dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 88
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1751
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No ale chyba nie powiesz, że zakopywane w ziemi śmigła, czy tony żelbetu ziemię użyźniają? Ja trochę żyję na tym świecie i pamiętam jaki pożyteczny był DDT (azotox) i co z tego wyszło. Pamiętam ekologów krzyczących stop z papierowymi opakowaniami,bo przez to lasy giną! Stop z hutami szkła, bo nieekologiczne! Przecież jest plastik i recycling! No i efekt jest. A jak który ekolog się do błędu przyzna albo nie daj boże wspomni, że globalne ocieplenie nie jest takie jak je media opisuja, to dostaje bana na fejsach, twitach itp, mimo że był założycielem Greenpeace. Polecam film Climate Hustle2 z 2020r
    Nie powiem i nie powiedziałem tego.
    Z wiatraków jest pożytek - jest ee z OZE.
    Tak, lasy giną. A lasy to nie tylko rosnące w nich drzewa.
    Plastik nie jest w wiecznym recyclingu.Szkło też nie jest.
    To chyba wiesz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #1582
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie powiem i nie powiedziałem tego.
    Z wiatraków jest pożytek - jest ee z OZE.
    Tak, lasy giną. A lasy to nie tylko rosnące w nich drzewa.
    Plastik nie jest w wiecznym recyclingu.Szkło też nie jest.
    To chyba wiesz.
    A propos lasów - w moim rejonie, dla pożytku postawienia 2 turbin, na odcinku ponad 2km poszerzono drogę, by mogły przejechać nią TIRy ze śmigłami. Jest teraz nawet na google map. Tyle że to była wcześnie dróżka na ledwo dwa rowery obok siebie, biegnąca przez las i wycięto mnóstwo drzew, sosen jak i liściastych. No ale, to zapewne jednostkowy przypadek...mam nadzieję..i tylko w najbardziej zalesionym w PL województwie..hmm.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #1583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Pewnie niepotrzebnie wycięli a może nawet szkodliwie.. Ciekawe kto jest inwestorem.
    Grunt pod wiatrakami jest prywatny i las i droga?
    Ekolodzy nie protestowani? Były zgody na wycinkę drzew?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1584

    Domyślnie

    A ja uważam, że w wielu przypadkach, argument szkodliwości wycinania drzew, jest nadużywany. Oczywiście, chodzi mi o wycinki drzew w lasach gospodarczych, a nie w puszczach czy leśnych matecznikach. I mówię to z pozycji osoby, która w życiu zasadziła tysiące drzew. Ale i wycięła niemało. W każdym razie, ja taką wycinką na pewno nie zaszkodziłem ani przyrodzie, ani klimatowi. Bo i tak jestem sporo "na plus". Dlatego spoglądajmy na wszystko raczej od strony bilansu, aby nie było, że za wycięcie drzewa jest wyższa kara niż za zabicie człowieka.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  5. #1585
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pewnie niepotrzebnie wycięli a może nawet szkodliwie.. Ciekawe kto jest inwestorem.
    Grunt pod wiatrakami jest prywatny i las i droga?
    Ekolodzy nie protestowani? Były zgody na wycinkę drzew?
    Te dwa wiatraki są prywatnego inwestora na jego gruncie, reszta państwowa. Ekolodzy w sprawie wiatraków? Akcja była taka, że ludzie jeszcze jesienią jeździli ścieżynką rowerami a na wiosnę zobaczyli drogę wysypaną kamolami jak na torach , po których rowerem nie dało rady jechać.
    Wspomniałeś wcześniej o 10H. We wsi Drożków przy DK287 od niedawna stoją nowe turbiny. Na geoportalu (po lewej jadąc od strony Żar) są tylko ich podstawy, bo świerzynki. Odległość od domu najbliższego 540m do innych 650-700m. Na nic protesty mieszkańców. Da się? Da się! Wykonawcą jest polska spółka dla Szwedów z OX2, którzy sprzedali farmę Niemcom z Monachium - MEAG. Najbardziej pewnie "ucieszony" jest ten, kto się niedawno wybudował na swoim polu, z dala od drogi a tu sru i ma wiatraczek.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #1586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Sprawdź kiedy dostali Pozwolenie na Budowę.
    Przed ustawą czy już po.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #1587
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Już Ci tłumaczyłem, że na ziemskim globie nie ma tyle litu, żeby upowszechnić współczesne magazyny energii. Więc wprowadzenie dzisiaj dopłat do nich, byłoby kolejnym zabieraniem ostatnich groszy biedakom, żeby sfinansować zabawki milionerom. Mam odruch wymiotny na samą myśl o takim rozwiązaniu.
    Mam to samo .

  8. #1588
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Sprawdź kiedy dostali Pozwolenie na Budowę.
    Przed ustawą czy już po.
    Z tego co pamiętam, bo już sporo lat minęło - na spotkaniach z mieszkańcami była mowa o wiatrakach w innych lokalizacjach i w innej ilości. Firma postawiła najpierw te na neutralnym terenie a później próbowała pod domami na co nikt wcześniej się nie godził...oprócz wydających pozwolenie.Skoro 9 lat trwała batalia , to raczej czysta nie była. Niestety, jak widać ludzie się nie liczą.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #1589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Te dwa wiatraki są blisko zabudowań?
    Stare pozwolenie to pewnie stare zasady. A co do ludzi - to ci którzy na tym zarabiają raczej są za a ci którzy nie zarabiają na ogół są przeciwni takiej budowie.
    Dotyczy wszystkich budów.

    Ile tych drzew wycieli na zmianę dróżki na drogę dojazdową?
    To jest normalna droga?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #1590
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Kilka drzewek ważniejsze od ciepła w domu i pracy w firmie ot logika .

  11. #1591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Jeżeli budując dwa wiatraki wycięli kilka drzewek to nie ma eko-problemu.
    Pytajnick
    "była wcześnie dróżka na ledwo dwa rowery obok siebie, biegnąca przez las i wycięto mnóstwo drzew, sosen jak i liściastych"
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-09-2021 o 16:43 Powód: poprawa oczywistego błędu dotyczącego Autora słów "była wcześnie dróżka na ledwo dwa rowery obok siebie, biegnąca przez las..
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #1592
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardons26

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    MAm takie pytanie. Nie wiadomo jak długo potrwa rozpatrywanie wniosków. JAk dalej nie będzie informacji do wiosny to jak rozliczyć pita. JAka suma ma być w rozliczeniu czy zakladać odjęcie 3000 tyś zł?

  13. #1593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #1594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardons26 Zobacz post
    MAm takie pytanie. Nie wiadomo jak długo potrwa rozpatrywanie wniosków. JAk dalej nie będzie informacji do wiosny to jak rozliczyć pita. JAka suma ma być w rozliczeniu czy zakladać odjęcie 3000 tyś zł?
    3000 tyś zł ?
    Gdzie takie dotacje dają ?

    Co do dotacji - jak przelew przyjdzie do kwietnia, to go rozliczysz, jeśli później, to za rok.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-09-2021 o 16:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardons26 Zobacz post
    MAm takie pytanie. Nie wiadomo jak długo potrwa rozpatrywanie wniosków. JAk dalej nie będzie informacji do wiosny to jak rozliczyć pita. JAka suma ma być w rozliczeniu czy zakladać odjęcie 3000 tyś zł?
    Spoko, trzech milionów Tobie nie zwrócą.
    Nie dostaniesz 3.000 zł do końca roku to nie odliczysz.
    Odliczysz w przyszłym roku z odpowiednią korektą poprzedniego roku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #1596

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli budując dwa wiatraki wycięli kilka drzewek to nie ma eko-problemu.
    wykrot napisał że:

    "była wcześnie dróżka na ledwo dwa rowery obok siebie, biegnąca przez las i wycięto mnóstwo drzew, sosen jak i liściastych"
    Oooo czyżby aby na pewno? Wciskasz komuś słowa których nie napisał a uważasz się za tak bardzo skrupulatnego, tak jesteś skrupulatnym ale kłamca, wstyd i żenada. Pokazałem to celowo bo innemu umiesz dopiec ynteligentnie ale swoich byków nie zauważasz.
    Te słowa napisal nie kto inny jak @Pytajnik
    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    była wcześnie dróżka na ledwo dwa rowery obok siebie, biegnąca przez las i wycięto mnóstwo drzew, sosen jak i liściastych. .

  17. #1597
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Oooo czyżby aby na pewno? Wciskasz komuś słowa których nie napisał a uważasz się za tak bardzo skrupulatnego, tak jesteś skrupulatnym ale kłamca, wstyd i żenada. Pokazałem to celowo bo innemu umiesz dopiec ynteligentnie ale swoich byków nie zauważasz.
    Te słowa napisal nie kto inny jak @Pytajnik
    Ty masz w ogóle PV czy biedamental nie pozwolił założyć?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Oooo czyżby aby na pewno? Wciskasz komuś słowa których nie napisał a uważasz się za tak bardzo skrupulatnego, tak jesteś skrupulatnym ale kłamca, wstyd i żenada. Pokazałem to celowo bo innemu umiesz dopiec ynteligentnie ale swoich byków nie zauważasz.
    Te słowa napisal nie kto inny jak @Pytajnik
    Oooo! Dziękuję Ci Panie (autorze określenia
    Wciskasz komuś słowa których nie napisał a uważasz się za tak bardzo skrupulatnego, tak jesteś skrupulatnym ale kłamca, wstyd i żenada. Pokazałem to celowo bo innemu umiesz dopiec ynteligentnie ale swoich byków nie zauważasz.
    za zwrócenie bardzo słusznej uwagi - to był mój błąd !!

    Przepraszam zainteresowane i uwikłane osoby
    Pytajnick za pominięcia Autorstwa
    wykrot za przypisanie Autorstwa.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 22-09-2021 o 17:08
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #1599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Oooo czyżby aby na pewno? Wciskasz komuś słowa których nie napisał a uważasz się za tak bardzo skrupulatnego, tak jesteś skrupulatnym ale kłamca, wstyd i żenada. Pokazałem to celowo bo innemu umiesz dopiec ynteligentnie ale swoich byków nie zauważasz.
    Te słowa napisal nie kto inny jak @Pytajnik[
    Cytowany tekst napisał Pytajnick a nie Pytajnik
    czyli, cytując @henrykow, jesteś "kłamca, wstyd i żenada" + "ynteligentnie"

    PS @henrykow - masz problem z gramatyką i ortografią.
    Masz problem z kulturą wypowiedzi na FM.
    Wspomną także o kłamstwach w temacie COVID-19.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #1600

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    PS @henrykow - masz problem z gramatyką i ortografią.
    Masz problem z kulturą wypowiedzi na FM.
    Wspomną także o kłamstwach w temacie COVID-19.
    O ile można nazwać to problemem to odpowiem że mam nie mniejszy z tymi rzeczami niż Ty.
    A to że atakujesz mnie personalnie od dwóch miesięcy z uporem maniaka to już nawet nie wspomnę

Strona 80 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony