dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 88
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1751
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bo leję paliwko do autka, chlebek kupuję, masełko...
    W TYM schowają haracz poprzez koszt energii, inflację, wzrost cen (i VATu).
    Naprawdę tego nie widzisz?
    Zwykle co biedniejsi bardziej po ... no, po łbie dostają.

    Adam M.
    Nie zrozumiałeś.

    Ty dzięki swoim wiekopomnym wylazkom zniszczysz system i rozbijesz bank! Co Cię będzie wtedy obchodzić cena chlebka czy masełka. Paliwa nie wspomne, przecież będziesz miał auto które jeżdzi za darmo na gaz browna. Czekam z niecierpliwością na produkcyjne rozwiązania, sam to od Ciebie kupie.

  2. #22

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Wiadomo może coś, czy program obejmie też instalacje montowane w mieszkaniach w blokach? Chcę spróbować zawnioskować do wspólnoty o udostępnienie miejsca na dachu, mieszkanie mam na ostatniej kondygnacji. Wspólnota całkiem ok, więc jest szansa, że wyrazi zgodę. Fajnie byłoby się załapać chociaż na takie dofinansowanie, bo raczej wszystkie programy są kierowane do właścicieli domków jednorodzinnych. BTW, ulga termomodernizacyjna też dotyczy tylko domków, prawda?
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Wiadomo może coś, czy program obejmie też instalacje montowane w mieszkaniach w blokach? Chcę spróbować zawnioskować do wspólnoty o udostępnienie miejsca na dachu, mieszkanie mam na ostatniej kondygnacji. Wspólnota całkiem ok, więc jest szansa, że wyrazi zgodę. Fajnie byłoby się załapać chociaż na takie dofinansowanie, bo raczej wszystkie programy są kierowane do właścicieli domków jednorodzinnych. BTW, ulga termomodernizacyjna też dotyczy tylko domków, prawda?
    Jak Ci wspólnota wyrazi zgodę to tak. Z tego co czytałem to nie tylko dla domów ten mój prąd.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Właśnie na razie też się nie natknąłem na info, że tylko dla domków, więc jest nadzieja . Ale ostatecznego regulaminu chyba brak. Chcę zlikwidować gaz w mieszkaniu i przejść z podgrzewaniem wody (pewnie będzie Velis Evo 80l albo 100l) i kuchnią na prąd. Fotowoltaika przyspieszyłaby decyzję ...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Właśnie na razie też się nie natknąłem na info, że tylko dla domków, więc jest nadzieja . Ale ostatecznego regulaminu chyba brak. Chcę zlikwidować gaz w mieszkaniu i przejść z podgrzewaniem wody (pewnie będzie Velis Evo 80l albo 100l) i kuchnią na prąd. Fotowoltaika przyspieszyłaby decyzję ...
    Na razie to nfośigw dostał tylko slajdy. Zresztą masz licznik w domu to OSD wystawi Ci papier.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    covallus

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    104

    Domyślnie

    cześć.

    Pojawiło się dziś tak: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktu...czegolowe.html

    Poniżej przedstawiamy szczegółowe założenia przygotowanego przez Rząd programu:

    • Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW;
    • Wysokość dofinansowania w formie bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaiczne (PV), nie więcej niż 5 tys. zł;
    • Koszty kwalifikowane – koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej;
    • Jeżeli wnioskodawca otrzymał dofinansowanie lub jest w trakcie realizacji inwestycji fotowoltaicznej w ramach innego programu, nie może ubiegać się o ponowne wsparcie w ramach programu „Mój Prąd”;
    • Instalacja PV obejmuje panele fotowoltaiczne z niezbędnym oprzyrządowaniem;
    • Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej;
    • Wnioski o dofinansowanie składane będą z formie papierowej. Można je przesłać np. pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w NFOŚiGW;
    • Kwalifikacja kosztów od dnia 23.07.2019 (datą poniesienia wydatku jest data opłacenia faktury);
    • Projekt nie może zostać zakończony (instalacja przyłączona przez OSD) przed ogłoszeniem naboru, natomiast projekt musi być zakończony na moment składania wniosku o dofinansowanie. To znaczy wnioski mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV, podpisaniu umowy dwustronnej z dystrybutorem energii i zainstalowaniu licznika dwukierunkowego (co jest równoznaczne z zakończeniem inwestycji);
    • Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie, który po zatwierdzeniu staje się umową o dofinansowanie oraz wnioskiem o płatność;
    • Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć: fakturę za zakup i montaż instalacji PV, dowód zapłaty faktury, dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej (wzór dokumentu zostanie opublikowany wraz z ogłoszeniem naboru na stronach NFOŚiGW);
    • Dofinansowanie może być udzielone jedynie na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją);
    • Projekt nie może dotyczyć wzrostu mocy już wcześniej zainstalowanej instalacji PV;
    • Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania;
    • Beneficjent zobowiązany jest do zgody na przetwarzania i opublikowanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, miejscowość, moc instalacji);
    • Nie przewiduje się stosowania zabezpieczeń udzielonego dofinansowania.
    --- BLOG --- Dziennik --- M132L Wariantowy ---
    Jest: prąd, woda, płyta fundamentowa
    Będzie: ściany BK 24 cm + EPS 20 cm 0,031; strop terriva; dachówka ceramiczna; ogrzewanie podłogowe; WM+REKU; pompa ciepła PW...
    20170428: stan zero; 20170609 strop; 20170803 ​dach;

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ciekawe kiedy nastąpi oficjalne ogłoszenie naboru. Z tekstu powyżej wynika że można już montować instalacje ale warto zaczekać ze zgłoszeniem do PGE.

  9. #29

    Domyślnie

    Mi wykonawca najpierw kazał podpisać wniosek o przyłączenie i złożył w Tauronie, mówiąc że dopiero jak Tauron zaakceptuje, to mogą montować instalację. Z Tauronu żadnej informacji nie dostałem, aż dzisiaj rano zadzwonił serwisant że zaraz przyjedzie wymienić licznik na dwukierunkowy. Więc od dziś mam licznik dwukierunkowy. Napisałem do wykonawcy, zapytał kiedy chcę montować instalację. Zastanawiam się, czy to że mam już licznik dwukierunkowy oznacza z punktu widzenia programu "Mój prąd" że inwestycja jest "przyłączona przez OSD" i nie załapię się na dotację, czy można jeszcze opóźnić "przyłączenie" ? Bo przecież nic na dachu jeszcze nie mam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam patrząc na te wytyczne ...czy oni nie szukają frajerów? Załóż instalację , a my ci później zwrócimy... Czy nie będą szukać dziury w całym i sporą część ludzi odrzucą bo ' coś tam , coś tam ' . I wtedy delikwent zostanie z pustą sakiewką , a liczba instalacji znowu podbije statystyki nierządu wobec 15% OZE , bez wydawania wielkiej kasy . I tak zrobią sobie dobry wynik , bo załóżmy , że te 200 tyś chętnych założy choćby po 2/3 kWp...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tak sobie myślę - że Ty dobrze myślisz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #32
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja proponuję już dziś odnotować ceny tych paneli oraz całego sprzętu i ogólnie ile dziś biorą firmy oraz to zapisać tu w przyklejonych i wrócimy do dyskusji za np 5 miesięcy ileż to ceny instalatorzy podniosą , strzelam od siebie że o 50 % ,obstawiajcie .

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Mi wykonawca najpierw kazał podpisać wniosek o przyłączenie i złożył w Tauronie, mówiąc że dopiero jak Tauron zaakceptuje, to mogą montować instalację. Z Tauronu żadnej informacji nie dostałem, aż dzisiaj rano zadzwonił serwisant że zaraz przyjedzie wymienić licznik na dwukierunkowy. Więc od dziś mam licznik dwukierunkowy. Napisałem do wykonawcy, zapytał kiedy chcę montować instalację. Zastanawiam się, czy to że mam już licznik dwukierunkowy oznacza z punktu widzenia programu "Mój prąd" że inwestycja jest "przyłączona przez OSD" i nie załapię się na dotację, czy można jeszcze opóźnić "przyłączenie" ? Bo przecież nic na dachu jeszcze nie mam.
    Z tego co piszą już się nie załapiesz na "Mój prąd".

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ciekawe kiedy nastąpi oficjalne ogłoszenie naboru. Z tekstu powyżej wynika że można już montować instalacje ale warto zaczekać ze zgłoszeniem do PGE.
    Prawdopodobnie, wnioski w formie papierowej będzie można składać już na przełomie sierpnia/września.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #35

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Zaczyna się...

    "Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Polską Zieloną Sieć (PZS), zapowiedziana w ubiegłym tygodniu dopłata do instalacji fotowoltaicznych w programie Mój Prąd realnie zmniejszy nakłady inwestora jednak nie o 5 tys. zł, ale o około 3,7 tys. zł.

    Mniejsza, realna dotacja ma wynikać z nałożenia się różnych instrumentów pomocowych przeznaczonych na te same cele i dla tej samej grupy docelowej, a także z opodatkowania.

    Z kalkulacji przedstawionej przez Polską Zieloną Sieć wynika, że efektywna pomoc, jaką inwestor otrzyma dzięki tej dopłacie, wyniesie najprawdopodobniej od 3600 zł do 3760 zł. ". https://www.gramwzielone.pl/energia-...ramie-moj-prad
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    To jest gdybanie PZS nie poparte obliczeniami.
    Może mają takie ale w tym artykule tego nie ma.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    No ciekawe ciekawe co z tego wyniknie bo zapowiada się obiecująco. Jeśli na instalacje wydam 16 tys, dostanę 5 tys zwrotu to wyjdzie mnie ona 11 tys. ALE to 11 tys można odpisać od podatku, a 18% z 11 tys to ok 2 tys więc realny koszt powinien wynieść te 9 tysięcy złotych. Generalnie jest to wielki impuls dla inwestora, a przynajmniej dla mnie Otrzymałem kilka wycen w tym jedna na PV 3 KWp z inwerterem 1 fazowym. Całość na kwotę 12 tys. Dla kogoś kto ma instalacje 1f to cena świetna bo po dotacjach wyjdzie ok 6 tys.
    Oczywiście możemy narzekać że źle że nie dobrze, ale Niemcy biorą dotacje i PV robią. Te pieniądze na dotacje to zdaje się pochodzą z unii więc masło od tego nie zdrożeje, a jeśli my tych pieniędzy nie weźmiemy to wezmą je inni.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Tia ... Pieniądze z Unii , a słyszał , że ta unia przyblokowała dotowanie programu czyste powietrze bo jest źle prowadzony ? Jak widać nie... Bo by nie pisał propagandowych bajek , że zablokowali jeden program , a dali na drugi podobny będący w dodatku kiełbasą wyborczą , wykluczającą na starcie sporą część osób będących zainteresowanych rozbudową .
    Z tej kiełbasianej wrzutki będzie tyle efektu co z czystego powietrza , polecam odszukanie danych ile czego jest , a ile powinno.
    Widziałeś wytyczne mojego prądu ? Nie ?
    A już kupujesz Pv bo jesteś pewien , że się załapiesz , brawo ty. Dla nierządu to co na papierze jest nic nie warte , a co dopiero coś czego nikt nie widział.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Gdzieś przeczytałem że mój prąd będzie finansowany z UE, fakt nie sprawdziłem tego.

    Myślę że coś tam już wiedzą zwłaszcza że już chyba można wnioski składać. Wg mnie założenia są bardzo proste.
    https://www.gov.pl/web/energia/progr...ia-szczegolowe

    Faktem jest że 5 tys to nie dużo, ale jeśli ktoś montuje 3 KWp to ta dotacja jest wysoka. Jeśli ktoś zamontuje 10 KWp to ta piątka to wiele nie wnosi.
    Ostatnio edytowane przez raxon ; 02-08-2019 o 13:31

Strona 2 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony