dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 88
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1751
  1. #641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Hula czy jeszcze "trawią" wnioski z pierwszego naboru???
    Jest ktoś kto składał wniosek w 2 turze i dostał odpowiedź o rozpatrzeniu wniosku?
    Ciekawe co zmieni się w wniosku na 2 nabór.
    Bardzo możliwe, że jeszcze rozpatrują. W połowie stycznia mówili że się uporają z pierwszym naborem w ciągu następnych dwóch tygodni. One właśnie mijają, więc możliwe że jeszcze się nie wyrobili.
    Właśnie dlatego napisałem, że niby hula
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał @ltom Zobacz post
    Jak wpisujecie email to tylko dużymi literami wszystko inaczej nie przyjmie.
    Nie ma znaczenia. Nawet po PPE nie zwraca prawidłowej odpowiedzi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #643

    Domyślnie

    To że wszystko nie aktualne to fakt. Ja jestem cały czas z statusem w trakcie uzupełniania.

  4. #644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ^^^^
    I cyk, właśnie przyszedł przelew - wniosek składany 20.12.

  5. #645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A na której liście byłeś ?

    EDIT - Doczytałem, 78.
    A znajomy z 76 też już dostał ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-01-2020 o 18:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A nie wiem, jest akurat na nartach.

    Edit: w sumie sprawdziłem dziś (bo wczoraj nie działało) - mój wniosek dalej jest jako "ocena pozytywna - do zatwierdzenia".
    Ostatnio edytowane przez dwiemuchy ; 30-01-2020 o 07:30

  7. #647

    Domyślnie

    Mega organizacja. Kolega złożył wniosek 20 grudnia otrzymał pieniądze, ja złożyłem wniosek 25 listopada i przedwczoraj dostałem dopiero informacje o pozytywnym rozpatrzeniu po dwóch miesiącach zapewnień że z wnioskiem jest coś nie tak takie rzeczy tylko w Polsce zamiast iść za koleją to robią mega bałagan i wszyscy muszą być wpienieni. W moim przypadku ktoś po prostu pierdzielnął wniosek na półkę i leżał miesiąc potem drugi. Teraz to już w ogóle organizacyjne dno system nie aktualizowany, infolinia zapchana i list niema.

  8. #648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    System za dobrze działał, więc zaczęli to "naprawiać"

    Prędzej chyba zwrot z PITu dostanę, niż przelew z Mój Prąd

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    System za dobrze działał, więc zaczęli to "naprawiać"

    Prędzej chyba zwrot z PITu dostanę, niż przelew z Mój Prąd
    Nie jest tak źle kumpel po 2 miesiącach dostał 5 tysi za to kupił sobie zmywarkę indukcję i lodówkę.

  10. #650

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś czy ekipa z mój prąd zamierza opublikować jeszcze listy rankingowe? Bo niby maila dostałem ale jakoś widok na liście bardziej człowieka uspokaja

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja jestem na liście, a maila nie dostałem
    Totalna ruletka.

    Zastanawiam się, jak można w ciągu dwóch tygodni spieprzyć dobrze działąjący od paru miesięcy system.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Zastanawiam się, jak można w ciągu dwóch tygodni spieprzyć dobrze działąjący od paru miesięcy system. "

    No jak to - jak?
    SZYBKO!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    System za dobrze działał, więc zaczęli to "naprawiać"

    Prędzej chyba zwrot z PITu dostanę, niż przelew z Mój Prąd
    Nie dadzą Ci bo wiedzą że grzejesz gazem

    To gówno dopiero przedemną
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Nie nerwujsja...
    program musi jeszcze działać co najmniej do wyborów prezydenckich...
    U mnie poszło jak z płatka :
    -Tauron wymienił mi licznik po niecałych trzech tyg
    -kasę z dotacji dostałem po niecałych 4 tyg od złożenia wniosku (elektronicznie)
    Powodzenia
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Nie nerwujsja...
    program musi jeszcze działać co najmniej do wyborów prezydenckich...
    U mnie poszło jak z płatka :
    -Tauron wymienił mi licznik po niecałych trzech tyg
    -kasę z dotacji dostałem po niecałych 4 tyg od złożenia wniosku (elektronicznie)
    Powodzenia
    Ja tam się nie denerwuję, raczej zżymam, że nawet, jak jakieś rządowy program zaczyna dobrze działać, to ten piekny stan nie trwa długo.
    Tu pewnie w przerwie między jednym, a drugim naborem obsadzili znów władze programu jakimiś "krewnymi i znajomymi Królika" (czy też Kaczora) i wszystko poszło w p....
    Bo - pieniądze są, dobrze dotychczas działający schemat jest, chętnych coraz więcej, a NIC się w temacie nie rusza
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-02-2020 o 21:18

  16. #656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja tam się nie denerwuję, raczej zżymam, że nawet, jak jakieś rządowy program zaczyna dobrze działać, to ten piekny stan nie trwa długo.
    Tu pewnie w przerwie między jednym, a drugim naborem obsadzili znów władze programu jakimiś "krewnymi i znajomymi Królika" (czy też Kaczora) i wszystko poszło w p....
    Bo - pieniądze są, dobrze dotychczas działający schemat jest, chętnych coraz więcej, a NIC się w temacie nie rusza
    Dajmy im szansę-karnawał jeszcze trwa , a po ostatkach jeszcze trzeba wrócić do formy...więc do marca powinno pyknąć...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie "Mój Prąd"
    Chcielibyśmy skorzystać z dopłaty ale też nie leży nam by przepłacić za samą instalację już na początku. Dlatego zestaw chcemy kupić samodzielnie, kuzyn pracuje w hurtowni więc mamy przyzwoite ceny- niestety w takim przypadku musimy zapłacić 23% VAT ale i tak się opłaca chociaż gdyby się dało ugryźć to na 8% to było by pięknie.
    Drugi kuzyn pracuje w dużej firmie i jest monterem instalacji więc dałby radę mi to wszystko ogarnąć, koszt to dobra przysłowiowa flaszka.
    Tylko jak to się ma do dokumentów starając się o pieniądze z programu.
    Jest tam zapis, że trzeba przedstawić dowód zakupu i montażu a kolejny punkt mówi o złożeniu oświadczenia o samodzielnym montażu.

    I tu pytanie 1, jeśli złoże oświadczenie o samodzielnym montaży to analogicznie wystarczy tylko faktura za instalacje?
    i pytanie 2: z oświadczenia wynika że montuję sam- ale przecież nie posiadam do tego uprawnień- czy to jest przeszkodą?
    pozdrawiam

  18. #658

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie "Mój Prąd"
    Chcielibyśmy skorzystać z dopłaty ale też nie leży nam by przepłacić za samą instalację już na początku. Dlatego zestaw chcemy kupić samodzielnie, kuzyn pracuje w hurtowni więc mamy przyzwoite ceny- niestety w takim przypadku musimy zapłacić 23% VAT ale i tak się opłaca chociaż gdyby się dało ugryźć to na 8% to było by pięknie.
    Drugi kuzyn pracuje w dużej firmie i jest monterem instalacji więc dałby radę mi to wszystko ogarnąć, koszt to dobra przysłowiowa flaszka.
    Tylko jak to się ma do dokumentów starając się o pieniądze z programu.
    Jest tam zapis, że trzeba przedstawić dowód zakupu i montażu a kolejny punkt mówi o złożeniu oświadczenia o samodzielnym montażu.

    I tu pytanie 1, jeśli złoże oświadczenie o samodzielnym montaży to analogicznie wystarczy tylko faktura za instalacje?
    i pytanie 2: z oświadczenia wynika że montuję sam- ale przecież nie posiadam do tego uprawnień- czy to jest przeszkodą?
    pozdrawiam
    Składasz oświadczenie że posiadasz uprawnienia do montażu. Jeśli nie posiadasz trzeba mieć fakturę za ten montaż. Nikt tego nie sprawdza przy wniosku ale musisz mieć świadomość że składasz oświadczenie niezgodne z prawdą co jest karane. Kiedyś przeczytałem że przy wnioskach nie weryfikują oświadczeń ale kontrolę mają to już weryfikować. Poza tym żeby złożyć wniosek o przyłączenie mikroinstalacji potrzebujesz podpis osoby z uprawnieniami.

  19. #659

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja jestem na liście, a maila nie dostałem
    Totalna ruletka.

    Zastanawiam się, jak można w ciągu dwóch tygodni spieprzyć dobrze działąjący od paru miesięcy system.
    Bycie na liście moim zdanie wygląda lepiej niż jakiś email jak już dostanę przelew to wypadałoby napisać o tym książkę

  20. #660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Wykonywanie pełnej instalacji samodzielnie jest dosyć trudne, do pomocy posłuży mi kuzyn (nieodpłatnie) z uprawnieniami- czy jest w stanie taki przykład obejść system? No wykonujemy sami, jest przy tym podoba z uprawnieniami. Czy myślicie że to jest ok? Nie mam zamiaru robić czegoś niezgodnie z prawem ale też nie mam ochoty wydać niepotrzebnie pieniędzy.

Strona 33 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony