dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wybór ogrzewania, mętlik w głowie.

    Witam,
    Ostatnio edytowane przez jonny25 ; 21-08-2019 o 20:08

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    OZC i licz dla wersji przed i po adaptacji - pomoce w sygnaturce.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonny25 Zobacz post
    Witam,

    Jestem w trakcie budowy domu parterowego z poddaszem do adaptacji. Użytkowany będzie tylko parter w przyszłości może poddasze( za kilka lat). Parter 95 m2, dom na płycie fundamentowej, bloczki ytong 24 cm pp6/600, styropian Swisspor Lambda White Fasada 031 22 cm, dach ocieplony pianką pur, strop teriva ocieplony 10 cm styro, okna energooszczędne. .Główny problem to wybór ogrzewania. Przyłącze gazowe będzie za miesiąc, lecz skłaniam się bardzie do pompy ciepła PW. Otrzymałem ofertę na całą instalację PC;
    1. Instalacja Panasonic Aquarea 7kW (gen H mod. 2019) 48500zł
    2. Instalacja rekuperacji (system pe) (komplet z montażem – bez centrali) 12100zł
    3. Centrala rekuperacyjna Wanas 350 ze sterownikiem (95%odzysk) 8100zł
    4. Firmowy zmiękczacz wody BWT – onnline20 (angielski / nie China !!!) gratis
    Ceny z montażem i instalacją wod-kan.
    Jeszcze dostanę dofinansowanie około 15 tys.

    Czy to jest sensowna oferta? Czy może lepiej iść w gaz lecz z tego co rozmawiałem z instalatorem to za gaz wyjdzie 4 tys mniej.
    Proszę o porady i z góry dziękuję.
    Witaj, a brałeś pod uwagę innych producentów? Może warto zasięgnąć wiedzy u kilku instalatorów/specjalistów?
    Jeśli masz życzenie - chętnie pomogę Pisz tu lub na priv.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Czekam na drugą wycenę, ale będzie to wycena instalacji z kotłem gazowym. Wybrałem dwóch instalatorów z miasta którzy są polecani i mają najlepszą opinię. Jeden poleca PC a drugi kocioł gazowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Z ceną za pompę polecieli.
    Pierwsza z brzegu z allegro masz z montażem poniżej 20 tys.
    https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...dShowitemShare
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6

    Domyślnie

    W cenie PC jest już wliczona instalacja wod-kan oraz cala podłogówka.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonny25 Zobacz post
    W cenie PC jest już wliczona instalacja wod-kan oraz cala podłogówka.
    Mój błąd.
    Ale i tak drogo.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jonny25 Zobacz post
    Czekam na drugą wycenę, ale będzie to wycena instalacji z kotłem gazowym. Wybrałem dwóch instalatorów z miasta którzy są polecani i mają najlepszą opinię. Jeden poleca PC a drugi kocioł gazowy.
    Słuszna strategia Jeśli byłby Pan zainteresowany ofertą Viessmann na pompy ciepła i kotły gazowe to polecam nasze katalog: TU

    Co więcej, przygotowujemy się do wprowadzenia nowych rozwiązań m. in do nowej linii kotłów gazowych!
    Pozdrawiam i czekam na ewentualne pytania!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Sprawdzone powietrzne pompy ciepła oraz centrale wentylacyjne z rekuperatorem posiada również marka Buderus.
    W sprawie doboru odpowiedniej powietrznej pompy ciepła oraz rekuperatora zachęcam Pana również do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do instalatora można w prosty sposób znaleźć za pomocą wyszukiwarki, która znajduje się na stronie internetowej www.buderus.pl. Po wpisaniu Pana adresu pojawi się lista wszystkich Instalatorów prowadzących działalność w okolicy. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, otrzymałem wycenę z piecem gazowym kond. Junkers. Wszystkie parametry instalacji podobne tylko źródło ciepła inne. Cena 55 000 zł plus osobno przyłącze gazu, instalacja gazowa i komin. Taniej od PC o 13 000, lecz gdy dojdą inne opłaty to może wyjść podobnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony