dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Popłuczyny wylewa się poza formę, a próbkę bierze do kasterki. Ale, widać, nie wszędzie to jest normą.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jw. Twoje stwierdzenie że beton lubi wodę to tak ale TYLKO NA ETAPIE DOJRZEWANIA. Cement do hydratacji potrzebuje około 25 procent wody w stosunku do swojej masy. Cała nadwyżka osłabia mieszankę betonową ale jest konieczna żebyśmy mieli jakiekolwiek własności robocze. Szafowanie tą nadwyżka grozi tym że zamiast C25 mamy C16. Dolewanie wody na budowie to jest tylko i wyłącznie problem braku chęci pomachania łopatą lub grabiami. Natomiast jeśli beton odbiega konsystencja od zamówionego to się betoniarkę odsyła a nie dolewa wody. Tyle w temacie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #23

    Domyślnie

    Gdybym się spodziewał, że na moim podwórku tak przygrają w ..ja, to wziąłbym sobie jakiegoś zewnętrznego speca. Było gorąco do betonu dodali chemię(z kwitu: mapeplast bv 34 w ilości 1.8 kg/m3). Klasa konsystencji K4.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Natomiast jeśli beton odbiega konsystencja od zamówionego to się betoniarkę odsyła a nie dolewa wody. Tyle w temacie.
    Widziałeś kiedyś, żeby odesłali?
    Ja jeszcze nigdy, a już trochę już robiłem i widziałem różny beton i różne akcje.
    Przy kiepskim betonie, kierowca stoi skruszony, próbuje negocjować, tłumaczyć, że to nie jego wina. Kierownik klnie, łazi w te i wewte z telefonem, rozmawia i robi fotki na przemian, ekipa się denerwuje, bo będzie obsuwa i nie zdążą na kolację, potem są telefony i lejemy klnąc pod nosem

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odsyłaliśmy wielokrotnie betoniarki. Czasami trzeba było znaleźć inna betoniarnię. Da się.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony