dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie Ocieplenie domku z drewna - podlogi

    witam
    za miesiąc stawiają mi domek na działkę 30m2. Będzie on stał na bloczkach betonowych.
    Jak mam ocieplić podłogę?

    Na podłodze będą deski same. Czy na te deski zrobić kratownicę ułożyć wełnę ?
    Jak to zrobić prawidłowo?

    Deski na podłodze - na to folia para przepuszczalnia, kratownica z kantówek grubszych niż wełna, w szkielet położyć wełnę na to płyta osb a na płytę osb co chce? np: kolejne deski?

  2. #2

    Domyślnie

    A podłogę to z desek bali czy osb? Tak czy siak jak nie wydziwiają to ta kratownica jest pod podłogą. Musisz dopytać dopilnować czym wypełnią. Bo to co umyśliłeś to powtórka tego co pod podłogą

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ma być to typowy domek na działkę nie dużą. Typowo letni.
    Nie znam się na tym
    Powiedziano mi że podłoga nie jest ocieplana a materiał domku to:
    Materiał domku deska elewacyjna 19 mm świerk syberyjski łączony metodą pióro-wpust . Deska podłogowa 25 mm sosna skandynawska łączona też metodą pióro-wpust.
    Nie zajmują się ociepleniem.
    Ściany wiem jak sobie docieplić , dach z czasem też.
    Ale zastanawiam się jak to ma być poprawnie.

    Czy jak domek stanie na bloczkach betonowych, od dołu w sumie prócz desek nie ma nic to jest okey? czy fuszerka

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Własnie wydaje mi się ze nie, od środka jest szkielet tzw rusz i deska elewacyjna..

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak to ma wyglądać od wewnątrz.

    Jeśli chodzi o ocieplenie ścian myślę sobie tak:

    - na całość rusztu dam folię wiatro ochronną napisami do wewnątrz przymocuję ja takkerem, na to wełna i na to paraizolacja i na to błazeria

    na dach tak samo :
    - takkerem folia wiatro ochronna napisami do wewnątrz, na to wełna na sztywno - czym przymocować wełnę żeby nie spadała? i na to folia paraizolacyjna i błazeria
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotka.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	432990  

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy pod deskami widocznymi na zdjęciu powinna być jakaś folia ochronna? czy nie?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gruberek11

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    pomorskie
    Kod pocztowy
    81-020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Warto zrobić ocieplenie we własnym zakresie.
    Może jakas porada jak to zrobic prawidlowo

  8. #8

    Domyślnie

    naści filmowy instruktaż : https://www.youtube.com/watch?v=1zcCFXXKyaY Będa podobnie robić. Starczy przypilnować z zakupionym materiałem izolacyjnym , folią i chłopakom cichaczem dopłacić

  9. #9

    Domyślnie

    OD 0,08 między te deski stanowiące legary podłogi oczywiście że nie jest tam pokazane jak wpychaja wełne . Trza przypilnować i dac ocieplenie między legarami a od dołu obić folią i jakimś obiciem, coby wiatr i gryzonie nie harcowały.
    A na filmiku można ocieplać hurtem od wewnątrz, choć ten sposób budowy ("szkielet ryby")jankeski nie kanadyjski

  10. #10

    Domyślnie

    Stos, w Norwegii w nowych domach po ociepleniu między słupami jest folia następnie ruszt poprzeczny zazwyczaj 5 cm gdzie prowadzone są instalacje, następnie ruszt zostaje wypełniony izolacją a na to gips lub deska. A jeszcze jedno od zewnątrz zamiast foli para przepuszczalnej specjalną płytę gipsowa, łączenia płyt od zewnątrz klei się bardzo mocną taśmą. https://norgips.no/referanseprosjekt...-river-station

  11. #11

    Domyślnie

    Stos, przez ostatnich 5 lat, miałem okazję wykonywać instalacje elektryczne zarówno w nowych jak i starych budynkach. W nowych zawsze było tak jak pisałem wyżej. W telefonie znalazłem dwa zdjęcia. Od przeszło dwóch lat mieszkam w mieszkaniu w bloku wykonanym w tej technologi, mieszkanie ma około 75 m, na przedpokoju jest jeden tradycyjny grzejnik, w łazience ogrzewanie elektryczne podłogowe i to wszystko.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	72114358_915201328857696_244457340781199360_n.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	435597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	72743078_525850677984261_3019374898284855296_n (2).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	435598  

  12. #12

    Domyślnie

    Parter trzy ściany "zewnętrzne"

  13. #13

    Domyślnie

    Trudno mi powiedzieć jakiej mocy, są trzy sypialnie bez grzejników korytarz otwarty na salon zaneksem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71326818_2425873341012473_4412952268119212032_n.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	435602  

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witaj
    Przekrój izolacji takiej podłogi odnajdzie pod poniższym adresem na stronie 20
    https://cdn01.rockwool.pl/siteassets...20190613100843
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony