dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 88
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1751
  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Chyba ktoś jednak podpisuje bo licznik wypłat się kręci.
    rzeczywiście , jakiś ruch jest , to ciekawe , skoro ministerstwo nie istnieje . Desygnacja nowego rządu była dziś , stary rząd rozwiązał się dwa dni temu .
    Było zatwierdzonych (w dniu w którym pisałem posta) 4859 , a dziś 5128 .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 14-11-2019 o 19:39
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    2. oczywiście jest 65 minut "do przodu", a nie chce mi się korygować harmonogramu użyci energii elektr. w domu - pytanie: przestawi się sam? A jak tak to kiedy? Można to gdzieś przyspieszyć ?
    Zabawy ciąg dalszy. 65 minut to pikuś. Chwilowo przez 2 tygodnie będę miał G11 zamiast G12W... )))
    Enea i długo, długo nic....
    Ciekawe w jaki sposób mi to zrekompensują...

    EDIT: 2.8.X - tyle energii oddam za 80% ?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 15-11-2019 o 19:28
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Chyba jednak stanęło , liczba złożonych wzrosła o około 300 , a liczba zatwierdzonych i wypłaconych się nie zmieniła.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Chyba jednak stanęło , liczba złożonych wzrosła o około 300 , a liczba zatwierdzonych i wypłaconych się nie zmieniła.
    Ostatnio drążyłem temat w Funduszu skąd taka rosnąca liczba wniosków odrzuconych,
    pierwszym powodem jest brak załącznika dot, RODO lub jego niepodpisanie;
    brak podpisów w wymaganych miejscach.

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mathiasso Zobacz post
    u mnie (Tauron) licznik o dziwo wymienili dość szybko (ok 2tyg), ale nie mogę się od nich doprosić o ten dokument potwierdzający montaż licznika.
    No co ty przecież protokół musi podpisać strona umowy możesz skserować protokół i pojechać z załącznikiem do wniosku do RE do podstemplowania.

  6. #286

    Domyślnie

    Jeszcze w tym roku mam zamiar zamontować u siebie instalację PV. Będzie to koniec listopada lub początek grudnia. Jak ugryźć temat programu Mój prąd? Złapię się jeszcze na ten rok?

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Jeszcze w tym roku mam zamiar zamontować u siebie instalację PV. Będzie to koniec listopada lub początek grudnia. Jak ugryźć temat programu Mój prąd? Złapię się jeszcze na ten rok?
    Nie masz szans na załapanie się w tej rundzie, gdyż wniosek trzeba złożyć do 20 grudnia.
    Od momentu zainstalowania paneli energetyka ma 30 dni na wymianę licznika, potem 14 dni na przysłanie aneksu umowy.
    Kumpel założył instalację 2 września i dopiero tydzień temu wysłał papiery po dotację z "Mój Prąd"
    Licznik Tauron zamontował po 32 dniach i jednej skardze na opieszałość. Natomiast aneks do umowy zamiast po 14 dniach, przysłali po 34 dniach i 4 skargach.
    I nic im nie zrobisz, nic nie przyśpieszysz, nigdzie nie zadzwonisz niż tylko infolinie aby złożyć kolejną skargę, nigdzie nie załatwisz osobiście.
    Jak w filmie Bareji - a my nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi.
    Ja miałem mieć montaż koniec października i liczyłem, że zdążę, ale nastąpił poślizg w terminach montażu i dopiero w tym tygodniu chyba przyjdą, więc już wiem że nie zdążę
    i nerwowo szukam oficjalnych informacji na temat kontynuacji programu "Mój Prąd", jednak na razie wszędzie tylko piszą, że będzie i żadnych konkretów.

  8. #288

    Domyślnie

    Tak myślałem. Co teraz robić? Czekać z zakupem i montażem do stycznia? Czy ryzykować i kupować teraz i spróbować wierzyć politykom?

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "...spróbować wierzyć politykom..."

    Ryzykowne...
    Zwłaszcza gdy dowodzi krzywousty pinokio...
    Wiesz, ze ostro brakuje im teraz kasy?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #290
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arczi_krk

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Słomniki
    Kod pocztowy
    32-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich. U mnie to wyglądało tak że czekałem miesiąc na wymianę licznika(moja siostra miała wymieniony po 2 tyg) na nic się zdało tłumaczenie na infolini że inni mają krócej, pani twierdziła że mają 30 dni i koniec kropka i napewno nikt krócej nie miał.

    Wniosek wysłałem elektronicznie 25.10 przez profil zaufany i nadal czekam bo nic nie wiem i nic nie dostałem. Miałem nadzieję że tu będzie odpowiedź na moje pytania ale widzę że każdy tez czeka na to co ja.

    Zatem zostaje czekać ciekawe tylko jak długo

  11. #291
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Co region to inny obyczaj U mnie wymiana licznika po 2 tyg. Aneks przyszedł 2 dni po wymianie licznika. Pismo o przyłączeniu do sieci po tygodniu. Także u mnie ekspres. Operator Tauron

  12. #292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Tak myślałem. Co teraz robić? Czekać z zakupem i montażem do stycznia? Czy ryzykować i kupować teraz i spróbować wierzyć politykom?
    Ja bym doradzał wstrzymanie się aż oficjalnie ogłoszą nowy nabór. Jedno co tracisz to odsuwa się w czasie o rok zwrot z ulgi podatkowej, bo w grudniu styczniu malo energii uzyskasz z paneli.

    Edit, lub montuj ale nie uruchamiaj z wymianą licznika poczeka na nowy nabór
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 17-11-2019 o 19:50

  13. #293
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arczi_krk

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Słomniki
    Kod pocztowy
    32-090
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziś powjaily się nowe listy na NFOŚiGW pojawilem się na jednej z nich więc pewnie coś ruszyło dla większości osób które składały jak ja przez internet.

  14. #294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Liczba zatwierdzonych stoi w miejscu , wypłaconych przybyło rzeczywiście.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #295

    Domyślnie

    Czy jeśli biorę kredyt na PV to nie jest to przeszkoda do wzięcia dotacji z "Mojego Prądu" ?

  16. #296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke-R Zobacz post
    Czy jeśli biorę kredyt na PV to nie jest to przeszkoda do wzięcia dotacji z "Mojego Prądu" ?
    Nie bo załącznikiem nr 2 jest potwierdzenie zapłacenia faktury czyli kopia przelewu

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie bo załącznikiem nr 2 jest potwierdzenie zapłacenia faktury czyli kopia przelewu
    Dzięki!!

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke-R Zobacz post
    Czy jeśli biorę kredyt na PV to nie jest to przeszkoda do wzięcia dotacji z "Mojego Prądu" ?
    Nie.
    Chyba, że to kredyt z programu "Czyste Powietrze"

  19. #299
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    rzeczywiście , jakiś ruch jest , to ciekawe , skoro ministerstwo nie istnieje . Desygnacja nowego rządu była dziś , stary rząd rozwiązał się dwa dni temu .
    Było zatwierdzonych (w dniu w którym pisałem posta) 4859 , a dziś 5128 .
    Faktycznie ciekawe, jak to teraz będzie funkcjonowało, skoro ME nie istnieje a minister energii zatwierdzał i wypłacał wnioski. Chyba nowe ministerstwo klimatu ma przejąć czyste powietrze i mój prąd

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Tak myślałem. Co teraz robić? Czekać z zakupem i montażem do stycznia? Czy ryzykować i kupować teraz i spróbować wierzyć politykom?
    Nabór ma być w trybie ciągłym, czy tam od początku 2020 roku, więc chyba możesz instalować. Jak Ci się uda załapać, to się uda, a jak nie to złożysz w kolejnym naborze.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    Tauron wreszcie mi przysłał potwierdzenie podłączenia instalacji-składam więc wniosek online.
    Mam techniczne pytanko :

    czy trzeba wysyłać im faktury razem z proformami ?

    Wszystkie płatności miałem na proformy i w tytule moich przelewów są właśnie nr tych proform.

    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 15 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony