dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 88
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 1751
  1. #1661

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:38

  2. #1662

    Domyślnie

    coś w tym jest
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #1663
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Powód jest trywialny.
    Ci co krytykują podświadomie żałują że nie kupili PC+PV.
    Muszą więc siebie i innych odwodzić od PC+PV aby nie byli sami w tym nieszczęściu.
    A może tylko za drogie to jest ?

  4. #1664
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Powód jest trywialny.
    Ci co krytykują podświadomie żałują że nie kupili PC+PV.
    Muszą więc siebie i innych odwodzić od PC+PV aby nie byli sami w tym nieszczęściu.
    Hmm...ja kupiłem PC po to by nie kupować PV
    Od 31.12.2020 do 03.09.2021 życie w moim domku wszamało 3243kWh (wszystko na prąd) Liczę że do końca roku dojdzie max 1500kWh jeśli trzy ostatnie miesiące będą tak zimne jak pierwsze trzy tego roku co raczej mało prawdopodobne. Zaokrąglając 5000kWh przy obecnych cenach w G11 kosztuje 3500zł. Propozycje cen na PV 6kWp na gruncie oscylują w przedziale 27k na komponentach które tu opisujecie. Są tańsze o 2k ale taka trochę egzotyka w nazwach no i firemki nieznane.
    Czyli ok 8 lat na zwrot przy obecnych cenach, przy 1zł/kWh to już ok 5,5 roku..no i zaczyna kusić
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #1665

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:38

  6. #1666

    Domyślnie

    No i już oficjalnie:

    https://gadzetomania.pl/62824,koniec...d-z-pusta-kasa

    Źródełko 3.0 wyschło.
    Jestem ciekawy jak będzie wyglądał mój prąd 4.0.
    Jak będzie wymóg i obowiązek magazynu energii, tak jak zapowiadają, to IMHO porażka na całej linii.
    Latem ta auto-konsumpcja o którą tak proszą ma jeszcze uzasadnienie, ale zimą???
    Problem z tym co mam autokonsumować zimą (jak ciemno i produkcji brak, a pompa ciepła prosi o kilowaty)???
    Na ile ten magazyn energii mi starczy na 24 godziny, 48 godzin?
    Toż to stek bzdur
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 07-10-2021 o 09:27

  7. #1667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wszystkie portale to potwierdzają: https://businessinsider.com.pl/twoje...fosigw/j0rw1pp
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Źródło wyschło a o trzecim naborze nic nie można się dowiedzieć. Jedyne co się można dowiedzieć dziś to ze się wysłało wniosek. Tylko to jest wiadome już od lipca na portalu. Cytując seksmisję, niezły burdel tam macie siostry.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #1669

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:38

  10. #1670
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    No i już oficjalnie:

    https://gadzetomania.pl/62824,koniec...d-z-pusta-kasa

    Źródełko 3.0 wyschło.
    Jestem ciekawy jak będzie wyglądał mój prąd 4.0.
    Jak będzie wymóg i obowiązek magazynu energii, tak jak zapowiadają, to IMHO porażka na całej linii.
    Latem ta auto-konsumpcja o którą tak proszą ma jeszcze uzasadnienie, ale zimą???
    Problem z tym co mam autokonsumować zimą (jak ciemno i produkcji brak, a pompa ciepła prosi o kilowaty)???
    Na ile ten magazyn energii mi starczy na 24 godziny, 48 godzin?
    Toż to stek bzdur
    Lato panele za 50 000 zimą wiatrak za 50 000 potem tylko pompa ciepła za 50 000 a zapomniałem o magazynie energi 50 000 , to już lepiej sprzedać dom i na bloki bo kwota na samo ogrzewanie wyniesie tyle ile kosztuje mieszkanie w bloku a kasa za dom wystarczy na całe życie wczasować na egzotycznych wyspach .

  11. #1671
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Te magazyny energii to powinny instalować OSD bo tylko tak można zmagazynować nadmiar EE wprowadzanej do sieci przez PV.
    Instalowanie magazynów przez prosumentów będzie miał jedynie sens jedynie w sytuacji wprowadzenia "dynamicznych" taryf.
    Te "dynamiczne" taryfy będą zależały od obciążenia sieci. Im wyższe obciążenie sieci tym droższa EE z tej sieci.
    Mając magazyn będzie można ciągnąć z magazynu w okresach drogiej EE.
    Do tego duży magazyn nie jest potrzebny.
    Taniej i lepiej wyjdzie nic kompletnie nie robiąc .

  12. #1672

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:37

  13. #1673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufusowaty

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Powód jest trywialny.
    Ci co krytykują podświadomie żałują że nie kupili PC+PV.
    Muszą więc siebie i innych odwodzić od PC+PV aby nie byli sami w tym nieszczęściu.
    hmm...że tak się wtrącę, jak ktoś ma budżet około 70 tys zł na modernizację CO to co stoi na przeszkodzi aby to montował, kiedyś też rozważałem kilka popcji czym będę ogrzewał nowo budowany dom, więc...
    PV 10 kWp - 40 tys zł, po dotacjach 35
    PC 12 tys zł
    Instalacja CO w domu jak się robi samemu to około 15 tys
    Projekt instalacji aby mi odebrali nowy budynek 1200 zł

    łącznie 63 tys zł

    Moja instalacja:
    PV 5 kWp - 20 tys, po dotacjach 15 (moc dobrana według ostatnich 10 lat mieszkania w 7 osób w domu 180m2 gdzie zużycie nie przekraczało 4,5 tys kWh)
    Piec kondensacyjny 4 tys
    Instalacja CO 15 tys bo robiłem sam
    UPS 1000 W w razu zaniku prądu około 1000 zł

    Co daje 35 tys zł

    Różnica to 28 tys zł...ile czasu minie aż mi się to zwróci? mieszkam ponad rok i za pierwszy sezon grzewczy nie mam jeszcze faktury z gazowni ale zużycie mam 720m3, gdyby nawet gaz kosztował ponad 3 zł za m3 to za ten sezon zapłacę około 2500 zł, także muszę grzać ponad 10 lat i jeszcze nie dotrwam do tej różnicy w cenie.
    Ceny paliw w tym prądu idą mocno w górę więc nie wierzę w to aby ta różnica kiedykolwiek się zwróciła. Natomiast cena instalacji PV jak i PC nie będzie spadać ale rosnąć ze względu na inflację. Nie raz słyszałem że ludzie nabrali kredytów na budowę nowego domu, poczytali pierdoły o OC, PC i rekuperacjach, wymyślonych izolacjach i odrazu zapragnęli to mieć, a teraz obudzili się że nagle brakuje im 200 tys zł aby to sfinalizować. Na szczęście ja cały dom od podstaw wybudowałem sam z oszczędności bez żadnej pomocy finansowej i nie wydaję nie potrzebnie kasy na coś co mi się zwróci wtedy jak dostanę odprawę emerytalną w wieku 70 lat lub później, aby całe te pieniądze ponownie wydać na modernizację.

  14. #1674
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Najtaniej jest mieszkać pod mostem i sikać w krzaki.
    Niekoniecznie choć pewnie też , wystarczy dobry kocioł podajnikowy (mam) i dwie tony ekogroszku za który do nie dawna płaciłem 1500 zł na cały rok i to całkowity koszt grzania oraz cwu domu 120-160m2 zależnie czy ktoś mieszka dodatkowo co często się zdaża (rodzinka) mam kupić PC za 30 tysiaków panele za 40 tysiaków oraz magazyn energi za 40 tysiaków po to by być modnym ? kool czy co tam , warto to ? skoro niedługo do dziury .

  15. #1675

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:38

  16. #1676
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    No i już oficjalnie:

    https://gadzetomania.pl/62824,koniec...d-z-pusta-kasa

    Źródełko 3.0 wyschło.
    Jestem ciekawy jak będzie wyglądał mój prąd 4.0.
    Jak będzie wymóg i obowiązek magazynu energii, tak jak zapowiadają, to IMHO porażka na całej linii.
    Latem ta auto-konsumpcja o którą tak proszą ma jeszcze uzasadnienie, ale zimą???
    Problem z tym co mam autokonsumować zimą (jak ciemno i produkcji brak, a pompa ciepła prosi o kilowaty)???
    Na ile ten magazyn energii mi starczy na 24 godziny, 48 godzin?
    Toż to stek bzdur
    Ha, to już wiem skąd te telefony z tekstem - mamy promocyjną obniżkę 3000zł na PV. Może faktycznie firmy obniżą ceny i nie będzie trzeba żadnych wniosków wypełniać o dofinansowanie?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #1677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Tak może być. Generalnie to wszelkie dotacje zostają skonsumowane przez firmy zajmujące się montażem dotowanych towarów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #1678

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufusowaty Zobacz post
    ...Różnica to 28 tys zł...ile czasu minie aż mi się to zwróci?
    Z całym szacunkiem. Skoro machnąłeś całą chałupę za gotówę to co to dla ciebie 28 tysięcy?
    Cytat Napisał rufusowaty Zobacz post
    ...także muszę grzać ponad 10 lat i jeszcze nie dotrwam do tej różnicy w cenie.
    Ceny paliw w tym prądu idą mocno w górę więc nie wierzę w to aby ta różnica kiedykolwiek się zwróciła...
    No ja bym raczej powiedział na odwrót. Im bardziej będzie rosła cena gazu tym szybciej ta różnica się zwróci. Koszt wymurowania kominów liczyłeś do różnicy cen?
    Cytat Napisał rufusowaty Zobacz post
    ..., poczytali pierdoły o OC, PC i rekuperacjach, wymyślonych izolacjach i odrazu zapragnęli to mieć,
    Pierdoły powiadasz? Hmmm... Szkoda że niektórzy inwestorzy tak myślą. Rekuperacje możesz mieć niewiele drożej niż wymurowanie dwóch kominów, a znacząco poprawia komfort życia w domu. Dobrze, że chociaż dałeś gaz a nie węgiel.
    Cytat Napisał rufusowaty Zobacz post
    Na szczęście ja cały dom od podstaw wybudowałem sam z oszczędności bez żadnej pomocy finansowej i nie wydaję nie potrzebnie kasy na coś co mi się zwróci wtedy jak dostanę odprawę emerytalną w wieku 70 lat lub później, aby całe te pieniądze ponownie wydać na modernizację.
    BRAWO!
    Jesteś bohaterem w swoim domu!
    Ale z tym zwracaniem - naprawdę nie rozumiem o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 08-10-2021 o 07:19

  19. #1679
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zrobisz jak zechcesz, ale jeśli Polska nie wyjdzie z tego lewackiego kołchozu to za węgiel będziesz płacił pewnie jakieś 4000 rocznie a za prąd 2 zł za kWh.
    Powiem ci tylko jedno że w tym naszym kraju niczego nie możesz być pewny na dłużej niż 3-4 lata , było już wszystko od gazu ,oleju po koks itp , co kilka lat zmiana frontu a potem jak zwykle , wystarczy jak zlikwiduje się te smrodloki które walą z komina gównem i będzie dobrze .

  20. #1680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Znane są kolejne szczegóły dotyczące programu Mój Prąd 4.0. Ruszy w I kwartale 2022, a jego budżet wyniesie tyle, co budzet pierwszej wersji programu, czyli 1 miliard złotych.

    Wsparcie będzie przysługiwało na:
    - instalacje fotowoltaiczne
    - inteligentne systemy zarządzania energią
    - ładowarki do samochodów elektrycznych
    - magazyny energii elektrycznej
    - magazyny ciepła i chłodu
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 84 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony