dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 223
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4448
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie dom prawie pasywny

    witam wszystkich. chciałbym w miejscu starego domu który ma 60 może więcej lat zbudować dom prawie pasywny o niskim zapotrzebowaniu na ogrzewanie domu i cwu, czyli tani w eksploatacji i mam nadzieję że jego koszt nie będzie masakryczny. czy uważacie że taki dom da się zbudować i ma to sens ekonomiczny czy lepiej o tym nie myśleć? pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    policz sobie koszty rozbiórki i papierologię to koszty będą prawie masakryczne, ale jeśli działka z tym domem ma dla ciebie wartość sentymentalną to czego się nie robi dla przyjemności

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    witam wszystkich. chciałbym w miejscu starego domu który ma 60 może więcej lat zbudować dom prawie pasywny
    ale jaki to jest dom ?
    murowany drewniany ?
    . czy uważacie że taki dom da się zbudować i ma to sens ekonomiczny czy lepiej o tym nie myśleć? pozdrawiam
    jak dasz się złowić specom od markietingu i nieżądania ... to przepadłeś. Wmówią Ci iż tylko okna za grube tyś to godne okna.
    Że jakieś strachy i hichy ...
    No ja wiem że można straszyć cepem, ale cep jest prosty i nie wymaga tłumaczenia iż z tego koszty się nie biorą.

    Problemy kto Ci taki dom zaprojektuje i zbuduje

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=kamil+basia tu masz prawie pasywny.
    Zobaczymy jak dociepli strop, jak jeszcze tego nie zrobił
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 07-02-2014 o 22:46

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    to jest stary dom ze szlaki na kamiennym fundamencie. chciałbym się dowiedzieć czy jak wszystko dobrze ocieplę i zrobię jak trzeba to osiągnę dom prawie pasywny czy nie i czy to ma sens. czy warto taki dom zbudować czy nie warto bo wyda się np. na to kupę kasy a nie da to takiego efektu jakby się chciało. chciałbym mieć dom prawie pasywny o Eu<30kWh/m2K. czy opłaca się taki dom zbudować czy lepiej zrobić 50kWh/m2? szukam informacji na ten temat, mam zamiar zebrać wszystko do kupy i mam u siebie dobrego architekta który zrobi mi projekt. powiem mu jak chce żeby było a on to zrobi i tyle. ale czy warto?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kolega Kszhu już wie że paswyność jest ok i chce budować lepszy, właśnie bardziej w stronę pasywności tj większe okna.

    Opłaca się oczywiście że tak.
    tylko dodatkowe koszty rozbiórki tego co istnieje.
    Jeśli by był to dom ceglany miał lane fundamenty to dało by się może wyprostować do tego standardu to co jest.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek1.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	241428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1 1.JPG
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	3,4 KB
ID:	241429Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek12 1 1.JPG
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	3,7 KB
ID:	241430
    które przeszklenie najlepiej wybrać? mnie się podoba 1 ale czy aż tak duże przeszklenie ma sens?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    policz sobie koszty rozbiórki i papierologię to koszty będą prawie masakryczne, ale jeśli działka z tym domem ma dla ciebie wartość sentymentalną to czego się nie robi dla przyjemności
    papiery będę załatwiać za parę miesięcy i jak będę miał wszystko to sobie będę go rozbierać. ten dom jest 7m od tego w którym mieszkam z teściową więc na budowę daleko nie mam. rozbiorę go z pomocą rodziny więc koszt rozbiórki nie będzie zbyt duży. z pomocą rodziny i miejscowych fachowców też mam zamiar go zbudować. dlatego szukam informacji żeby to zrobić dobrze.

  8. #8

    Domyślnie

    jesli masz go jak rozebrac to walcz ale do rozebrania scian jest wynajac chociaz na jeden dzien sprzet z operatorem. Urobisz sie jak cholera samemu z rodzina
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    witam wszystkich. chciałbym w miejscu starego domu który ma 60 może więcej lat zbudować dom prawie pasywny o niskim zapotrzebowaniu na ogrzewanie domu i cwu, czyli tani w eksploatacji i mam nadzieję że jego koszt nie będzie masakryczny. czy uważacie że taki dom da się zbudować i ma to sens ekonomiczny czy lepiej o tym nie myśleć? pozdrawiam
    Ciężko cokolwiek powiedzieć bez poznania szczegółów. Jaka bryła, jaka konstrukcja itp.
    Zdjęcia by ułatwiły.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    sukcesywnie będę się starać pisać jak to wygląda i co bym chciał zrobić

  11. #11
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    witam wszystkich. chciałbym w miejscu starego domu który ma 60 może więcej lat zbudować dom prawie pasywny o niskim zapotrzebowaniu na ogrzewanie domu i cwu, czyli tani w eksploatacji i mam nadzieję że jego koszt nie będzie masakryczny. czy uważacie że taki dom da się zbudować i ma to sens ekonomiczny czy lepiej o tym nie myśleć? pozdrawiam
    "Prawie" w przypadku izolacji... to jak być trochę w ciąży. Termos albo jest, albo nie.
    Może taniej będzie z domu nieizolowanego ( jak dobrze zbudowany ) zrobić 20-30kWh/m2 - przez: uszczelnienie, odzysk ciepła z wentylacji i dogrzanie powietrza z ppci.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00064 1.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	241480
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00066 1.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	241481
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00069 1.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	107,5 KB
ID:	241483
    to jest dom który planuje rozebrać do fundamentu. dlaczego rozebrać? już tłumaczę. kolega z pracy mówił że jakiś czas temu wprowadził się do takiego domu i do tej pory walczą z wilgocią. ponoć nie ma problemu z domem gdy jest nieogrzewany ale wiadomo w zimie grzać trzeba i wtedy wilgoć zaczęła wychodzić, co prawda dom ma nie ocieplony ale winą tego może być stara i pewnie zniszczona izolacja pozioma. dom jest stary i w tamtych czasach budowali z tego co mieli a nie z tego co dobre. początkowo myślałem o remoncie ale architekt mówił że dach i tak do wymiany i jak się chce mieć poddasze użytkowe to trzeba zrobić strop gęstożebrowy więc zostały by tylko ściany. w środku układ jaki jest mi za bardzo nie odpowiada i chciałbym trochę to zmienić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogólny projekt 1.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	241484
    jedną ścianę nośną chciałbym zlikwidować i dać w innym miejscu więc skoro zostaje tylko trochę ścian starych to lepiej je zburzyć i postawić nowe bo koszt nie będzie zbyt duży. przy okazji będzie można zrobić nową i porządną izolację poziomą, bo jakbym nie burzył to musiałbym metodą iniekcji zrobić izolację a to są koszta, po drugie robiąc nowe ściany zyskam troch m2 bo zrobię je z BK o szer 24cm a mur stary ma 0,5m grubości. więc postanowiłem że zostaną tylko fundamenty z którymi coś będę musiał zrobić cdn.

  13. #13
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    kolega z pracy mówił że jakiś czas temu wprowadził się do takiego domu i do tej pory walczą z wilgocią.
    Wentylacja odprowadza wodę nie przegroda termiczna - a w domu izolowanym wentylacja ma jeszcze odzysk ciepła .
    Poza tym na ścianę daje się np. alufox http://www.alufox.pl/index.php?page=...owanie&lang=pl

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    w środku planuje taki układ na parterze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut 1.JPG
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	241497
    wydaje mi się praktyczniejszy. chciałbym dać maksymalne przeszklenie w salonie czyli większe niż to na zdjęciu ale nie wiem czy jest taka potrzeba. jeżeli w domu prawie pasywnym musi być maksymalne przeszklenie to je dam. bryła domu będzie możliwie jak najprostsza i dach dwuspadowy. nie zależy mi na jak najpiękniejszym wyglądzie domu bo i tak nie będzie zbyt dobrze go widać ze względu na takie położenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut terenu.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	241499

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wentylacja odprowadza wodę nie przegroda termiczna - a w domu izolowanym wentylacja ma jeszcze odzysk ciepła .
    Poza tym na ścianę daje się np. alufox http://www.alufox.pl/index.php?page=...owanie&lang=pl
    zgadza się tylko że w starym domu jest jak już coś to wentylacja grawitacyjna lub jej w ogóle nie ma a po drugie gdy szlak trafił izolacje pozioma to nawet rekuperacja nie pomoże gdy wilgoć z fundamentu będzie szła

  16. #16
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jeżeli by wilgoć "szła" z zewnątrz - tego domu, by dawno nie było. Wilgoć w przegrodach termicznych jest z wewnątrz. Po prostu wentylacja "grawitacyjna" po zmianie okien i likwidacji pieców kaflowych - nie działa!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    gdzieś za dwa lata mam zamiar zacząć ostro budowę więc jak przepiszę sobie domek na siebie i żonę to już zacznę rozbiórkę i zrobię to co się uda niewielkim kosztem. temu za dwa lata bym chciał działać bo do tej pory powinienem spłacić obecne kredyty i będę wtedy mógł wziąć kredyt na dom. wiec do tego czasu chciałbym z grubsza sobie wszystko przygotować.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    no tak ale to nie istotne bo i tak rozbiorę stare ściany. to co mogę doradzić koledze żeby miał dobrze? bo okna wymienił

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.JPG
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	241523

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    tak mam zamiar zrobić fundament

Strona 1 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony