dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 88
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1751
  1. #1161

    Domyślnie

    Wolne tempo rozpatrywania wniosków wynika z archaicznego sposobu pracy urzędów.
    Cóż z tego, że obecnie możemy zrobić wszystko elektroniczne, ale potem i tak te wszystkie dokumenty są drukowane fizycznie i ich obieg pomiędzy poszczególnymi komórkami urzędowymi jest w formie papierowej.
    Ja się pytam gdzie ta ekologia? ochrona środowiska? gdzie ochrona drzew?
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 02-07-2020 o 17:43

  2. #1162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Złożone chyba .22 kwietnia Dzisiaj info o przyznaniu i że pieniądze będą w przeciągu miesiąca.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #1163

    Domyślnie

    Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia. Aktualnie na stronie wisi już lista 48.MP2
    Dostałam dzisiaj (2 lipiec) maila, że "Nie można otworzyć wszystkich załączników przesłanych wnioskiem elektronicznym"

    ?!

    Okazało się, że pdf'y z obrazami faktur oraz wpłat spakowałem zip'em i tam nie mają chyba procedury która mówi o tym, że taki plik można rozpakować i podejrzeć jego zawartość
    Dodatkowo w mailu klauzura "... procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy."

    Czyli dlatego, że ktoś nie potrafi, albo nie może otworzyć pliku zip, proces się wydłuża, oni muszą pisać dodatkowe maile, czekać, odpisywać procedować itd. itd.
    Nie ma co się dziwić, że to tak długo trwa

    W odpowiedzi podesłałem już rozpakowane pliki jako załącznik mailem. Dostałem w ciągu kilku godzin odpowiedź (o 21:40), że
    "...Dziękuję za przesłanie uzupełnień
    Sprawa zostaje przekazana do odpowiedniej komórki w związku z przesłanym e-mail.
    "

    I znów będę czekać 3 miesiące...

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Złożone chyba .22 kwietnia Dzisiaj info o przyznaniu i że pieniądze będą w przeciągu miesiąca.
    Szczęściarz, ja złożyłem elektronicznie 6 kwietnia i dalej cisza.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  5. #1165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał supaplex Zobacz post
    Wniosek 124xx/2020 złożony 18 marca, ale zarejestrowany z tym numerem 4 kwietnia. Aktualnie na stronie wisi już lista 48.MP2
    Dostałam dzisiaj (2 lipiec) maila, że "Nie można otworzyć wszystkich załączników przesłanych wnioskiem elektronicznym"

    ?!

    Okazało się, że pdf'y z obrazami faktur oraz wpłat spakowałem zip'em i tam nie mają chyba procedury która mówi o tym, że taki plik można rozpakować i podejrzeć jego zawartość
    Dodatkowo w mailu klauzura "... procedowanie prawidłowo złożonego wniosku wynosi ok. 3 miesiące, natomiast jeśli zachodzi konieczność jego uzupełnienia procedowanie może wydłużyć się do ok. 6 miesięcy."

    Czyli dlatego, że ktoś nie potrafi, albo nie może otworzyć pliku zip, proces się wydłuża, oni muszą pisać dodatkowe maile, czekać, odpisywać procedować itd. itd.
    Nie ma co się dziwić, że to tak długo trwa

    W odpowiedzi podesłałem już rozpakowane pliki jako załącznik mailem. Dostałem w ciągu kilku godzin odpowiedź (o 21:40), że
    "...Dziękuję za przesłanie uzupełnień
    Sprawa zostaje przekazana do odpowiedniej komórki w związku z przesłanym e-mail.
    "

    I znów będę czekać 3 miesiące...
    A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

    Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 03-07-2020 o 06:26

  6. #1166

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

    Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.
    Kolejny nic nie wnoszący wpis w Twoim wykonaniu.

    Tak, urzędy działają nieudolnie, skoro w programie Czyste Powietrze można dokumenty pakować do archiwum, i nie stanowi to problemu, a to ten sam Fundusz.

  7. #1167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A było napisane o pakowaniu programami jakimikolwiek? Sam komplikujesz to czekaj nie zależy na pieniądzach to o co to halo. Czytanie ze zrozumieniem zawsze było wysoko cenione i ułatwiało życie.

    Proponowałym nie używać wyrazów ktorych znaczenia nie rozumiesz będzie mniejszy obciach "kaluzura" to raczej słowo związane z zakonem https://pl.wikipedia.org/wiki/Klauzura no chyba zakładasz PV w zakonie to może być.
    Nie karmy trolla

  8. #1168

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie. Złożyłem wniosek o dotację 29 maja, wczoraj tj. 2 lipca dostałem maila, że wniosek został zarejestrowany pod takim i takim numerem. Po jakim czasie od takiego maila dostaliście pieniądze?

  9. #1169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati072000 Zobacz post
    Cześć, mam pytanie. Złożyłem wniosek o dotację 29 maja, wczoraj tj. 2 lipca dostałem maila, że wniosek został zarejestrowany pod takim i takim numerem. Po jakim czasie od takiego maila dostaliście pieniądze?
    U mnie od tego momentu trwało to ok. 1,5 miesiąca.

  10. #1170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Kolejny nic nie wnoszący wpis w Twoim wykonaniu.

    Tak, urzędy działają nieudolnie, skoro w programie Czyste Powietrze można dokumenty pakować do archiwum, i nie stanowi to problemu, a to ten sam Fundusz.
    Ja czekałem na przelew 11 dni , dlatego nie rozumiem tych opóźnień i współczuję czekającym od kwietnia. Podejrzewam że wnioski zawierają błędy i stad ta obsuwa.

  11. #1171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał supaplex Zobacz post
    Nie karmy trolla
    sam trolujesz i do tego nie znasz języka polskiego.

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja czekałem na przelew 11 dni , dlatego nie rozumiem tych opóźnień i współczuję czekającym od kwietnia. Podejrzewam że wnioski zawierają błędy i stad ta obsuwa.
    Taa, dostałeś po 11 dniach bo zajedwabiście wypełniłeś wniosek bez błędów.
    Słyszysz Ty jak to brzmi?

  13. #1173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Taa, dostałeś po 11 dniach bo zajedwabiście wypełniłeś wniosek bez błędów.
    Słyszysz Ty jak to brzmi?
    tak słyszę i co dalej?

  14. #1174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też miałem wniosek wypełniony bez błędów.
    Na przelew czekałem niemal 3 miesiące
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja też miałem wniosek wypełniony bez błędów.
    Na przelew czekałem niemal 3 miesiące
    kiedy dokładnie dostałeś przelew?

  16. #1176

    Domyślnie

    gaweł, pewnie wypełnił wniosek kolorową czcionką typu BOLD stąd dostał szybciej.

  17. #1177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    kiedy dokładnie dostałeś przelew?
    Pod koniec lutego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pod koniec lutego
    To możliwe bo grudzień i zamknięcie roku budżetowego nie sprzyjają niestety szybkości wypłat czegokolwiek. Dziwią mnie te wnioski z kwietnia tutaj to nie ma powodu żeby czegoś nie wypłacic

  19. #1179

    Domyślnie

    Mój wniosek zarejestrowali 27 kwietnia. Na razie cisza.

  20. #1180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    gaweł, pewnie wypełnił wniosek kolorową czcionką typu BOLD stąd dostał szybciej.
    Czcionka była LGBT+
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 59 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony