dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 88
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.751 z 1751
  1. #1741

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Na czym dokładnie polegają te różnice ?
    To żart? Ale jeśli jednak pytasz serio, to w Ustawie o OZE znajdziesz wszystkie informacje, dotyczące zarówno starych jak i nowych zasad.

    PS. Wystarczy poczytać wątek.albo użyć google.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #1742
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Spoko. Dziękuję za podpowiedz.

  3. #1743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mówią, że co sie odwlecze to nie uciecze, ale przedłużenie ze 120 dni na 300..?

    Info ze strony NFOŚiGW:

    Na podstawie § 3 ust. 5 „Regulaminu naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego Mój Prąd Część 1). Program Mój Prąd na lata 2021 – 2023” (https://mojprad.gov.pl/images/regula...18.08.2021.pdf). Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uprzejmie informuje, obecnie przewidywany termin rozpatrzenia wniosku wynosi 300 dni roboczych liczonych od dnia zarejestrowania wniosku w NFOŚiGW. W przypadku gdy wniosek wymaga uzupełnienia termin przewidziany na ocenę wniosku wynosi 350 dni pod warunkiem przesłania przez Wnioskodawcę wszystkich wymaganych informacji/dokumentów w terminie (max. 10 dni roboczych) poprzez aplikację GWD.
    NFOŚIGW zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminów rozpatrywania wniosków.
    136m2 projekt własny, PV 9,99kW, PC 8,0kW, WM + reku, Porotherm P+W, styro 15cm grafit, wiązary + wełna 30cm

  4. #1744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Mówią, że co sie odwlecze to nie uciecze, ale przedłużenie ze 120 dni na 300..?
    To chyba dobrze, że w końcu urealnili terminy do tych faktycznych? Ludzie często czekali od pół roku do roku (a niektórzy dłużej) i później się pieklili, że im kasę ukradli (w sensie, że nie wypłacili). No chyba, że wolisz, żeby dalej był nierealny termin na stronie podany i żale ludzi, że ich okradają?

    Ps. od razu uprzedzę - truizmy i idiotyzmy w stylu, żeby się wzięli do roboty, zatrudnili więcej ludzi, etc możemy sobie darować. Były dyskusje wielokrotnie i tak jak pisałem rok czy dwa lata temu - nie, nie da się Jak się komuś nie podoba, to program nie jest obowiązkowy, nie musi do niego przystępować
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  5. #1745
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    To chyba dobrze, że w końcu urealnili terminy do tych faktycznych? Ludzie często czekali od pół roku do roku (a niektórzy dłużej) i później się pieklili, że im kasę ukradli (w sensie, że nie wypłacili). No chyba, że wolisz, żeby dalej był nierealny termin na stronie podany i żale ludzi, że ich okradają?

    Ps. od razu uprzedzę - truizmy i idiotyzmy w stylu, żeby się wzięli do roboty, zatrudnili więcej ludzi, etc możemy sobie darować. Były dyskusje wielokrotnie i tak jak pisałem rok czy dwa lata temu - nie, nie da się Jak się komuś nie podoba, to program nie jest obowiązkowy, nie musi do niego przystępować
    Mówią, że milczenie jest złotem, ale jak widać czasami potrzeba odezwania się jest silniejsza niezależnie od tego co się chce powiedzieć

    Nie szanowny Panie, wolałbym, żeby wyrabiali się w pierwotnie założonym terminie. I tyle... a może aż tyle.

    Widzisz, pracuje w małej gminie i np. mam 65 dni na wydanie decyzji celu publicznego. I to jest tez termin nierealny. A jeśli go nie dotrzymam ustawodawca przewidział kare 500zł za każdy dzień zwłoki. I nikt się nie mnie nie pyta czy daje radę, czy nie... nikt nie patrzy na to, że rocznie wydaję (osobiście i jednoosobowo) ok. 120 decyzji o warunkach zabudowy i ok. 50 decyzji celu publicznego, gdzie każda decyzja wymaga przeprowadzenia postępowania administracyjnego, procesu uzgadniania z konserwą, zarządca dogi, wodami polskimi czy jeszcze innymi, publikacjami zawiadomień o wszczęciu postępowania, publikowania obwieszczeń o zakończeniu postępowania, i obwieszczeń o wydaniu decyzji. Nie liczę procedur odwoławczych. To urealnijmy w takim razie terminy administracyjne na wydanie decyzji o warunkach i np. pozwolenia na budowę do 6... a co się będziemy ograniczać - do 9 miesięcy!! A co... !!


    Ale jak widać co wolno wojewodzie... itd.
    136m2 projekt własny, PV 9,99kW, PC 8,0kW, WM + reku, Porotherm P+W, styro 15cm grafit, wiązary + wełna 30cm

  6. #1746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Mówią, że milczenie jest złotem, ale jak widać czasami potrzeba odezwania się jest silniejsza niezależnie od tego co się chce powiedzieć
    Wiem, sam niejednokrotnie się gryzę w język (klawiaturę?), żeby za dużo nie powiedzieć/napisać. Łączę się w bólu
    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Nie szanowny Panie, wolałbym, żeby wyrabiali się w pierwotnie założonym terminie. I tyle... a może aż tyle.
    Rozumiem. Ale skoro to nierealne, to co proponujesz? Utrzymanie fikcji? Po co? Żeby kolejny niezadowolony przyszedł i wylewał na forum żale? I bez tego jest o czym pisać. Moim zdaniem dobrze się stało, teraz przynajmniej będzie można takiego marudę odesłać na drzewo i będzie spokój

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Widzisz, pracuje w małej gminie i np. mam 65 dni na wydanie decyzji celu publicznego. I to jest tez termin nierealny. A jeśli go nie dotrzymam ustawodawca przewidział kare 500zł za każdy dzień zwłoki. I nikt się nie mnie nie pyta czy daje radę, czy nie... nikt nie patrzy na to, że rocznie wydaję (osobiście i jednoosobowo) ok. 120 decyzji o warunkach zabudowy i ok. 50 decyzji celu publicznego, gdzie każda decyzja wymaga przeprowadzenia postępowania administracyjnego, procesu uzgadniania z konserwą, zarządca dogi, wodami polskimi czy jeszcze innymi, publikacjami zawiadomień o wszczęciu postępowania, publikowania obwieszczeń o zakończeniu postępowania, i obwieszczeń o wydaniu decyzji. Nie liczę procedur odwoławczych. To urealnijmy w takim razie terminy administracyjne na wydanie decyzji o warunkach i np. pozwolenia na budowę do 6... a co się będziemy ograniczać - do 9 miesięcy!! A co... !!
    Na pewno rozumiesz różnicę między swoją pracą, która jest obowiązkowym punktem, bez której inwestor nie ruszy dalej, od programu Mój Prąd, który w niczym inwestorowi nie wadzi i nie ma prawnego obowiązku uczestniczenia w nim.

    Cytat Napisał Viniu Zobacz post
    Ale jak widać co wolno wojewodzie... itd.
    Zgoda, masz kupę racji w tym ustępie Zawsze byli równi i równiejsi.

    Ale do brzegu: nikt nie zatrudni więcej osób - i bardzo dobrze, ostatnie czego nam trzeba, to kolejnych pracowników na naszym garnuszku. A te osoby, które są, mają swoją przepustowość. Tak jak pisałem - zaproponuj rozwiązanie tego problemu, a nie proponuj ulżenie w Twojej pracy. Twoja praca - Twój problem. Mogę jedynie wspomóc radą ex prezydenta: zmień pracę (i weź kredyt, hehe).
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #1747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dzisiaj, dokładnie w 302 dzień od złożenia wniosku dostałem maila o przyznaniu dofinansowania. Termin płatności do 5 dni roboczych.
    136m2 projekt własny, PV 9,99kW, PC 8,0kW, WM + reku, Porotherm P+W, styro 15cm grafit, wiązary + wełna 30cm

  8. #1748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To całkiem inny system. Przede wszystkim energia nie będzie rozliczana ilościowo a wartościowo, a więc o sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii po cenach giełdowych. Prosumenci będą mieli swoje konta z depozytem prosumenckim, na które będą trafiały te nadwyżki.
    A czy jeśli wyprodukuję więcej energii niż jestem w stanie zużyć, to czy można ten nadmiar sprzedać czy mi przepadnie?

  9. #1749

    Domyślnie

    Na starych zasadach przepada, na nowych z automatu sprzedajesz.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy jeśli wyprodukuję więcej energii niż jestem w stanie zużyć, to czy można ten nadmiar sprzedać czy mi przepadnie?
    W starych zasadach przepada a w nowych dostajesz pieniądze za 20% niewykorzystanej w miesiącu nadprodukcji.

  11. #1751
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Słyszeliście już o planowanych zmianach w programie Mój Prąd? Mają one zostać wprowadzone 15.12.2022 r. i dotyczyć beneficjentów czwartego naboru.
    Zgodnie z zapowiedziami, kwota dotacji na mikroinstalację PV wzrośnie z 4 tys. do 6 tys. zł (z 5 tys. zł do 7 tys zł w przypadku rozszerzenia inwestycji o dodatkowe komponenty), a dotacja na magazyn energii wzrośnie z 7,5 do 16 tys. zł.
    Osoby, które otrzymały już dotację na konto, dostaną różnicę wynikającą ze zmian, bez konieczności składania nowego wniosku
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 88 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony