dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie OC vs automat i bezprzewodowy

    Witam, jestem na etapie położenia lub nie, instalacji pod OC. Do tej pory bylem przekonany, ze instalacja jest dobrym wyborem, ale po kilku tematach nabrałem wątpliwości czy nie lepszą opcją byłoby zainwestowania w robota typu xiaomi lub roomba plus do tego bezprzewodowy dyson. Kwotowo wyjdzie podobnie, ale czy równie skutecznie? Jeśli ma to znaczenie to buduje parter 135m2 użytkowych. Proszę wszystkic co maja/mieli doświadczenia z OC jak i bezprzewodowym i robotami o opinie.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Witam, jestem na etapie położenia lub nie, instalacji pod OC. Do tej pory bylem przekonany, ze instalacja jest dobrym wyborem, ale po kilku tematach nabrałem wątpliwości czy nie lepszą opcją byłoby zainwestowania w robota typu xiaomi lub roomba plus do tego bezprzewodowy dyson. Kwotowo wyjdzie podobnie, ale czy równie skutecznie? Jeśli ma to znaczenie to buduje parter 135m2 użytkowych. Proszę wszystkic co maja/mieli doświadczenia z OC jak i bezprzewodowym i robotami o opinie.
    Panie Pawle, przetestowałem praktycznie każde rozwiązanie z racji swojej dociekliwości. W mojej opini warto rozłożyć nawet najtańszą wersję systemu pod odkurzacz centralny. Proszę nie zapominać że rozwiązania robot/odkurzacz pionowy są raczej gadżetem niż pełnoprawnym produktem do sprzątania, zaznaczam jest to moja opinia po przetestowaniu takich rozwiązań - użytkowałem R****a oraz Globocoop - oraz aktualnie odkurzacz pionowy marki na P.

    Najważniejsze cechy :
    @ odkurzacz centralny - używam w pracy/domu rodziców
    -dobrze rozplanowany z dodatkowym wężem pod zlewem spełnia rolę szybkiego sprzątania - tak jakbyśmy mieli Roombę+odkurzacz Pionowy razem.
    -możemy wziąć system chowany w ścianę - wtedy każdy waż jest dostępny od ręki do sprzątania
    -moc ssąca - jest dużo większa niż tradycyjne rozwiązania - widziałem już domy sprzątane samym robote po tym jak wysiadł odkurzacz tradycyjny ciągany - i wygląda to masakrycznie
    - wszystko co wciągnie taki odkurzacz po przefiltrowaniu opróżniamy raz w roku - a zuzyte powietrze leci na zewnątrz budynku - nic nie wdychamy - i to jest cecha dla której ludzie uwielbiają odkurzacz centralny -

    @Jeżdzący robot - już nie używam
    -owszem fajnie posprząta po jedzeniu jadalnie i kawałek salonu ale to wszystko
    -jest to urządzenie bateryjne - Jak długo użytkuje Pan jakiś produkt na baterię ? - Koszt samego urządzenia jest wysoki i w moim przypadku wyrzuciłem ) przestałem testować po wojnie z żoną po 8 miesiącach
    -filtry filtry filtry - jest fajnie do pierwszego czyszczenia filtrów - nie życzę nikomu chyba że kupować nowe
    -ładowanie 4h kiedy nas nie ma w domu i sprzątanie 60-90 min to wg mnie w tych czasach lekka przesada - słaba wydajność
    -wentyluje do pomieszcza a co za tym idzie - pracuje jak każdy rozpylacz ciągany za nami - tutaj nic się nie zmieniło w Piękny słoneczny dzień doskonale widać jak wszystko lata za urządzeniem

    @Odkurzacz Pionowy używam w domu
    -aktualnie po przeprowadzce mieszkam w bloku i żona uparła się ( nie było możliwości zrobienia centralnego ) na odkurzacz Pionowy i muszę przyznać jest to trochę namiastką odkurzacza centralnego z jednym ale... do szybkiego sprzątania - czyli przegarnąć przez środek- ponieważ czas pracy jest tak krótki a moc tak mała ze o odkurzeniu rogów już nie ma mowy. Oczywiście mamy taki za 800-900 zł nie za 1500-2000. Poza cechami wymienionymi mamy poł roku i dalej używamy - ale tutaj jest kolejne bardzo istotne ale na które nikt nie zwraca uwagi - jeżeli już odkurzam bardzo często tak układa mi się w ręce sprzęt że wydmuch z odkurzacza - nie jest zbyt czysty to czuć i nie chciałbym nim oddychać leci mi prosto na twarz ! - mogli by to wykonać lepiej aby był skierowany w dół - być może inne działają inaczej - daję też Poniewież skopiowane cechy z robota. ps. Czas pracy po około poł roku skrocił się o 5 min. A właczenia urządzenia w tryb turbo daje nam 10 min sprzątania - odkurzacz napędza obrotowa rolka i to ona tak naprawdę zgarnia wszystko więc jest to bardzo obrotowa zmiotka niż odkurzacz
    --filtry filtry filtry
    -jest to urządzenie bateryjne - Jak długo użytkuje Pan jakiś produkt na baterię ?
    -ładowanie 4h kiedy nas nie ma w domu i sprzątanie 30 min to wg mnie w tych czasach lekka przesada - słaba wydajność
    -wentyluje do pomieszcza a co za tym idzie - pracuje jak każdy rozpylacz ciągany za nami - tutaj nic się nie zmieniło w Piękny słoneczny dzień doskonale widać jak wszystko lata za urządzeniem


    Zaznaczam tylko że jest to moja opinia i doświadczenie z tym związane oraz że jestem związany z bardzo dużą firmą Vacuflo z systemami centralnego odkurzania w Polsce - dlatego proszę sprawdzić opinię innych użytkowników.

    Na zakończenie tylko dodam taki słowa które usłyszałem kiedyś że co dla jednego może być porządkiem(wygodą) dla drugiego to może być już nie do zaakceptowania.
    Reklama na FM jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony