dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 88
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1751
  1. #1461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...-nowym-naborem

    W tym artykule napisali, że będzie dofinasowanie. Kluczowa data dla nowego naboru to 31.01.2021r. , tak napisali w artykule oczywiście.
    2020r nie 2021

  2. #1462
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pdw88

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    biala podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    91

    Domyślnie

    Im więcej artykułów, tym mniej rozumiem.
    Fakturę za instalację mam z 25.01.2021r., czy będę mógł się ubiegać o dofinansowanie?

  3. #1463

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekp0 Zobacz post
    Napisz coś więcej, skąd to info odnośnie nowego softu? Robiłeś update?
    Nie ja już miałem z nowym. Tak powinno byś od softu V2. 20 w górę. Mój jest V2.30.

  4. #1464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdw88 Zobacz post
    Im więcej artykułów, tym mniej rozumiem.
    Fakturę za instalację mam z 25.01.2021r., czy będę mógł się ubiegać o dofinansowanie?
    Jeżeli nie zmieni się zapis dotyczący kosztów kwalifikowanych i daty przyłączenia do sieci, którą do tej pory był 23.07.2019 r., to będziesz mógł skorzystać z dotacji. Na razie zarówno Narodowy Fundusz jak i Ministerstwo Klimatu informują, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ ta data się nie zmieni i osoby, które wykonały instalacje między naborami będą mogły skorzystać z programu. Dopóki jednak regulamin nie zostanie ogłoszony, to nic nie wiadomo na 100%.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #1465
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdził informację, że wnioski o dotację będą mogły być składane na instalacje zamontowane między naborami. Datą ponoszenia kosztów będzie 1.02.2020 r. Planowana data uruchomienia naboru to 1.07.2021.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #1466

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 22:23

  7. #1467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Myślę, że tego typu informacje będą dostępne dopiero po opublikowaniu regulaminu. Szczególnie, że wciąż NFOŚiGW nie potwierdził na 100%, że magazyny zostaną dołączone do programu. Wciąż informacją jest, że trwają rozmowy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #1468

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 24-04-2021 o 22:23

  9. #1469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Informacja z dzisiejszej informacji prasowej NFOŚiGW: "Trwają jeszcze prace koncepcyjne Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW nad poziomem dofinansowania oraz zakresem rzeczowym inwestycji dofinansowywanych w ramach nowej odsłony programu wraz z uwzględnieniem możliwości rozszerzenia dotychczasowego zakresu programu o następujące elementy: punkty ładowania (ładowarki) do samochodów elektrycznych, inteligentne system zarządzania energią w domu oraz magazyny ciepła/chłodu."
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #1470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Tak do fotowoltaiki za ok 40 000 zł, dokupmy magazyny energii za pewnie też około 40 000 tyś i samochód elektryczny za 100 000 zł do tego ładowarkę a .... Ufff .. coś pomiąłem ? A no tak i jeszcze np.: pompę ciepłą do ogrzewania za 30 tysia ........... Bogate społeczeństwo .... a no i jeszcze inteligentne systemy zarządzenia energią.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  11. #1471

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    Tak do fotowoltaiki za ok 40 000 zł, dokupmy magazyny energii za pewnie też około 40 000 tyś i samochód elektryczny za 100 000 zł do tego ładowarkę a .... Ufff .. coś pomiąłem ? A no tak i jeszcze np.: pompę ciepłą do ogrzewania za 30 tysia ........... Bogate społeczeństwo .... a no i jeszcze inteligentne systemy zarządzenia energią.
    No bogate, co zrobić, gdzieś kasę trzeba upchać. Jak jeszcze wprowadzą ujemne stopy, to na wyścigi będą ludzie kasę wydawać

    Pewnie i tak znowu oleją dotychczasowych właścicieli PV, więc nawet jakby ktoś chciał magazyn energii, to i tak nie będzie miał dofinansowania. Tak więc - bogate społeczeństwo
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #1472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wartość dofinansowania ma zależeć od zakresu inwestycji, ale jakie to będą kwoty i wartości procentowe jeszcze nie wiadomo. Pewnie im bardziej będzie wspierana autokonsumpcja, tym większą dotację będzie można dostać. Szczególnie, że ceny samych instalacji PV są już niższe niż przed uruchomieniem pierwszego naboru do Mojego Prądu, a dołączenie magazynu energii to już większy wydatek.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #1473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wartość dofinansowania ma zależeć od zakresu inwestycji, ale jakie to będą kwoty i wartości procentowe jeszcze nie wiadomo.
    To ViOCHAman już inwestują w magazyny? Aby puścić użytkowników w kredyty, ubezpieczenia, lewe "płatne" gwarancje... W sensie pytam bo mam wycenę sprzed 6 lat na magazyn energii 14kWh za 20k zł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #1474
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Powyższy post nie jest postem marketingowym, Panie SZARI
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1475

    Domyślnie

    Część
    Mam pytanie zakładam instalacje fotowoltaiczną. Faktura będzie na mnie i na żonę, umowa na prąd jest na żonę. Przejdzie taki układ jak będę składał wniosek mój prąd?

  16. #1476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloo Zobacz post
    Część
    Mam pytanie zakładam instalacje fotowoltaiczną. Faktura będzie na mnie i na żonę, umowa na prąd jest na żonę. Przejdzie taki układ jak będę składał wniosek mój prąd?
    Niech żona złoży wniosek, i tak zapewne rozliczacie się wspólnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #1477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Generalnie wnioskodawcą powinna być ta osoba, która ma podpisaną umowę kompleksową, przy czym trzeba pamiętać że program Mój Prąd teraz nie obowiązuje i nie ma do niego regulaminu. Tego punktu pewnie nie będą zmieniać, ale dopóki programu nie ogłoszą to na 100% nie wiadomo
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Powyższy post nie jest postem marketingowym, Panie SZARI
    Pewnie że nie jest też tak uważam... to po jaką choreę ma pan viemak w nicku? Gdyby to było z postu GUCIO: "Polecacie kocioł Voeśśman, napisał bym są lepsze firmy ale Vieśśnama należy gnębić bo to dno, i to dno Cię wciąga Cię za dodatkowe bezpodstawne opłaty, które viochaman ma w ofercie. Ofertę Vieśśmana nie należy oceniać w produktach ale w gwarancji za którą trza płacić.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #1479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witam, odliczał ktoś fotowoltaikę w picie? Normalnie pracuję z żoną na umowę i razem się rozliczamy. Jak to zrobić? PIT 0 wypełnić?-czy jakoś inaczej? Wpisywać kwotę z faktury czy kwota z faktury minus kwota dofinansowania? Dzięki

  20. #1480

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    Witam, odliczał ktoś fotowoltaikę w picie? Normalnie pracuję z żoną na umowę i razem się rozliczamy. Jak to zrobić? PIT 0 wypełnić?-czy jakoś inaczej? Wpisywać kwotę z faktury czy kwota z faktury minus kwota dofinansowania? Dzięki
    W dużym skrócie - PIT-O, kwota pomniejszona o dofinansowanie. Wszystko masz w wątku opisane wielokrotnie. No i odlicza osoba, na którą jest FV i która jest właścicielem domu.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 74 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony