dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 88
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1751
  1. #881
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Z uwagi na złożone ponad 50 000 wniosków w I i II naborze procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy.

  2. #882
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Dzisiaj wymienili mi Norax3 z aktywnymi rejestrami energii pobranej i oddane,j na OTUS z GSM. Instalacja pracowała od miesiąca i wyprodukowała 450 kWh z czego w rejestrze 2.8.0 zapisało się 150 kWh. Nikogo to nie interesowało.
    Od uznania przez PGE zgłoszenia minął dokładnie miesiąc.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Dzisiaj wymienili mi Norax3 z aktywnymi rejestrami energii pobranej i oddane,j na OTUS z GSM. Instalacja pracowała od miesiąca i wyprodukowała 450 kWh z czego w rejestrze 2.8.0 zapisało się 150 kWh. Nikogo to nie interesowało.
    Od uznania przez PGE zgłoszenia minął dokładnie miesiąc.
    U mnie jak programowali licznik Norax 3 to włączyli instalację a potem coś im nie zagrało i jeszcze poprawili.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  4. #884
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Od 31.03.2020 roku zostanie wycofana możliwość składania wniosków do programu w formie papierowej. Pozostanie tylko forma e-wniosków. Co o tym myślicie?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #885

    Domyślnie

    A co tu niby myśleć? Przecież chyba każdy ma internet i sobie z tym poradzi.
    Byleby nie zabrali tych dotacji. Ja wciąż czekam na założenie licznika, których ponoć nie mają. PGE.

  6. #886
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    No właśnie może niekoniecznie każdy. Już odzywają się głosy, co z osobami które nie mają profilu zaufanego czy e-dowodu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #887
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    No właśnie może niekoniecznie każdy. Już odzywają się głosy, co z osobami które nie mają profilu zaufanego czy e-dowodu.
    Większość posiada konto w banku ing, pekao,alior, milenenium itp. więc w czym problem??
    Większość instaluje przez firmy PV więc nie widzę problemu nie posiadanie/ brak możliwości kreacji takiego profilu.
    PS do jutra można jeszcze wysyłać w wersji papierowej czego nie polecam.
    Ale każdy robi jak uważa,

  8. #888
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dla mnie w niczym, moim zdaniem osoby, które chcą inwestować w PV raczej nie mają problemu z technologią. Ale jestem ciekawy opinii, bo takie że to problem już do mnie doszły
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #889
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Większość posiada konto w banku ing, pekao,alior, milenenium itp. więc w czym problem??
    Większość instaluje przez firmy PV więc nie widzę problemu nie posiadanie/ brak możliwości kreacji takiego profilu.
    PS do jutra można jeszcze wysyłać w wersji papierowej czego nie polecam.
    Ale każdy robi jak uważa,
    Cholera, nie mam ani profilu zaufanego, ani nowego dowodu ani konta w ww. bankach

  10. #890
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Znowu zjadło mi pół wiadomości

  11. #891
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    [QUOTE=tobiasz86;7925063]Cholera, nie mam ani profilu zaufanego, ani nowego dowodu ani konta w ww. bankach[/QUOTE\]
    To zostaje Tobie opcja żeby instalacja zrobiła firma ,oni się zajmą resztą za odpowiednie wynagrodzenie.
    Zawsze jest wyjście z sytuacji.

  12. #892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Instalacje mam na dachu już przyłączoną do sieci, czekam na aneks i zaświadczenie

  13. #893
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Kto składał w II naborze szukać się na listach(aktualizacja).

  14. #894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    A co tu niby myśleć? Przecież chyba każdy ma internet i sobie z tym poradzi.
    Byleby nie zabrali tych dotacji. Ja wciąż czekam na założenie licznika, których ponoć nie mają. PGE.
    Dziś mi PGE założyło liczniczek.

  15. #895
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koris Zobacz post
    Dziś mi PGE założyło liczniczek.
    Złącze kablowe pewnie w granicy.

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koris Zobacz post
    Dziś mi PGE założyło liczniczek.
    PGE jaki region, z ciekawości (bo czekam na wymianę)
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  17. #897
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    'Eneła' się tłumaczy, czyli pewnie mają coś za uszami
    http://www.gramwzielone.pl/energia-s...wowym-terminie
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    A co tu niby myśleć? Przecież chyba każdy ma internet i sobie z tym poradzi.
    Byleby nie zabrali tych dotacji. Ja wciąż czekam na założenie licznika, których ponoć nie mają. PGE.
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Dla mnie w niczym, moim zdaniem osoby, które chcą inwestować w PV raczej nie mają problemu z technologią. Ale jestem ciekawy opinii, bo takie że to problem już do mnie doszły
    To wytnie część ludzi z programu. Znam osobiście ludzi którzy założyli panele ale nie ogarniają "zaufanych profili". To ludzie którzy od lat prowadzą swoje działalności. A co zrobi zwykły Kowalski? Swoją drogą logika w tym zaufanym podpisie jest mega zakręcona - sam mam z tym spore problemy.

  19. #899
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    PGE jaki region, z ciekawości (bo czekam na wymianę)
    Mnie też wymienili - w piątek - dokładnie 30 dni po uznaniu zgłoszenia mikroinstalacjii. Rejon kielecki, licznik w skrzynce w płocie, założyli OTUS z GSM. Nawet nikt nie zadzwonił żeby się umówić...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  20. #900

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Mnie też wymienili - w piątek - dokładnie 30 dni po uznaniu zgłoszenia mikroinstalacjii. Rejon kielecki, licznik w skrzynce w płocie, założyli OTUS z GSM. Nawet nikt nie zadzwonił żeby się umówić...
    Nie muszą się umawiać. Do mojego sąsiada i koleżanki, którzy też zakładali instalację PV równo w obu przypadkach liczniki wymienili po 30 dniach (PGE Rzeszów O/Mielec).
    Ja na razie czekam na montaż falownika i zabezpieczeń bo panele już na dachu. Więc w maju pewnie start będzie.

Strona 45 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony