dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 88
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1751
  1. #621
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał oloksyk Zobacz post
    Nie rozumiem tego, przecież dotacja nie jest opodatkowania i nie trzeba jej rozliczać.
    Nie jest opodatkowana, ale nie przysługuje do niej ulga termomodernizacyjna. Czyli jeśli instalowałeś w 2019, a pieniądze z "Mój prąd" dostałeś w 2019 - to odliczasz od podstawy opodatkowania koszt instalalcji - 5000 zł.

    Jeśli instalowałeś w '19, dostałeś przelew w '20 - to za 2019 odliczasz cały koszt instalacji, a za 2020 masz 5000 przychodu. Jest to opisane gdzieś tam w przykładach czy pytaniach na stronie projektu.

  2. #622
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    POBE zrobiło cały poradnik jak krok po kroku skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Jest normalnie dostępny w internecie, bezpłatny i fajnie napisany
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cóż dzieje się z programem ? Nowe listy rankingowe się nie ukazują, nie są nawet rozliczone wnioski z 2019 roku.
    Ja, po zapytaniu mailowym, otrzymałem odpowiedź, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i znajduje się na liście nr 80, tyle, że lista nr 80 jeszcze nie została opublikowana.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Cóż dzieje się z programem ? Nowe listy rankingowe się nie ukazują, nie są nawet rozliczone wnioski z 2019 roku.
    Ja, po zapytaniu mailowym, otrzymałem odpowiedź, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i znajduje się na liście nr 80, tyle, że lista nr 80 jeszcze nie została opublikowana.
    No, ja po wiadomości że jestem na liście rankingowej czekałem jeszcze ponad miesiąc za przelewem. Uzbroić się w cierpliwość i czekać.

  5. #625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Cóż dzieje się z programem ? Nowe listy rankingowe się nie ukazują, nie są nawet rozliczone wnioski z 2019 roku.
    Ja, po zapytaniu mailowym, otrzymałem odpowiedź, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i znajduje się na liście nr 80, tyle, że lista nr 80 jeszcze nie została opublikowana.
    Ja jestem na liście nr 79, kilka dni temu dostałem maila, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie i czeka na podpis w ministerstwie. Czas na przelew to około miesiąc po podpisaniu więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

  6. #626
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    To w sumie ciekawe, że jest tak różny czas oczekiwania. Niektórzy z was piszą o 10 dniach, niektórzy o ponad dwóch miesiącach.. Rozumiem jeszcze że jak likwidowano ME, to czas oczekiwania mógł się przeciągnąć, ale teraz teoretycznie wszystko powinno iść sprawniej, drugi nabór niby hula
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #627
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To w sumie ciekawe, że jest tak różny czas oczekiwania. Niektórzy z was piszą o 10 dniach, niektórzy o ponad dwóch miesiącach.. Rozumiem jeszcze że jak likwidowano ME, to czas oczekiwania mógł się przeciągnąć, ale teraz teoretycznie wszystko powinno iść sprawniej, drugi nabór niby hula
    Hula czy jeszcze "trawią" wnioski z pierwszego naboru???
    Jest ktoś kto składał wniosek w 2 turze i dostał odpowiedź o rozpatrzeniu wniosku?
    Ciekawe co zmieni się w wniosku na 2 nabór.

  8. #628
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wniosek wygląda tak samo. A listy... wiszą - zarówno moja 78 jak i wcześniejsza znajomego 76 jeszcze nie wypłaciły kasy.

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja jestem na liście z 20.01, ale maila z automatu nie dostałem - dopiero, jak napisałem do BOK.
    Dlaczego w 2019 roku wszystko pięknie hulało, od tego roku taki dramat ?
    Ktoś się wziął za "poprawianie" ?

  10. #630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja jestem na liście z 20.01, ale maila z automatu nie dostałem - dopiero, jak napisałem do BOK.
    Dlaczego w 2019 roku wszystko pięknie hulało, od tego roku taki dramat ?
    Ktoś się wziął za "poprawianie" ?
    Panele zakładałeś 100lat temu i jeszcze pieniędzy nie dostałeś??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #631
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja jestem na liście z 20.01, ale maila z automatu nie dostałem - dopiero, jak napisałem do BOK.
    Dlaczego w 2019 roku wszystko pięknie hulało, od tego roku taki dramat ?
    Ktoś się wziął za "poprawianie" ?
    Ferie są przecież a urzędnik odpocząć musi

  12. #632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Panele zakładałeś 100lat temu i jeszcze pieniędzy nie dostałeś??
    20.01
    Dwudziesty styczeń dla niekumatych...

  13. #633

    Domyślnie

    Witam. Wysłałem wniosek 10.12.2019 i do dzisiaj cisza. Maila wysłałem 31.12.2019 i też cisza. Dodzwonienie się jest niemożliwe do tego bajzlu. Co dalej robić? Chyba pozostaje jechać na wycieczkę do warszawki!

  14. #634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Złożyłem wniosek 14.01.20. W statusie na stronie Mój Prąd : WNIOSEK NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAREJESTROWANY LUB WPROWADZONO NIEPOPRAWNE DANE. Pisać? Czekać? Co robić?? pozdrawiam
    PV 9,9 OZC 8.1, 164 m2 podłogówki + nieogrz. garaż 36m2, buforek 200l + 2 strefy grzewcze, CWU 300l Galmet Maxi, went grawit, dach 2x15cm wełna 032, ściany porotherm 25cm + 22 cm styro 031, podłoga 15 cm 033, w domu 21,5-23 stopnie.
    T-cap 9kW 1f seria H , V strefa klimatyczna

  15. #635

    Domyślnie

    Ja mam taki sam napis czyli WNIOSEK NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAREJESTROWANY LUB WPROWADZONO NIEPOPRAWNE DANE. Nie mam pewności czy to ich zapytanie w ogóle działa. Czemu ostatnia lista jest z 20.12.2019?

  16. #636
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ayo007

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Goleszów
    Kod pocztowy
    43-440
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kolega się dodzwonił po kilkudziesięciu minutach czekania na infolinię i Pani łaskawie mu oznajmiła, że wnioski z nowego naboru będą rozpatrywane w lutym...złożyłem wniosek elektronicznie 14.01 i cisza...

  17. #637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    Złożyłem wniosek 14.01.20. W statusie na stronie Mój Prąd : WNIOSEK NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAREJESTROWANY LUB WPROWADZONO NIEPOPRAWNE DANE. Pisać? Czekać? Co robić?? pozdrawiam
    Czekać, na stronie "Mój Prąd" pisze, żeby nie dzwonić szybciej niż po 3 tygodniach. Ja swój wniosek wysłałem 17.12.2019r, dzwoniłem coś koło 20-tego stycznia, pani na infolinii powiedziała mi tylko, że wniosek został poprawnie zweryfikowany. Po prawie tygodniu dostałem oficjalnego maila, że wniosek został skierowany do podpisania i po tym jest miesiąc na przelanie pieniędzy.

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klebek Zobacz post
    Ja mam taki sam napis czyli WNIOSEK NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAREJESTROWANY LUB WPROWADZONO NIEPOPRAWNE DANE. Nie mam pewności czy to ich zapytanie w ogóle działa. Czemu ostatnia lista jest z 20.12.2019?
    tu są nowsze:
    https://www.gov.pl/web/aktywa-panstw...nych-projektow

    to zapytanie nie działa - ja, chociaż jestem na ostatniej liście otrzymuję taką samą odpowiedź
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #639

    Domyślnie

    Ja dostałem maila wczoraj że wniosek jest pozytywnie rozpatrzony. I żebym czekał cierpliwie na pieniądze. Bardzo ciekawe bo wniosek złożony w listopadzie i dwa miesiące otrzymywałem odpowiedź że coś jest do poprawy albo uzupełnienia. Pogubić się można. Straszny bałagan. Odpowiedzi na maile po kilka tygodni, infolinia po 50 oczekujących a jak po godzinie wiszenia na linii nawiązuje połączenie to i tak nic nie potrafią pomóc. Zobaczymy czy przeleją pieniądze bo przecież w systemie nadal mój wniosek czeka na uzupełnienie a list rankingowych próżno szukać.

  20. #640

    Domyślnie

    Jak wpisujecie email to tylko dużymi literami wszystko inaczej nie przyjmie.

Strona 32 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony