dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 88
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1751
  1. #1201
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalalosz

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    11

    Domyślnie

    Hej

    źródło: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstw...ia-szczegolowe
    "Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania."
    Nie oznacza to że ktoś będzie kontrolowany. ale mówienie że US daje kasę szybko ale może się upomnieć o papiery za parę lat, a fundusz jest ok bo kasę daje z dużym opóźnieniem ale na pewno o nic się nie upomni za prę lat jest nie zgodne z prawdą.

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalalosz Zobacz post
    Hej

    źródło: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstw...ia-szczegolowe
    "Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania."
    Nie oznacza to że ktoś będzie kontrolowany. ale mówienie że US daje kasę szybko ale może się upomnieć o papiery za parę lat, a fundusz jest ok bo kasę daje z dużym opóźnieniem ale na pewno o nic się nie upomni za prę lat jest nie zgodne z prawdą.
    Z moich (i nie tylko) doświadczeń z dotacjami oraz US jasno wynika, że _każdy_ przypadek odliczania od podatku (skrót myślowy i mocno ogólny) wiązał się z kontrolą, natomiast na 5 znanych mi przypadków dotacji, nikt nie został skontrolowany. Ma to związek z tym, że przy PIT odliczasz na słowo honoru, podczas gdy do dotacji dostarczasz zwykle "tonę papieru", która całkowicie zaspokaja potrzebę biurokracji oraz dupochronu.

    Zgadza się jedynie to, że możesz zostać skontrolowany, ale nie musisz i spokojnie można założyć, że w 99,9999% nie będziesz kontrolowany. Jednak pisanie o zmotywowanych kontrolerach czepiających się daty produkcji falownika czy szpilki jest wytworem bujnej wyobraźni.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #1203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Tak czysto informacyjnie dla niecierpliwych.
    Wniosek złożony 05.05.2020, mail o rejestracji wniosku 28.05.2020.
    A dziś widzę, że jetem na liście 50, więc wychodzi trochę ponad 2 miesiące + pewnie z tydzień na przelew.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  4. #1204

    Domyślnie

    Fajny burdel. Ja wniosek złożony elektronicznie 6 kwietnia. Do tej pory brak maila o zarejestrowaniu wniosku.
    Gdzie tu próbować coś wyjaśnić?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  5. #1205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Fajny burdel. Ja wniosek złożony elektronicznie 6 kwietnia. Do tej pory brak maila o zarejestrowaniu wniosku.
    Gdzie tu próbować coś wyjaśnić?
    A jest sens? Nie lepiej cierpliwie poczekać przecież to i tak nic nie przyspieszy.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  6. #1206

    Domyślnie

    Cóż, 4 miesiąc leci a mój wniosek nawet nie ma numeru nadanego.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  7. #1207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Cóż, 4 miesiąc leci a mój wniosek nawet nie ma numeru nadanego.
    Zdarzają się takie przypadki rekordziści czekają nawet 5 miesięcy. Normalnie trwa to 3 miesiące. Jakby płacili minimalną krajową plus od wniosku powiedzmy 5zl to byloby innaczej - większą motywacja, niż stała pensja. Robiłbyś wiecej wtedy prawda?.

  8. #1208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    A ja dzisiaj dostałem maila o przyznaniu dotacji i wpisaniu na listę. Wniosek złożony 5 maja.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #1209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    U mnie też mail o przyznaniu dotacji wniosek złożony 10 maja pozostało czekać na kasę do miesiąca czasu

  10. #1210

    Domyślnie

    Fajnie, leci już maj a ja bidny z 6 kwietnia zostałem. Kolega z końca lutego też zapomniany. Żadnych maili o uzupełnienie wniosku.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  11. #1211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    A na listach już jesteście? Ja nie mam żadnego maila a na liście jestem.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  12. #1212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Jestem na 49

  13. #1213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalalosz

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    11

    Domyślnie

    do tkaczor123
    Ja jestem rekordzistą, wniosek złożony w Listopadzie 2019, uzupełnione braki w Styczniu 2020, w kwietniu mail o przyznaniu dotacji.
    Od tamtej pory ani kasy ani kontaktu. Maile pozostają bez odpowiedzi, infolinii nie ma. Wysłałem już poleconym skargę do prezesa funduszu. Na chwilę obecną jest to jedyna forma komunikacji na którą zgodnie z prawem powinni w ciągu 3 miesięcy odpowiedzieć.

    Pozdrawiam

  14. #1214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Wczoraj mailowe potwierdzenie przyznania dotacji i własnie przed momentem pieniądze wpłynęły na konto.
    10.05.2020 złożenie wniosku
    10.07.2020 kasa na koncie
    Ostatnio edytowane przez brusss_2008 ; 10-07-2020 o 15:07

  15. #1215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Dostałem kasę. Wniosek złożony 2 maja, dwa dni temu mail o przyznaniu dotacji. Byłem na liście 49MP.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  16. #1216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalalosz Zobacz post
    do tkaczor123
    Ja jestem rekordzistą, wniosek złożony w Listopadzie 2019, uzupełnione braki w Styczniu 2020, w kwietniu mail o przyznaniu dotacji.
    Od tamtej pory ani kasy ani kontaktu. Maile pozostają bez odpowiedzi, infolinii nie ma. Wysłałem już poleconym skargę do prezesa funduszu. Na chwilę obecną jest to jedyna forma komunikacji na którą zgodnie z prawem powinni w ciągu 3 miesięcy odpowiedzieć.

    Pozdrawiam
    Obawiam się, że ze mną może być podobnie. Niby wniosek w weryfikacji a bez nadanego numeru. To łatwa droga, żeby w tym burdelu wniosek wsiąkł.
    Możesz na priv podać szczegóły tej skargi?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  17. #1217

    Domyślnie

    Wnioski Nabór 2 [email protected]
    Temat: 2_Zawiadomienie o przyznaniu dotacji w programie "Mój Prąd" Lista nr 48/MP2 z dnia 01.07.2020

    UFFF... w końcu...

    Tym, co piszą powyżej i czekają od kwietnia, starałam się wytłumaczyć, żeby sprawdzili skrzynkę spamową, bo na odwołanie jest tylko 2 tygodnie.Potem wniosek przepada.
    No ale co tam ja wiem - ja głupia jestem i naiwna...

  18. #1218

    Domyślnie

    U mnie w spamie nic nie ma. Przeglądałem od początku kwietnia. No chyba, że wysłali jakiegoś maila w stylu "Gorące laski w twojej okolicy czekają" lub Grześ odkrył jak zarabiać w domu 5k dziennie".
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  19. #1219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalalosz

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    11

    Domyślnie

    Trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W mailach z funduszu jest zapis o oczekiwaniu na odpowiedź przez 14 dni. Zapis ten pełni jedynie funkcję motywującą lub jest to obietnica że jeśli się w ciągu 14 dni odpowie to wniosek nie będzie odłożony na półkę. Żaden wniosek nie przepada z tego powodu. Jest tak dlatego że termin 14 dni liczony jest od skutecznego doręczenia pisma. Natomiast protokół SMTP jakim wysyłane są mejle jest protokołem zawodnym i wręcz w jego specyfikacji jest zapis że wysłanie maila nie gwarantuje jego dostarczenia do odbiorcy. Dlatego fundusz nie wie i nie dowie się czy mail został skutecznie doręczony (chyba że potwierdzimy odebranie takiego maila osobiście). Dlatego najprawdopodobniej wnioski do których ktoś nie udzielił odpowiedzi są parkowane w jakiejś szufladzie. Na logikę po wysłaniu maila o status wniosku powinni ponowić prośbę o uzupełnienie. Ale osobiście nie doszukiwał bym się logiki w działaniach Funduszu.

  20. #1220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalalosz Zobacz post
    Trzeba wyjaśnić pewną kwestię. W mailach z funduszu jest zapis o oczekiwaniu na odpowiedź przez 14 dni. Zapis ten pełni jedynie funkcję motywującą lub jest to obietnica że jeśli się w ciągu 14 dni odpowie to wniosek nie będzie odłożony na półkę. Żaden wniosek nie przepada z tego powodu. Jest tak dlatego że termin 14 dni liczony jest od skutecznego doręczenia pisma. Natomiast protokół SMTP jakim wysyłane są mejle jest protokołem zawodnym i wręcz w jego specyfikacji jest zapis że wysłanie maila nie gwarantuje jego dostarczenia do odbiorcy. Dlatego fundusz nie wie i nie dowie się czy mail został skutecznie doręczony (chyba że potwierdzimy odebranie takiego maila osobiście). Dlatego najprawdopodobniej wnioski do których ktoś nie udzielił odpowiedzi są parkowane w jakiejś szufladzie. Na logikę po wysłaniu maila o status wniosku powinni ponowić prośbę o uzupełnienie. Ale osobiście nie doszukiwał bym się logiki w działaniach Funduszu.
    Nie wiem jakie maile Ty dostawałeś, ale ja na żaden nie odpisywałem, a z ich treści wynika że odpowiedź jest wymagana jedynie w przypadku sprzeciwu/braku zgody.....
    cytuję: Jeżeli Pani/Pan zgadza się na otrzymanie dotacji i tym samym zawarcie umowy z NFOŚiGW proszę NIE ODPISYWAĆ na tego maila.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 61 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony