN za PV
    Ale jest haczyk-trzeba to zgłosić z wymianą źródła ciepła...
    Koło się zatoczyło...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 25-08-2021 o 11:32 Powód: uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #1538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtyla Zobacz post
    Mam fakturę za instalację PV wystawioną w lipcu. Stoję przed dylematem, bo planuje również instalację pompy ciepła, więc mam możliwość skorzystania z Czystego Powietrza i wziąć 5000 zł a nie 3000zł. Natomiast jest jeszcze kwestia dofinansowania na pompę i progów:
    - moi rodzice prawdopodobnie w Picie za 2021 będą się kwalifikować do podwyższonego dofinansowania i chce wziąć pompę ciepła z tego dofinansowania 18000zł.
    - panele PV założone w 2021 więc muszę się zapisać w ciągu 6 miesięcy

    Czy ktoś się orientuje, czy jestem w stanie zarejestrować się do programu Czyste Powietrze w tym roku, zrobić pompę w przyszłym i wziąć wyższe dofinansowanie, czy po prostu darować sobie te 5000 zł na PV i wziąć te 3000 zł z Mój Prąd i w przyszłym roku, jak będzie Pit to wtedy się zarejestrować do programu Czyste Powietrze?
    Z tego co ostatnio wyczytałem (syn się przymierza do PC i PV) , to w Czystym Powietrzu możesz wykonać inwestycję i ją zgłosić do tego programu do 6 miesięcy od jej zakończenia. Ja bym jednak wolał te 2kPLN więcej przytrulić-czyli wykonałbym wszystko w ramach Czystego Powietrza.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #1539
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    OK. Dzięki za informację. Coś nie wspiera się PV ostatnimi czasy.

  20. #1540
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Fotowoltaika jest chyba najbardziej wspieranym źródłem OZE, a efekty tego wsparcia są widoczne na liczbach. Mamy teraz już ponad 600 tysięcy prosumentów wytwarzających na swoje potrzeby energię z PV. Dla porównania prosumentów z innych źródeł jest około dwustu i to nie tysięcy . Wsparcie dla PV to zresztą nie tylko dotacje, a głównie system rozliczeń gwarantowany na 15 lat. I tu prawda, że będzie się od tego odchodzić. To że wsparcie dotacyjne zmalało tez nie jest w sumie aż tak dziwne, bo przecież technologia znacząco staniała w ostatnich latach.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 77 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony