dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 88
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1751
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jest potrzebny jej numer i data zawarcia ? Bo to jest w formularzu.
    Skrót myślowy Nie wiem czemu skojarzyło mi się to z załącznikami, które należy dołączyć.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No OK, a jeśli Tauron przysłał aneks do umowy, to co należy wpisać ?
    Datę zawarcia umowy kompleksowej z 2016 (w moim przypadku) roku ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No OK, a jeśli Tauron przysłał aneks do umowy, to co należy wpisać ?
    Datę zawarcia umowy kompleksowej z 2016 (w moim przypadku) roku ?
    Datę umowy kompleksowej. Pytanie, czy umowa kompleksowa powstała w wyniku aneksu, czy była już wcześniej. W Twoim przypadku jest to stara umowa, z 2016 r.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #504
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jest potrzebny jej numer i data zawarcia ? Bo to jest w formularzu.
    EDIT: Nie jest potrzebna kopia jako załącznik, natomiast zgodnie z wnioskiem, trzeba wypełnić nr i datę zawarcia umowy kompleksowej (np. w przypadku Energi nie otrzymujemy nowej umowy/aneksu, więc trzeba wpisać tą sprzed kilku lat).
    Dokładnie o to mi chodziło - nie trzeba skanować, ale potrzebny jest numer. Czyli w takim razie blokerem i tak jest zaświadczenie o wymianie licznika, teoretycznie 2 tygodnie mijają mi jutro, ale jak czytam, w Tauronie bajzel. W sumie gdyby dało się to załatwić w biurze obsługi osobiście - próbował ktoś z Krakowa/okolicy?

  5. #505
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Dokładnie o to mi chodziło - nie trzeba skanować, ale potrzebny jest numer. Czyli w takim razie blokerem i tak jest zaświadczenie o wymianie licznika, teoretycznie 2 tygodnie mijają mi jutro, ale jak czytam, w Tauronie bajzel. W sumie gdyby dało się to załatwić w biurze obsługi osobiście - próbował ktoś z Krakowa/okolicy?
    Tak. To jest bloker istotny. Ja jestem z Kraka ale niestety nie byłem w stanie tego załatwic osobiście. Wogóle, to nie wiem czy tak się da. Na tym zaświadczeniu mam jakieś miasta jak Częstochowa czy Katwice. Tam mają chyba cały ten cyrk biurwowy.

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No OK, a jeśli Tauron przysłał aneks do umowy, to co należy wpisać ?
    Datę zawarcia umowy kompleksowej z 2016 (w moim przypadku) roku ?
    Jak składałem wniosek dotację to też miałem wątpliwość. We wniosku wpisałem nr umowy kompelsowej z 2016 rok. Dzowniłem na infolinie i podali, bo na eboku nie ma. Wniosek przeszedł wiec chyba dobrze wpisałem.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  7. #507
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Gratuluję kolegom. Ja wniosek złożyłem blisko miesiąc temu i dotąd zero odzewu. Jak nie będzie do końca tygodnia to będę dzwonił na infolinie do skutku.
    Jeśli wniosek odrzucony z jakiś braków formalnych czy innych to kurdę też powinni dać znać

  8. #508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Składałeś elektronicznie? Miałem decyzję o przyznaniu po 13 dniach.
    Ogólnie to pewno nie ogarniają -> https://www.gramwzielone.pl/energia-...rugiego-naboru
    "Natomiast liczba wniosków, w przypadku których dokonano już wypłaty, wraz z wnioskami zatwierdzonymi do dofinansowania, po 100 dniach sięga 13,5 tys., a ich łączna wartość wynosi 65 mln zł."

  9. #509
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    kolejne 3 listy i znów mi się nie udało załapać...
    Składałem 26.10 (2 tygodnie temu) online...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 10-12-2019 o 08:28
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #510
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Składałem online 12.11 i jak tylko zobaczyłem dziś kolejne listy i że mnie na nich nie ma, od razu telefon na infolinię. Wbrew pozorom długo się nie czeka na połączenie. Co z tego, Pan poinformował mnie, że mam uzbroić się w cierpliwość i czekać na mail-a. Żadnej innej informacji nie uzyskałem.

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Pojawiła się nowa grafika na stronie "Mój Prąd" - ruszyli z kopyta przez te 2 tyg.
    Instalacja PV 4,88kWp - 16 x Longi Solar 305W, Fronius Symo 4.5-3-S; kierunek zachód

  12. #512
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O, na stronie MF potwierdzenie tego, o czym pisał @mitch - czyli z podatkowego punktu widzenia, jeśli nie dostaniemy kasy w 2019, jest nawet korzystniej (bo podatek od tych 5000 zł zapłacimy dopiero w 2021).

    Obowiązek doliczenia zrefinansowanych wydatków uwzględnionych w uldze (odliczonych
    w zeznaniu podatkowym)
    Podatnik, który po roku, w którym dokonał odliczeń, otrzymał zwrot odliczonych wydatków
    na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jest obowiązany doliczyć odpowiednio
    kwoty poprzednio odliczone do dochodu za rok podatkowy, w którym otrzymał ten zwrot

    Przykład 21.
    Podatnik przeprowadził przedsięwzięcie termomodernizacyjne ze swoich środków w 2019 r.
    i dokonał za ten rok ich odliczenia w pełnej wysokości. W roku 2020 otrzymał dotację
    z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w wysokości 10%
    poniesionych wydatków.
    Podatnik, rozliczając podatek dochodowy za 2020 rok, ma obowiązek dokonać doliczenia
    kwoty wydatków objętych dotacją (w wysokości 10% poniesionych wydatków) do dochodu za
    ten rok podatkowy.
    Wincyj tutej

  13. #513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Pojawiła się nowa grafika na stronie "Mój Prąd" - ruszyli z kopyta przez te 2 tyg.
    Ale ilość łosi wzrosła było ok 1750 a jest 2578. Ludzie to sie nie nauczą.

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Pojawiła się nowa grafika na stronie "Mój Prąd" - ruszyli z kopyta przez te 2 tyg.
    Wczoraj, na 4osoby, które przede mną czekały BOK Tauron w Rybniku dwie miały wypełnione formularze zgłoszenia mikroinstalacji.
    Kiedy się jeździ po dzielnicy, to praktycznie co tydzień mozna wypatrzyć jedną, dwie nowe instalacje.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #515
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wczoraj, na 4osoby, które przede mną czekały BOK Tauron w Rybniku dwie miały wypełnione formularze zgłoszenia mikroinstalacji.
    Kiedy się jeździ po dzielnicy, to praktycznie co tydzień mozna wypatrzyć jedną, dwie nowe instalacje.
    Widocznie włączył się Tobie "filtr" wcześniej tego nie dostrzegałeś.

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Widocznie włączył się Tobie "filtr" wcześniej tego nie dostrzegałeś.
    Nie, wcześniej nie bywałem w BOK
    Natomiast przyrost instalacji na dachach w ostatnich 2 miesiącach jest faktem, a na to zwracałem uwagę już wcześniej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Składałem online 12.11 i jak tylko zobaczyłem dziś kolejne listy i że mnie na nich nie ma, od razu telefon na infolinię. Wbrew pozorom długo się nie czeka na połączenie. Co z tego, Pan poinformował mnie, że mam uzbroić się w cierpliwość i czekać na mail-a. Żadnej innej informacji nie uzyskałem.
    Pracownicy infolinii nie mają dostępu do złożonych wniosków, tam się można w zasadzie dowiedzieć tylko na temat programu (dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali) lub czy wniosek jest na liście rankingowej czy nie, a to samo można sprawdzić na stronie www.

  18. #518

    Domyślnie

    Taaa, rośnie instalacji jak na drożdżach

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych z Was, którzy składali e-wniosek za pomocą ePUAP.
    Czy po złożeniu wniosku w skrzynce w zakładce "wysłane" znajduje się jakaś informacja o wysłanym wniosku ?
    Pytam, bo wysyłając korzystałem z autoryzacji poprzez bankowość internetową PKO BP, ale na ostatnim etapie coś poszło nie tak, stronka nie potrafiłą się odświeżyć, i nie wiem - czy wniosek poszedł, czy nie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #520

    Domyślnie

    Po wysłaniu na wskazaną skrzynkę pocztową przychodzi informacja z [email protected]:
    "
    Dziękujemy!
    Twój wniosek został wysłany
    Wniosek rozpatrzy:
    NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ (NFOŚiGW)
    Elektroniczny identyfikator wniosku:
    "
    Pozdrawiam.

Strona 26 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony