dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 88
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1751
  1. #1321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Papiery od elektryka z uprawnieniami SEP D+E+OZE wraz z kserem uprawnień i legitymacją
    Ciekawe jak w ich wniosku potrzebne są tylko uprawnienia E. Więc na jakiej zasadzie wymagają nie wiadomo czego?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  2. #1322

    Domyślnie

    Teraz zobaczyłem zmienili kartę wymaganą do zgłoszenia, za czasów kiedy ja zgłaszałem te papiery były wymagane.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #1323
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Odnalazłem się na liście 84, wniosek złożyłem 3 lipca.
    A dziś wypłata

  4. #1324

    Domyślnie

    Witam, a ja dostałem odmowę z programu Mój Prąd

    instalacja zamontowana dokładnie w czerwcu 2019 ,licznik dwukierunkowy zamontowany przez Tauron dokładnie 19, lipca 2019, i co i odmowa
    mimo tego że faktury za instalacje płaciłem w dwóch ratach zaliczkowo w czerwcu i drugą w sierpniu 2019
    i po kilku miesiącach prób dodzwonienia się do nfośigw Pani odmówiła dofinasowania z bo program obowiązuje od 23 lipca 2019 i
    niestety ale niedostane dopłaty

    dodam ze tego roku powiększyłem moc paneii z 5kW do 9,9kW i niestety też nie dostane bo do rozpoczętych inwestycji tez nie ma dopłat
    brakło mi kilka dni by dostać dopłate

    qwa do kitu z taki przepisami skąd data 23 lipca a nie np 1 styczen ....... równie dobrze mogło być Mój Prąd dopłaty z datą 31 luty

    pozdrawiam wszystkich którzy dostali

  5. #1325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan7 Zobacz post
    Witam, a ja dostałem odmowę z programu Mój Prąd

    instalacja zamontowana dokładnie w czerwcu 2019 ,licznik dwukierunkowy zamontowany przez Tauron dokładnie 19, lipca 2019, i co i odmowa
    mimo tego że faktury za instalacje płaciłem w dwóch ratach zaliczkowo w czerwcu i drugą w sierpniu 2019
    i po kilku miesiącach prób dodzwonienia się do nfośigw Pani odmówiła dofinasowania z bo program obowiązuje od 23 lipca 2019 i
    niestety ale niedostane dopłaty

    dodam ze tego roku powiększyłem moc paneii z 5kW do 9,9kW i niestety też nie dostane bo do rozpoczętych inwestycji tez nie ma dopłat
    brakło mi kilka dni by dostać dopłate

    qwa do kitu z taki przepisami skąd data 23 lipca a nie np 1 styczen ....... równie dobrze mogło być Mój Prąd dopłaty z datą 31 luty

    pozdrawiam wszystkich którzy dostali
    Nie kumam, jest regulamin, który jasno określa daty i warunki. A Ty masz pretensje do NFOŚIGW, że się do niego nie zastosowałeś?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  6. #1326

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Nie kumam, jest regulamin, który jasno określa daty i warunki. A Ty masz pretensje do NFOŚIGW, że się do niego nie zastosowałeś?
    No czepiam bo instalacje zrobiłem w czerwcu a o dopłatach do fotowoltaiki trombili we wszystkich w mediach ze gmina bedzie dopłacać , państwo będzie dopłacać, tak jak to było dawniej z dopłatami do solarów, dla mnie to było oczywiste wtedy
    tym bardziej że
    ustawa weszła w 2019 o możliwości odliczania od dochodu zródeł odnawialnych, i działa od stycznia 2019

    co do Mój Prąd
    nabór ruszył w sierpniu 2019r i w regulaminie wyraznie napisane ze instalacje nie zakończone bedą uznane a ja napisałem ze płatności końcowe dokonałem we wrzesniu 2019
    ale to nie pomogło

    to teraz dodam od siebie że będą dopłaty do montażu pomp ciepła i teraz już o tym wiadomo i co
    jak kupie pompe ciepła teraz i zamomtuje a program dopłat ruszy 1,01,2021 to już się nie załapie?
    mam czekać ,uważam jest to nierówne traktowanie i interpretowanie regulaminu


    ciekawe ilu takich osób jest które zamontowało fotowoltaikę w 2019 r przed data 23 lipca

  7. #1327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan7 Zobacz post

    co do Mój Prąd
    nabór ruszył w sierpniu 2019r i w regulaminie wyraznie napisane ze instalacje nie zakończone bedą uznane a ja napisałem ze płatności końcowe dokonałem we wrzesniu 2019
    ale to nie pomogło
    A gdybyś kupił instalację na raty, np 24, to oznaczałoby to, że przez 2 lata byłaby ona "niedokończona" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1328
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Każdy program ma jakieś warunki. W przypadku pomp, to jak chcesz się załapać to musisz niestety poczekać aż będzie regulamin.
    Albo montować bez dotacji. Do tego może się okazać, że dopłata będzie do domów w budowie np.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  9. #1329

    Domyślnie

    Zgadzam się że jest regulamin, i ktoś go ustala, dopłata Mój prąd to program rządowy, czyli Ci wszyscy co skorzystali to reszta podatników się dołożyła i on kończy się 18 grudnia jak dobrze pamiętam , lobby działa
    Ci co chcą skorzystać muszą łaskawie liczyć że będzie kolejny nabór i dobrze napisałeś ŁASKAWIE ,czekać ..liczyć....itd

    bo może zaraz braknąć kasy na dopłaty,
    bo intepretacja urzędnika,
    bo regulamin , które mógł ustalać lobbysta od fotowoltaiki ?
    bo za pózno dowiedziałem się o dopłatach
    bo trzeba mieć szczęście

    jedynie dobrze by było gdyby większość ludzi mogła skorzystać ,gość w bloku nie skorzysta ani z pomp ciepła ani fotowoltaiki ,solarów czy dopłaty za gromadzenie wody,
    takie moje dywagania

    pozdrawiam

  10. #1330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ojej, ja przegapiłem montaż PV w cenie VAT. Twój Prąd przy tym to małe piwo...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1331
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan7 Zobacz post
    Zgadzam się że jest regulamin, i ktoś go ustala, dopłata Mój prąd to program rządowy, czyli Ci wszyscy co skorzystali to reszta podatników się dołożyła i on kończy się 18 grudnia jak dobrze pamiętam , lobby działa
    Ci co chcą skorzystać muszą łaskawie liczyć że będzie kolejny nabór i dobrze napisałeś ŁASKAWIE ,czekać ..liczyć....itd

    bo może zaraz braknąć kasy na dopłaty,
    bo intepretacja urzędnika,
    bo regulamin , które mógł ustalać lobbysta od fotowoltaiki ?
    bo za pózno dowiedziałem się o dopłatach
    bo trzeba mieć szczęście

    jedynie dobrze by było gdyby większość ludzi mogła skorzystać ,gość w bloku nie skorzysta ani z pomp ciepła ani fotowoltaiki ,solarów czy dopłaty za gromadzenie wody,
    takie moje dywagania

    pozdrawiam
    II nabór się kończy 18 grudnia, ale będzie kolejny na początku 2021 roku. Chyba że skończą się środki i stwierdzą, że jednak nie będą kontynuować programu, w co jednak wątpię
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #1332

    Domyślnie

    Ot taka ciekawostka:
    Program "Mój Prąd" sprawił, że dachy domów Polska pokrywają się panelami fotowoltaicznymi. Dofinansowania w wysokości do 5 tysięcy złotych do instalacji dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Dodatkowe dofinansowania oferują niektóre samorządy. Teraz jest możliwe dodatkowe obniżenie kosztów instalacji o rabat do 2 000 złotych dla żołnierzy i funkcjonariuszy (w tym będących już na emeryturze) i czytelników Defence24.pl. Jak wziąć udział w programie? Przedstawiamy proces krok po kroku.
    https://www.defence24.pl/tanszy-prad...L8Yfs.facebook
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  13. #1333

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Odnalazłem się na liście 84, wniosek złożyłem 3 lipca.

    A dziś wypłata
    Hmm ciekawe w jaki sposób oni robią tą weryfikacje?
    Ja złożyłem wniosek 10 czerwca 2020 ale zarejestrowali go dopiero 8 sierpnia pod numerem ok 53000 i dopiero dziś uzyskałem status pozytywnej weryfikacji.
    Natomiast widziałem że pozytywną weryfikację już 20 września przeszedł wniosek o numerze ponad 70000

  14. #1334

    Domyślnie


    24 sierpnia przelew z listy 69 (wniosek złożony 12 czerwca)

    Toć to niezły bajzel mają
    Chyba że najpierw wypłacają tym co przez duże firmy wniosek składali a dopiero potem reszta ?

  15. #1335

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Toć to niezły bajzel mają
    Chyba że najpierw wypłacają tym co przez duże firmy wniosek składali a dopiero potem reszta ?
    wydaję mi się, że cytowałeś mój przypadek, bo daty się zgadzają, powiem, że instalowała mi mała, dwuosobowa firma, a wniosek składałem sam
    także, trudno uchwycić tu jakąś prawidłowość, raczej coś w stylu - cytując "niezły burdel tu macie siostrzyczki... "
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  16. #1336

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    - cytując "niezły burdel tu macie siostrzyczki... "
    Uwielbiam ten cytat

  17. #1337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witam,
    2.07 mój wniosek został wysłany 306xxx, 2
    22.09 meil z wpisaniem na listę i zakwalifikowaniem,
    23.09 kasa na koncie
    Pozdrawiam wytrwałych

  18. #1338
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jeżeli poprawnie złożony wniosek to ok 3 miesiące i kasa jest, jeżeli ma błędy/ niezgodność to nawet 6 miesięcy.
    Po 3 miesiącach jeżeli nie ma odpowiedzi należy napisać maila, w przeciwnym razie będziecie czekać na zbawienie...
    Pozdrawiam

  19. #1339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mogliby się ruszyć żeby było płynne przechodzę nie z jednego programu do następnej edycji.
    Ale u nas to niemożliwe, teraz PV stanie do wiosny nie wiadomo po co. Cały czas idą informacje, że kasa się kończy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #1340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Mogliby się ruszyć żeby było płynne przechodzę nie z jednego programu do następnej edycji.
    Ale u nas to niemożliwe, teraz PV stanie do wiosny nie wiadomo po co. Cały czas idą informacje, że kasa się kończy.
    Jeszcze nie do lipca poszło 500 mln a jest jeszcze drugie tyle

Strona 67 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony