dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gładzenie i stawianie scianek dzialowych

    Witam, mam pytanie dotyczące wygładzenia ścian. Mianowicie ściany w jednym pomieszczeniu są proste ale jest na nich taki pomalowany tynk
    tynk jest twardy, nic nie odpada, nie ma głuchych stuków
    i tu pojawia się moje pytanie co trzeba tu zrobić żeby to wyrównać. Lepiej i łatwiej zagruntować i użyć np Fast G1 czy użyć kleju i płyt GK? Fasta akurat polecili mi w hurtowni jeśli polecacie mi innych producentów chętnie zaznajomię z Wasz opinią.

    A co do stawiania ścian chciałbym wydzielić małe pomieszczenie na graty np suszarka do prania itd. Ściany chciałem postawić z regipsu i tu pytanie
    czy muszę w środek dać wełnę? Nie zależy mi na izolacji termicznej i akustycznej.

    To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zły dział proszę przenieść

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malymajster ; 28-07-2019 o 09:32

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Zagruntuj zaciągnij najtańszym klejem do płytek jak wyschnie znowu zagruntuj i wtedy szpachla czyli gładż, jakiej firmy to bez znaczenia. W ściankę jeśli ci to nie robi różnicy nie musisz dawać wełny, jak chcesz mieć solidną i stabilną kręć dwie płyty na stronę...Pozdrawiam.

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Tynk polecam przeszlifować, odpylić i zagruntować gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz®GU40. W celu stworzenia gładkiej, równej powierzchni, polecam następnie aplikację gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START (w postaci sypkiej, do przygotowania) lub też gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Wyroby należy nanosić zgodnie z zaleceniami producenta. Rekomenduję przeprowadzić powyższe prace najpierw na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić efekt końcowy. Jeśli chodzi o stawianie ścianek działowych, to wełna mineralna zapewni izolację akustyczną, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania pomieszczenia. Jej zastosowanie nie jest jednak niezbędne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony