dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Zagospodarowanie klombów przy domu

    Podczas robienia kostki ( a w zasadzie podczas jej projektowania) zaplanowaliśmy takie 3 miejsca na jakąś fajną roślinność... miejsca już mamy ale trochę brak pomysłu co z nimi zrobić. Mamy jeden podłużny klombik ok 0,5mx x 4m od strony wschodniej, oraz dwa trójkąty po bokach tarasu od wschodu i od zachowu, one mają ok 1m x 2m.
    Do wszystkich punktów doprowadzona jest woda z nawadniania (rura). Może ktoś coś podpowie?
    Oczywiście kostka nasypana tymczasowo do tego podłużnego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190726_142701.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	432868   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190726_142650.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	432869  
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w wąskim pasku (pod warunkiem podlewania) mój standard: szczepione na pniu trzmieliny Fortune'a podsadzone żurawką Paris.

    Przy tarasie posadziłabym większe drzewa, by zacienić taras. Np. wiśnię ozdobną i dołem hortensje wiechowate "Little Lime", "Bombshell", "Bobo" lub drzewiaste "Anabelle" + zadarniacz np. z dąbrówki rozłogowej, liriope.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, coś sobie z tego wybiorę.
    Zastanawia mnie jeszcze kwestia przygotowania tego podłużnego klombu. Na razie wymalowałem boki cementowe izolacją żeby za bardzo wody nie pił beton, ale nie wiem czy takie coś całe wyłożyć normalną folią budowlaną grubą czy dno jednak zostawić "przepuszczalne" żeby nadmiar wody w razie deszczy itp miał gdzie uciec? A może dać folię po całości a na dole porobić troche dziurek? Albo na dół dac geowłókninę? Nie wiem jak będzie lepiej dla roślin...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klomb_folia.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	433550  
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepiej będzie dojście do gleby rodzimej. Dlaczego tam tyle betonu?

  5. #5

    Domyślnie

    Do gleby rodzimej to się nie da, tam jej w zasadzie nie ma. Wokół domu jest piasek ogólnie. Beton jest na tłuczniu wzmacnia konstrukcję, żeby boczne kostki nie odjechały. Nie mamy tu krawężników. Czyli ogólnie lepiej dół zostawić przepuszczalny?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony