dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 88
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1751
  1. #1181

    Domyślnie

    Gaweł po prostu zna się na wnioskach, bo sam taki wysłał, także...ten...

  2. #1182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Raczej miałem szczęście i wyczucie chwili.

  3. #1183

    Domyślnie

    Po 3 miesiącach od złożenia wniosku postanowiłem napisać mail co się dzieje z moim wnioskiem.
    Taką odpowiedź dostałem jeszcze tego samego dnia:
    Szanowny Panie,



    Pana wniosek wpłynął do nas. Dziękujemy za złożenie wniosku.



    Uprzejmie informujemy po sprawdzeniu, że zgodnie z bazą danych Pana wniosek o dofinansowanie w programie priorytetowym „Mój Prąd” nabór II został zaimportowany do bazy danych i do weryfikacji, która jest wieloetapowa i a jej część to rejestracja wniosku.

    Po pozytywnej weryfikacji i zarejestrowaniu wniosku w narzędziu oceny otrzyma Pan e-maila z numerem wniosku, na który proszę się powoływać w korespondencji z nami.

    Po tym etapie wniosek przechodzi do weryfikacji/akceptacji i po umieszczeniu na liście wymaga zatwierdzenia przez właściwego ministra. Etapy oceny kończą się wypłatą dotacji.
    Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  4. #1184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.
    Niestety wq... ta cała sytuacja, sposób rozpatrywania wniosków to kiła i mogiła.
    Wszystko od początku wiedzieli, ile jest kasy, ile będzie wniosków do rozpatrzenia i zero przygotowania.
    Ta sama sytuacja jest w programie "czyste powietrze", ludzie czekają nawet rok i więcej na podpisanie umowy i wypłatę dofinansowania.

    W mojej opinii to dofinansowanie w takiej formie w ogóle nie powinno zaistnieć, wszystko powinno być rozliczane na zasadzie ulgi podatkowej, bez angażowania dodatkowej armii urzędasów.

  5. #1185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Wniosek 22 kwiecień
    Decyzja wydana 26 czerwiec
    Powiadomienie mejlowe o decyzji 2 lipiec
    Przelew wszedł 3 lipiec

    I tera kurła jestem bogaty i mom elektrooltanike
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 05-07-2020 o 16:50
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #1186

    Domyślnie

    No widzisz jaki wzorcowy, urzędniczy bajzel. Mój wniosek z 6 kwietnia i od tamtej pory nic, nawet maila o zarejestrowaniu wniosku.
    Wniosek elektroniczny to jedna strona plus 5 załączników, a urzędnicy tak to widzą:
    nabór II został zaimportowany do bazy danych i do weryfikacji, która jest wieloetapowa i a jej część to rejestracja wniosku.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  7. #1187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Po 3 miesiącach od złożenia wniosku postanowiłem napisać mail co się dzieje z moim wnioskiem.
    Taką odpowiedź dostałem jeszcze tego samego dnia:

    Czy dobrze rozumiem, że przez 3 miesiące to "wieloetapowe narzędzie" jeszcze nie zdążyło pozytywnie zweryfikować i zarejestrować mojego wniosku? Do tej pory nie dostałem maila z numerem wniosku.
    Numer wniosku nadawany jest przy rejestracji, wejdź na https://mojprad.gov.pl/ wpisz meila i sprawdź status, prócz statusu wyświetli Ci się numer.

  8. #1188

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Numer wniosku nadawany jest przy rejestracji, wejdź na https://mojprad.gov.pl/ wpisz meila i sprawdź status, prócz statusu wyświetli Ci się numer.
    Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	445899

    Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	445899
    Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.
    U mnie taki komunikat widniał przez ponad miesiąc, wniosek składałem elektronicznie przez GOV.PL

  10. #1190

    Domyślnie

    U mnie ten komunikat jest już 3 miesiące. Też składałem przez gov. Jutro piszę kolejny mail bo to jakaś kpina.
    A i w odpowiedzi dostałem gorzkie żale, że bidni urzędnicy mają 750 maili codziennie. Teraz domyślcie się dlaczego niby przez koronawirusa zamknęli infolinię.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  11. #1191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Wyświetla się tylko: Wniosek w procesie weryfikacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	445899

    Ktoś coś spierdzielił i tym kimś na pewno nie jestem ja.
    Faktycznie, ja od samego początku mam nadany numer wniosku.

  12. #1192

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    W mojej opinii to dofinansowanie w takiej formie w ogóle nie powinno zaistnieć, wszystko powinno być rozliczane na zasadzie ulgi podatkowej, bez angażowania dodatkowej armii urzędasów.
    Masz trochę racji. Z PIT zwrot był w 2-6 tygodni, bez żadnych pytań i kasa na koncie. Ale... będzie gorzej, jak za 5 lat, tak jak to US lubi, odezwą się z uprzejmą prośbą o udokumentowanie wydatków, a nagle się okaże, że faktura wsiąkła, firma od instalacji wsiąkła i będzie płacz i zgrzytanie zębów bo trzeba oddać kasę z odsetkami. Przesadzam? Patrząc co się dzieje na rynku PV i nasze umiejętności gubienia "niepotrzebnych" papierów - praktycznie pewne, że będą takie przypadki. Tak to przynajmniej kasy z tego programu nie trzeba będzie zwracać
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #1193

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Masz trochę racji. Z PIT zwrot był w 2-6 tygodni, bez żadnych pytań i kasa na koncie. Ale... będzie gorzej, jak za 5 lat, tak jak to US lubi, odezwą się z uprzejmą prośbą o udokumentowanie wydatków, a nagle się okaże, że faktura wsiąkła, firma od instalacji wsiąkła i będzie płacz i zgrzytanie zębów bo trzeba oddać kasę z odsetkami. Przesadzam? Patrząc co się dzieje na rynku PV i nasze umiejętności gubienia "niepotrzebnych" papierów - praktycznie pewne, że będą takie przypadki. Tak to przynajmniej kasy z tego programu nie trzeba będzie zwracać
    Tak czy śmiak kwity będzie trzeba trzymać, chociażby z powodu skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

  14. #1194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tak dla jaj wklepałem mejla . Pieniądze na koncie . A wg nich wniosek w procesie weryfikacji
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #1195

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuku1786 Zobacz post
    Wniosek nr 89XX/2020 złożony listownie w drugiej połowie stycznia - znalazłem się na liście do wypłaty.
    Teraz tylko czekać na pieniążki na koncie.
    Pieniążki już na koncie.
    A na stronie programu nadal komunikat, że wniosek jest w procesie weryfikacji.

  16. #1196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalalosz

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    11

    Domyślnie

    W regulaminie programu mój prąd, wyraźnie napisane jest ile lat instalacja musi funkcjonować i że będą prowadzone kontrole. Tak że stwierdzenie że pieniędzy nie trzeba będzie oddawać jest bardzo śmiałą tezą. Wystarczy że kontroler zakwestionuje fakt że falownik albo jeden z paneli nie został wyprodukowany później niż 2 lata przed zakupem. Może teraz producenci już wydają takie zaświadczenia. Ale jak badałem sprawę u dystrybutorów falowników w 2019r. Żaden z dystrybutorów nie był wstanie pozyskać od producenta zaświadczenia że sprzedany nowy falownik zjechał z taśmy produkcyjnej nie później niż 2 lata przed zakupem. To samo tyczy się też kabli, bezpieczników, szpilek uziomowych i innych elementów jakie zostały użyte do budowy instalacji. Oczywiście nie twierdzę że takie kontrole będą powszechne i że o takie dokumenty kontrolerzy będą pytać. Pragnę jedynie zwrócić uwagę że w regulaminie są takie zapisy, że sprawny i dobrze zmotywowany kontroler będzie w stanie uznać niemal każdą instalację za nie spełniającą warunków do dofinansowania.
    Pozdrawiam

  17. #1197

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalalosz Zobacz post
    Wystarczy że kontroler zakwestionuje fakt że falownik albo jeden z paneli nie został wyprodukowany później niż 2 lata przed zakupem. Może teraz producenci już wydają takie zaświadczenia. Ale jak badałem sprawę u dystrybutorów falowników w 2019r. Żaden z dystrybutorów nie był wstanie pozyskać od producenta zaświadczenia że sprzedany nowy falownik zjechał z taśmy produkcyjnej nie później niż 2 lata przed zakupem. To samo tyczy się też kabli, bezpieczników, szpilek uziomowych i innych elementów jakie zostały użyte do budowy instalacji. Oczywiście nie twierdzę że takie kontrole będą powszechne i że o takie dokumenty kontrolerzy będą pytać. Pragnę jedynie zwrócić uwagę że w regulaminie są takie zapisy, że sprawny i dobrze zmotywowany kontroler będzie w stanie uznać niemal każdą instalację za nie spełniającą warunków do dofinansowania.
    Przepraszam, ale... "chyba Ty" Kiepsko szukałeś falowników, znam co najmniej jeden przypadek producenta falowników (a pewnie jest ich więcej), gdzie zwyczajnie nie da się udowodnić, że falownik został wyprodukowany ponad 2 lata temu. To samo dotyczy paneli.

    Poza tym, w programie jest mowa o urządzeniach, a nie kablach, szpilkach i konstrukcji montażowych. Mógłbym się zastanawiać nad kwalifikacją zabezpieczeń do urządzeń, ale sam regulamin wyraźnie stwierdza, że:
    instalacja fotowoltaiczna – zespół połączonych urządzeń służących przetwarzaniu energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. W skład instalacji wchodzą między innymi: ogniwa fotowoltaiczne, falownik;

    Tak więc nie, nie odrobiłeś pracy domowej i nie masz racji. Nie musisz mieć zaświadczenia producenta, regulamin nie pisze nic o szpilkach, nikt nie będzie kontrolował tych instalacji i nie ma zmotywowanych kontrolerów, którzy będą coś kwestionować.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #1198

    Domyślnie

    Jak żarcia w korytach im zabraknie to każdy scenariusz jest możliwy.

  19. #1199

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Jak żarcia w korytach im zabraknie to każdy scenariusz jest możliwy.
    No ale my poważnie rozmawiamy, czy chodzi o rozmowy przy ognisku/wódce? Mam nieodparte wrażenie, że raczej nie to pierwsze. To ja się wypisuję z tego steku bzdur.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #1200

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    No ale my poważnie rozmawiamy, czy chodzi o rozmowy przy ognisku/wódce? Mam nieodparte wrażenie, że raczej nie to pierwsze. To ja się wypisuję z tego steku bzdur.
    Ja piszę poważanie, póki co jeszcze coś w korycie jest.


Strona 60 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony