dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu letniskowego - kolejnosc prac?

    Witam,

    Jakiś czas temu zakupiłem małą działkę (750m2) w celu budowy domku letniskowego.

    Domek - https://ogrodosfera.pl/duzy-domek-le...rasem-norwegia

    Zastanawiam się teraz nad kolejnością prac do wykonania (i sensem niektórych). W związku z tym kilka pytań:

    1. Czy jest sens dokupic ocieplenie oferowane dodatkowo do domku? (wełna mineralna 10cm, wykończenie podbitką) Dom planuję ogrzewac kozą, więc nie wiem czy tego typu ocieplenie + koza da cokolwiek zimą/jesienią. Czy nie będzie i tak zimno?

    2. W przypadku braku dodatkowego ocieplenie jest możliwośc stawiania domku na samych bloczkach zamiast fundamentu z płyty betonowej - jak oceniacie tego typu rozwiązanie? Czy jest to wystarczająca/bezpieczna opcja?

    https://ogrodosfera.pl/blog/przygoto...ek-letniskowy/

    3. Z innych prac o ktorych wiem (jestem laikiem totalnym) trzeba jeszcze podciągnąc prąd (możliwe dopiero w przyszłym roku), zrobic studnię do wody, ogrodzic działkę oraz szambo. Czy macie jakieś sugestie w jakiej kolejności to powinno się robic? Wolalbym uniknąc sytuacji, że trzeba rozwala ogrodzenie bo musi wjechac koparka żeby coś wykopac...

    To takie podstawowe pytania. Z gory dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy tego typu obiekcie zapewne niezbędne będzie zgłoszenie budowlane. W przypadku takiego dużego obiektu i biorąc pod uwagę długoletnie użytkowanie lepiej byłoby posadowić go bezpośrednio na płycie, niz chodować pod nim róźnej maści żyjątka.
    Na te wszystkie rzeczy jak prąd, woda, szambo i takie tam także potrzebne sa niezbędne dokumenty. Jeśli chodzi o docpielnienie to należy zauważyć że działa ono w dwie strony, czyli nie pozwala uciekać ciepłemu powietrzu z domu ale także chroni przed ciepłym powietrzem na zewnątrz w upalne lato.
    Jesli chodzi o prąd to nie jest to takka łatwa i przyjemna sprawa więc zacnij od niego żeby wydali warunki przyłączenia i wtedy operator okresli na kiedy to ci wykonają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony